MAN akü onarım merkezleri giderek büyüyor

2023 yılından bu yana sanayi ve bilim alanında dokuz ortağın oluşturduğu REVAMP projesine öncülük eden MAN akü onarım merkezlerini genişleterek; İtalya, Danimarka, Avusturya, Belçika, Hollanda, Fransa, Polonya ve İngiltere’de kurmayı planlıyor.

Almanya ve İspanya merkezli akü onarım merkezinde çalışma faaliyetlerini yürütmeye devam eden firma, elektrikli araç çalışmalarını önemli ölçüde arttırmaya devam ediyor. Çalışmalarında sürdürülebilirliğe büyük bir önem veren MAN, bu doğrultuda Pil geri dönüşümü konusunu da ele alıyor.

MAN akü onarım merkezleri sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak

MAN Truck & Bus tarafından yürütülen proje, MAN’ın akülü elektrikli ticari araçlarla her pazarda bir akü onarım merkezi işletmeyi amaçlıyor. MAN 2023 yılından bu yana sanayi ve bilim alanında dokuz ortağın oluşturduğu REVAMP projesine öncülük ediyor. Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı tarafından finanse edilen bu proje, kullanılmış araç akülerinin durumunun değerlendirilmesi sürecini otomatikleştirmeyi hedefliyor.

Kapalı döngü akü sitemlerinin onarım kapsamı genişliyor

MAN, akü malzemeleri geri dönüşüme ve geri dönüştürülmüş ham maddelerin yeni akü hücrelerine geri döndürülmesini sağlıyor. Gelecek planlarını sürdürülebilirlik hedefi doğrultusunda TRATON SE ve Volkswagen AG’deki Mükemmellik Merkezi ile yürüten şirket, kapalı döngüleri mümkün kılacak konseptler üzerinde çalışıyor. MAN Truck & Bus Müşteri Hizmetleri Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Christopher Kunstmann ise konuyla ilgili; “Müşterilerimizin elektrikli araçlarının ekonomik verimliliğini ve operasyonel hazırlığını üst düzeyde sağlamak amacıyla akü onarımı MAN için bir zorunluluktur. Ayrıca çekiş akülerinin kapalı döngü yaklaşımına da büyük bir katkıda bulunuyoruz, çünkü bu araçtaki akü ömrünü uzatarak önemli kaynakları korumayı sağlıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 9 =

scroll to top