YILPORT, KALMAR’DAN 27 LİMAN MAKİNESİ SİPARİŞ ETTİ

YILPORT HOLDİNG, KALMAR’DAN 11 ADET REACH STACKER, 4 ADET KONTEYNER YÜKLEYİCİ VE 12 ADET AĞIR TERMİNAL TRAKTÖRÜ OLMAK ÜZERE TOPLAM 27 ADETLİK BÜYÜK BİR MAKİNE SİPARİŞİNE İMZA ATTI. TÜM LİMAN MAKİNELERİNİN TESLİMİ, 2021’İN ÜÇÜNCÜ VE DÖRDÜNCÜ ÇEYREĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Yıldırım Group’un liman ve konteyner terminal operasyonlarını konsolide etmek için Ağustos 2011’de kurduğu bir yan şirketi olan Yılport Holding, ağırlıklı olarak Avrupa operasyonlarında kullanılmak üzere 11 reach stacker, dört konteyner yükleyici ve 12 ağır terminal traktörü sipariş etti. Türkiye’de 5, Portekiz’de 7, İspanya’da 2, İsveç’te 2 ve Norveç, Malta, İtalya, Peru, Ekvador ve Guatemala’da 1’er olmak üzere küresel olarak toplam 22 deniz limanı ve terminali işleten Yılport’un Baş Teknik Sorumlusu Raymond Höhle, “Kalmar ile işbirliğimiz, tüm terminallerimizdeki ticari operasyonlarımız için son derece faydalı oldu. İhtiyaçlarımız için tam olarak doğru ekipman çözümlerini belirlemeye yardımcı olmak için mükemmel destek sağlamakla kalmadılar, aynı zamanda filomuzun verimli ve güvenilir bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için bu çözümleri tüm lokasyonlarımızda yüksek kaliteli yerel satış sonrası hizmetlerle desteklediler” dedi.

“TÜM İHTİYAÇLARA CEVAP VEREBİLİRİZ”

Kalmar Müşteri Endüstrisi Direktörü Jürgen Wurzer: “Yılport’un ekipman filosunu çeşitli güvenilir, kanıtlanmış Kalmar çözümleriyle yenilemeyi bir kez daha seçmesinden çok memnunuz. Bütünsel ve esnek teklifimizle Yılport’un tüm gereksinimlerini karşılayabilir ve değişen ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı bir şekilde yanıt verebiliriz” ifadelerini kullandı.

EKİPMAN NEREYE GİDECEK?

Oslo Limanı, boş konteyner elleçlemesi için üç Kalmar Eco reachstacker ve iki Kalmar reachstacker alacak. Portekiz’deki Leixões Konteyner Terminali iki Kalmar Eco reachstacker alırken, İspanya’daki Yılport Huelva bir Kalmar Eco reachstacker ve dört Kalmar ağır terminal traktörü alacak ve Türkiye’deki Yılport Gebze bir Kalmar Eco reachstacker ve iki Kalmar boş konteyner yükleyicisi alacak. Ekvador’daki Puerto Bolívar, iki Kalmar erişim istifleyicisini ve iki Kalmar boş konteyner yükleyicisini teslim alacak. Son olarak, İsveç’teki Gävle Konteyner Terminali, sekiz Kalmar ağır terminal traktörü alacak. Oslo Limanı ve Gävle Konteyner Terminali, tüm yeni ekipmanı kapsayacak bir Kalmar Optimal Care hizmet anlaşmasına sahip. Yılport Huelva ve Leixões Konteyner Terminali, Kalmar’ın çağrı üzerine hizmetleriyle desteklenirken, Gebze ve Puerto Bolivar’a Kalmar’ın yerel bayileri tarafından servis sağlanacak ve desteklenecek. Son olarak, İsveç’teki Gävle Konteyner Terminali, sekiz Kalmar ağır terminal traktörü alacak. Oslo Limanı ve Gävle Konteyner Terminali, tüm yeni ekipmanı kapsayacak bir Kalmar Optimal Care hizmet anlaşmasına sahip. Yılport Huelva ve Leixões Konteyner Terminali, Kalmar’ın çağrı üzerine hizmetleriyle desteklenirken, Gebze ve Puerto Bolivar’a Kalmar’ın yerel bayileri tarafından servis sağlanacak ve desteklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 16 =

scroll to top