Good Logistics, ABD ihracat taşımalarını yüzde 50 artırdı

Dünyanın en köklü lojistik şirketleri arasında yer alan Good Logistics, 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’den ABD’ye ihracat taşımalarını yüzde 50 artırdı. Good Logistics Türkiye Genel Müdürü Levent Aydinç, 2022’nin geri kalanında da yüzde 50 büyüme öngördüklerine dikkat çekerek açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik İstatistiklerine göre, Ocak-Ağustos döneminde deniz yolu ile yapılan ihracatta en fazla yük elleçlemesi 11 milyon 418 bin 261 tonla ABD taşımalarında gerçekleşti. Bu dönemde ABD ihracat yükü yüzde 37 arttı, elleçlenen toplam yükün yüzde 11,1’i ABD ihracat yüklerinden oluştu. Bu doğrultuda dünyanın en köklü lojistik şirketlerinden olan Good Logistics de yılın ilk yarısında Türkiye’den ABD’ye deniz yoluyla ihracat taşımalarını yüzde 50 artırarak pazar payını büyüttü.

Levent AYDİNÇ-Good Logistics Türkiye Genel Müdürü

“2022 yılında yüzde 50 büyümeyi öngörüyoruz”

İngiltere’de 1833 yılında kurulan John Good, 2006 yılında Türkiye faaliyetlerine başladı. Şirket 2021 yılında ise Denholm Group’a satışının ardından hizmetlerin Good Logistics markası altında ilerletmeyi sürdürüyor. Good Logistics Türkiye Genel Müdürü Levent Aydinç, 2022’nin geri kalanında da yüzde 50 büyüme öngördüklerini ve NVOCC lisansları ile ABD Ulusal Denizcilik Komisyonu’na üye şirketleri sayesinde ihracatçıları ülkenin her noktasına rahatça ulaştırabildiklerini belirtti.

“Gemisi olmayan armatör olarak hareket edebiliyoruz”

ABD’nin sadece belirli limanlarına değil tamamına taşımacılık yapabildiklerini ifade eden Aydinç, ABD Ulusal Denizcilik Komisyonu’na üye şirketleri, ülkedeki ofisleri ve iş birlikleri sayesinde operasyonel esneklik güçleri olduğunu, depolama ve dağıtım hizmetlerini de tek elden yürüttüklerini sözlerine ekleyerek açıklamalarına devam etti. Aydinç: “NVOCC lisanslı şirketleri sayesinde gemisi olmayan armatör olarak hareket edebiliyoruz. Türkiye ile ABD arasında kapıdan kapıya teslimat ve yurt dışı gümrükleme hizmetlerimiz, farklı armatörlerle yaptığımız yer/ekipman garantili, hızlı ve güvenli çözümlerimiz ve rekabetçi fiyatlarımızla öne çıkarak ihracatçılarımıza avantaj sağlıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + 12 =

scroll to top