Amazon’un Türkiye’deki ilk lojistik üssü açıldı

E-ticaret devi Amazon, İstanbul’daki lojistik üssünün açılışını gerçekleştirdi. Yapılan yatırım hızlı ve güvenli teslimatın kalitesi artarken 1000’den fazla kişiye de istihdam sağlanacak. Açılış etkinliğinde konuşan Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, “Lojistik üssümüze ve satış ortaklarımıza yaptığımız bu yatırımlar, aynı zamanda, Türkiye’ye olan bağlılığımızın da bir göstergesi” dedi.

Amazon, Türkiye’deki ilk lojistik üssünü açtı. 100 milyon doları aşan yatırım ile faaliyete geçen tesis, artan müşteri talebinin karşılanması konusunda önemli katkılar sağlayarak bir yılda 1.000’den fazla kişiye istihdam sağlayacak. Amazon’un Tuzla’da kurulan yeni lojistik üssünde görev alacak mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, iş sağlığı ve güvenliği, bilgi işlem (IT) alanlarındaki roller ve ürünlerin kabulü ve depolanması ile müşterilerin siparişlerinin seçilip paketlenmesinden sorumlu depo operatörleri için işe alım süreçleri geçen aylarda başladı. Çalışanlar, Amazon.com.tr’de geçerli çalışan indirimlerinin, ek sağlık, hayat ve kaza sigortasının, genişletilmiş ebeveynlik izninin ve daha fazlasının dahil olduğu kapsamlı yan haklar ve rekabetçi maaşlar ile modern, güvenli ve kapsayıcı bir çalışma ortamına katılıyor.

Yeni istihdam olanakları

Türkiye’deki ilk lojistik üslerini açtıklarını duyurmaktan mutluluk duyduklarını belirten Amazon Operasyonları Türkiye Genel Müdürü Hakan Karadoğan, “Mühendisler ve bilişim teknolojileri uzmanlarından ürünlerin seçilmesi, depolanması ve gönderilmesinden sorumlu ekiplere kadar birçok rol için iş imkanı sağlayacak yeni lojistik üssümüz ile bir yılda 1.000’ne aşkın yeni istihdam yaratacağız. Çalışanlarımız rekabetçi maaşlar ile çalışma imkanı bulacaklar” ifadelerini kullandı.

Lojistik üssümüz Türkiye’ye olan bağlılığımız bir göstergesi

Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott da Türkiye’deki ilk lojistik üslerini açmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyerek, “Son teknolojilerle donatılmış yeni lojistik üssümüz, Amazon.com.tr üzerinden satış yapan ve sayıları son bir yılda yüzde 50 oranında artan KOBİ’leri Amazon Lojistik hizmetlerimizle işlerini daha da büyütmeleri için bize önemli katkılar sağlayacak. Lojistik üssümüze ve satış ortaklarımıza yaptığımız bu yatırımlar, aynı zamanda Türkiye’ye olan bağlılığımızın da bir göstergesi” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − five =

scroll to top