STILL, bir kez daha sürdürülebilir şirketler arasında en ön sıralarda yer aldı

İntralojistik uzmanı STILL, EcoVadis’in dünyanın önde gelen sürdürülebilirlik sıralamasında 100 üzerinden 81 puanla bir kez daha platin statüsüne ulaştı. Böylece STILL, değerlendirilen tüm şirketler arasında ilk yüzde 1’lik dilimde yer almaya devam ederek şirketin iş süreçlerini sürdürülebilirlik ilkelerine tutarlı bir şekilde uyumlaştırdığını bir kez daha doğruladı.

Çevre, İşçi ve İnsan Hakları, Etik ve Sürdürülebilir Tedarik açısından etkileri içeren geniş bir yelpazedeki finansal olmayan yönetim sistemlerini kapsayan EcoVadis Değerlendirmesi, her yıl değerlendirmeler yaparak firmaların çalışmalarının etkilerini ortaya çıkarıyor. Bu kapsamda Hamburg merkezli intralojistik uzmanı STILL, EcoVadis’in dünyanın önde gelen sürdürülebilirlik sıralamasında 100 üzerinden 81 puanla bir kez daha platin statüsüne ulaştı. STILL, değerlendirilen tüm şirketler arasında bir kez daha ilk yüzde 1 arasında yerini aldı.

“İntralojistiği geleceğe uygun ve verimli hale getirme çabalarımız devam ediyor”

Sürdürülebilirliği temel alarak yeşil dönüşümde önce firmalardan olmak istediklerini söyleyen STILL EMEA Satış ve Servis Genel Müdür Yardımcısı Dr. Florian Heydenreich, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS), STILL GmbH’de uzun yıllardır yüksek bir öncelik olmuştur ve şirketin DNA’sına sıkı sıkıya bağlıdır. Üstelik EcoVadis’in en son sürdürülebilirlik sıralamasının da gösterdiği gibi, başarı da bir kez daha kanıtlandı. Yenilikçi intralojistik çözümlerin sağlayıcısı bir kez daha en yüksek derece olan ‘platin’ ile ödüllendirildi ve bir önceki yıla göre zaten oldukça iyi olan sonucunu daha da geliştirmeyi başardı. Bu, STILL’i bir kez daha değerlendirilen şirketler arasında ilk yüzde 1’e yerleştiriyor. Bu olağanüstü sonuçla tüm sürdürülebilirlik kategorilerinde Avrupa ortalamasından öne çıkıyoruz. Bu bize sürdürülebilirlik stratejimizin meyvelerini verdiğini ve intralojistiği geleceğe uygun ve verimli hale getirme çabalarımızda her geçen yıl daha da geliştiğimizi gösteriyor. Bu hedefe doğru birçok küçük ama etkili adımla çalışıyoruz” dedi.

STILL, etik ve sürdürülebilir satın alma konularında oldukça hassas

Dr Florian Heydenreich, STILL olarak sürdürebilirliğe verdikleri önemin altını çizerek, “EcoVadis, şirketlerin sürdürülebilirlik performansını çalışma ve insan hakları, etik, satın alma ve çevre olmak üzere dört alanda değerlendiriyor ve STILL, dört sürdürülebilirlik alanının tamamında ortalamanın üzerinde puan alıyor. EcoVadis, Hamburg merkezli şirkete özellikle “Çevre Yönetimi” ve “İşgücü ve İnsan Hakları” kategorilerinde en yüksek notları vererek, ankete katılan tüm şirketlerin ortalamasının neredeyse iki katı puan aldı. Etik ve satın alma alanında STILL, önceki yıla göre puanını önemli ölçüde artırmayı bile başardı. Tüm alanlardaki sürekli olumlu sıralama, kapsamlı yönetim sistemlerimizin, çevre koruma, geri dönüşüm, atık imhası ve tehlikeli maddelerin işlenmesi ve azaltılması alanlarındaki sayısız kampanyalarımız kadar başarılı olduğunun şaşmaz bir işaretidir” ifadelerine yer verdi.

Yayınlanan her puan kartı için yeni bir ağaç

EcoVadis, bu yıl ilk kez “One Tree Planted” ortaklığıyla yayınlanan her puan kartı için bir ağaç dikiyor. Amacı ise biyolojik çeşitliliği teşvik etmek ve küresel karbon konsantrasyonlarını azaltmak. STILL bu çabayı destekliyor ve aldığı her EcoVadis sertifikası için bir ağaç dikiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × five =

scroll to top