Petrol Ofisi, elde ettiği pazar payı ile 14 yıllık liderliğini koruyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun açıkladığı Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’na göre Türkiye’de yurt içi akaryakıt satışları 2023 yılında yaklaşık 31,8 milyon tona yükseldi. Petrol Ofisi Grubu ise yurt içi toplam satışlarda 2023 yılını yüzde 21,85 pazar payı ile tamamlayarak 14 yıllık liderliğini koruyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), “Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu”nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre 2023 yılında toplam yurt içi akaryakıt satışları bir önceki yıla göre yüzde 8,01 artarak 31,8 milyon tona yükseldi. Türkiye’nin enerji altyapı grubu Petrol Ofisi ise 2023 yılındaki 6,9 milyon tonluk yurt içi satış miktarı ve yüzde 21,85’lik pazar payı ile sektördeki geleneksel liderliğini üst üste 14. yıla taşıdı.

Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu

“Petrol Ofisi olarak var gücümüzle çalışıyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “Sektör olarak enerjinin erişilebilirliği, güvenliği ve çevresel sürdürülebilirliğe olan etkisi ekseninde şekillenen gündemde önemli sınavlardan geçiyoruz. Petrol Ofisi Grubu olarak deniz, hava ve karadaki teknolojik altyapı yatırımlarımızla ülkemizin enerji geçişindeki hedeflerine katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. 14’üncü yılını kutladığımız liderliğimiz de bu çok kanallı ve kapsamlı yatırım anlayışımızın bir sonucudur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 3 =

scroll to top