AĞIR TİCARİ ARAÇLAR DERNEĞİ TAİD’İN YENİ BAŞKANI, ÖMER BURSALIOĞLU OLDU

AĞIR TİCARİ ARAÇLAR DERNEĞİ’NİN (TAİD) 15’İNCİ GENEL KURUL TOPLANTISI’NDA YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİMİ YAPILDI. GENEL KURULDA RENAULT TRUCKS TÜRKİYE SATIŞ DİREKTÖRÜ ÖMER BURSALIOĞLU, TAİD’İN YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLARAK SEÇİLDİ. FORD TRUCKS TÜRKİYE DİREKTÖRÜ BURAK HOŞGÖREN İSE YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK DERNEKTEKİ YENİ GÖREVİNE ATANDI. YÖNETİM KURULU’NA MEHMET DİNÇER, ALPER KURT, MURAT KEMAL TOKATLI, KIVANÇ KIZILKAYA VE İFFET TÜRKEN SEÇİLDİ.

2010 yılında kurulan TAİD, üyelerinin ithal ve yerli ürünleri ile ağır ticari araç pazarının ve ticari araçların ayrılmaz parçası olan treyler ve üst yapı pazarının yüzde 50’sini aşan çok önemli bir bölümünü temsil ediyor. TAİD, azami yüklü ağırlığı 3,5 ton ve üzeri ticari araçları ve bunların tamamlayıcısı treyler ve diğer üstyapılarını kapsayan Ağır Ticari Araç Sektörü’nün Avrupa Birliği normları doğrultusunda gelişimine destek vermeyi amaçlıyor.

TAİD’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bursalıoğlu, Avrupa’da Türkiye ağır ticari araçlar pazarının önemine dikkat çekerek; “Ağır ticari araçlar, aslında uzun yol taşımacılığı başta olmak üzere yurtiçi lojistiği, dağıtım, inşaat, maden, atık yönetimi ve daha pek çok alanda ülke ekonomilerinin yükünü taşıyor. Tüm üretim, sanayi ve hizmet kolları bir şekilde ağır ticari araçlar sektörünün sunduğu ürün ve çözümler ile ilerliyor ve gelişiyor. Bugün lojistiğin öneminin tüm dünyada anlaşıldığı zor zamanlardan geçsek de sadece lojistik değil pek çok alanda iş yükünü hafifleten gelişmiş araçların ve hizmetin önemi, her geçen gün daha da iyi anlaşılıyor. Biz de TAİD olarak gerek karayolu taşımacılığında Türkiye’nin stratejik önemi, gerekse ülkenin gelişimine katkıda bulunan diğer birçok projeleri doğrultusunda sektörümüzün ekonomiye katkılarını daha da iyi anlatmak üzere çalışmaya devam edeceğiz. Bugün Türkiye’de ağır ticari araçlar sektörü, ana sanayi, yan sanayi, distribütör, yetkili bayiler ve servis noktaları başta olmak üzere 150 binin üzerinde istihdamı bulunan bir sektör. Öte yandan ürün ve hizmet sağladığımız sektörler de düşünüldüğünde faaliyet alanımızın büyüklüğünü görebilmek mümkün. Bu doğrultuda sektörümüzün gelişimine katkıda bulunmak için bir araya geldiğimiz TAİD çatısı altında tüm paydaşlarımız ile yeni bilgilendirmeler ve paylaşımlar yaparak, zaman zaman sektörün sorunlarını ele alarak çözümler bulmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz. TAİD, uzun yıllardır sunduğu kayıtlı faaliyetler ve raporlar ile sektörümüze yol gösteren önemli bir oluşum. Yeni yönetim kurulunun ve üyelerinin de desteği ile her zamanki gibi titiz ve şeffaf çalışmalarına devam ettirmeyi hedefliyoruz” diye belirtti.

TAİD bünyesinde; Ford-Otosan, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania, Temsa Volvo Trucks, Karsan gibi ağır ticari araç markalarının yanı sıra Koluman, Krone, Otokar, Schmitz, Tırsan gibi treyler, üst yapı ve yan sanayi markaları da yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − 1 =

scroll to top