APA YAYINCILIK

25 yıl önce iş ve inşaat makineleri sektörüne yönelik olarak çıkardığı Makina Market dergisi ile yayıncılık sektörüne giriş yapan Apa Yayıncılık, 6 dergi ile sektördeki büyümesini sürdürüyor. Apa Yayıncılık, 1994 yılından bu yana her sene kendini yenileyerek gerek içerik gerekse de reklamların hedefe ulaşması konusundaki etkisini sürekli artırdı. Özel alanlara yönelik uzmanlık dergileri ile hem okur hem de reklam veren açısından yayınlarını daha verimli kılan Apa Yayıncılık, birçok alanda yapılmayanı yaptı. Birçoğu alanında ilk ve tek olan dergiler, okurların kendi faaliyet alanlarına ait bilgileri bulabileceği bilgi kaynağı niteliği taşıyor. Sadece reklam verenlerin haber ve röportajları ile dergi çıkarma kolaycılığına kaçmayan Apa Yayıncılık, geniş ve deneyimli ekibi ile dergilerini masa başında değil, sahada hazırlayarak farkını ortaya koyuyor.

Apa Yayıncılık; İngiltere merkezli, inşaat sektöründe dünyanın en büyük sektörel yayın grubu KHL ile Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler gibi ülkelerde dağıtılan İngilizce Türkçe dergiler ile uluslararası alanda da gücünü gösteriyor. Avrupa’nın en çok takip edilen Almanya merkezli tarım makineleri ve ekipmanları dergisi Profi’yi de bünyesinde bulunduran Apa Yayıncılık, Profi Traktör Türkiye dergisi ile sektöre önemli bir hizmet sunuyor. Apa Yayıncılık, tüm bu yayın tecrübesinin yanı sıra, 2012 yılından bu yana da makine-ekipman sunan firmalarla kullanıcıları bir araya getiren seminerler düzenliyor. Yol teknolojilerinden tünelciliğe, vinç ve proje taşımacılığından, yıkım teknolojilerine kadar birçok alanda ulusal ve uluslararası seminerleri başarı ile gerçekleştiriyor. Gerçekleştirdiği etkinlikleri ve yayımladığı dergileri, işbirliği içinde olduğu önemli uluslararası kuruluşlarla daha verimli hale getiren Apa Yayıncılık, İngiliz ve Alman yayın ortakları ile sektöre her zaman daha fazlasını vermek için çalışıyor. Türkiye’nin ilk vinç, platform ve özel taşımacılık fuarı olan VİPP 2018, Apa Yayıncılık tarafından İstanbul’da başarılı bir şekilde düzenlendi.

LHT

Endüstri Lift and Handling (LHT); istifleme makineleri, platformlar, kiralama, depolama sistemleri, endüstriyel ekipmanlar, depo raf sistemleri, taşıma araçları ve yazılım başta olmak üzere lojistik dünyasını kapsayan süreçleri en ince ayrıntısına kadar ele alıyor. 7 yıldır okuyucularıyla buluşan LHT, sektöre olan katkısıyla önemli rol oynuyor.

Her sayıda yeni proje ve uygulamalarıyla dikkat çeken bir yayın olan LHT, uluslararası gelişmeleri de yakından takip ediyor. 2016 yılında LHT, Uluslararası Platform Federasyonu (IPAF)’nun Türkiye’de medya dalındaki ilk üyesi olarak da sektördeki ayrıcalığını tescillemiş oluyor. KHL Group’a ait Access International ve International Rental dergileriyle olan işbirliği sayesinde uluslararası tüm güncel yeniliklere, en sağlıklı bilgilere ulaşıyor. İki ayda bir yayımlanan LHT; sektörün problemlerinden ürün tanıtımlarına, dünyadaki proje örneklerinden sektör haberlerine kadar tüm önemli konulara değiniyor. LHT, forklift ve platformların kullanıldığı tüm sanayi kurumlarına düzenli bir şekilde dağıtılıyor. Derginin içeriğine aynı zamanda www.lht.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.