Mesco, İtalyan lojistik devi Fratelli Cosulich ile güçlerini birleştirdi!

Maden taşımacılığı sektöründe hizmet veren Mesco Uluslararası Taşımacılık ile dünya çapında 14 farklı sektörde faaliyetlerine devam eden İtalyan firma Fratelli Cosulich Group arasında şirket ortaklığı yapıldı. Yeni ortaklık hakkında açıklamalarda bulunan Mesco Uluslararası Taşımacılık Direktörü Müge Tekin Doğan, yeni yatırımlarımızla şirketimizi büyütmeyi sürdürerek lojistik sektöründe başarılarımızdan söz ettirmeye devam edeceğiz dedi.

Mesco Uluslararası Taşımacılık ve Fratelli Cosulich Grup, ortaklıklarını İzmir’de gerçekleştirilen Logistech Fuarı’nda duyurdu. Yapılan ortaklık, Mesco’nun yenilikçi, enerjik ve teknolojik gücünü Fratelli Cosulich Group’un sektördeki köklü geçmişi ve deneyimiyle birleştirmeyi hedefliyor. Fratelli Cosulich Türkiye aracılığıyla İzmir merkezli, İstanbul ve Mersin’de şubeleri bulunan Mesco ile yaptığı stratejik ortaklık ile perçinleneceği belirtildi.

“Farklı alanlarda büyümek için adımlar atıyoruz”

Yapılan ortaklık ile çalışma alanlarını genişleteceklerini belirten Mesco Uluslararası Taşımacılık AŞ Direktörü Müge Tekin Doğan, “Fratelli Cosulich Group ile yapılan bu ortaklıkla birlikte Mesco’nun hem Türkiye’de hem de dünya çapında gücüne güç katacağına inanıyoruz. Şirketimizin kuruluşundan bu yana farklı alanlarda büyümek için adımlar atıyoruz ve yaptığımız bu ortaklık ile de lojistik sektöründe başarılarımızla ses getirmeye devam edeceğimizden eminiz” sözlerini kaydetti.

“İstihdam yaratmaya yönelik uzun vadeli bir yatırım”

Fratelli Cosulich Group CEO’su ve Başkanı Augusto Cosulich ise şu değerlendirmede bulundu: “Mesco ile yapılan stratejik ortaklık, ek sinerjiler, iş ve istihdam fırsatları yaratmaya yönelik uzun vadeli bir perspektifle yatırım yapma taahhüdümüze bağlı kaldığımızın bir teyididir. Mesco ve çalışanlarının artık ekibimizin üyeleri olmasından memnunuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =

scroll to top