Rasim Makina, Jekko SPX 650 teslimatını gerçekleştirdi

Rasim Makina A.Ş., distribütörlüğünü yürüttüğü İtalyan vinç üreticisi Jekko’nun yeni modellerinden olan SPX 650 modelinin teslimatını Surnak Vinç’e gerçekleştirdi. Kompakt ve hafif yapısı sayesinde ulaşılması zor yerlerde bile üstün çalışma performansı sergilerken aynı zamanda zaman ve maliyet olarak da tasarruf sağlatan paletli örümcek vinç, Surnak Vinç çalışma sahalarında kullanılmak üzere yerini aldı.

Rasim Makina,16 yıldır devam eden FASSİ markası ile olan birlikteliğini 2020 yılından itibaren FASSİ’nin yine grup şirketlerinden olan JEKKO markası ile daha da geliştirdi. Özellikle Jekko ile müşterilerinin paletli örümcek vinç taleplerine cevap veren Rasim Makina, teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor. Firma son olarak SPX 650 model paletli örümcek vinci, Sunak Vinç’e teslim etti. 2012 yılında nakliye sektörüyle piyasada çalışmalarına başlayan Surnak Vinç, platform kiralama firması olarak çeşitli sektörlerde çalışmalarını sürdürüyor. Ömer Şahin, İstanbul Başakşehir merkezli bir aile şirketi olarak sektörde yer aldıklarını belirtti. Kiralama hizmetlerini müşterilerine kaliteli hizmet vermek için makine parkurlarına yaptığı yatırımlar ile gösteren firma, Jekko SPX 650 modeliyle makine parkını büyütmeye devam ediyor. Makina Market olarak Surnak Vinç firma sahibi Ömer Şahin ve Rasim Makina Satış Müdürü Elçin Rasim ile bir araya gelerek, teslimatın detayları ve Jekko markası hakkında bilgi edindik.

 “Türkiye genelinde hizmet verecek kapasiteye sahibiz”

İnşaat, şantiye, hastane, yol, dış cephe çalışmaları, sanayideki ağır yüklerin taşınması, beton atma gibi taşıma, kaldırma, yükleme, indirme gibi faaliyetlerde bulunduklarını belirten Ömer Şahin, “Türkiye genelinde hizmet verecek kapasiteye sahibiz. Daha çok uzun dönemli projelerde yer alıyoruz. Sepetli platform ekipmanları ile avm, cami inşaatı, minare çalışmaları, bina dış cephe temizliği, tesisat, klima takma gibi yüksekte yapılan çalışmaları, iş güvenliğine uygun olarak tüm alanlarda gerçekleştiriyoruz” sözlerini kaydetti.

Hizmet verilen Surnak Vinç noktaları

İnşaat sektörünün ve ağır sanayi sektörünün hızlı ivmesi ile ağır taşıma, yükleme ve kaldırma alanlarındaki hizmet anlayışının önem kazanmasıyla yatırımlarına başlayan Surnak Vinç, İstanbul merkezli olarak çalışmalarını sürdürüyor. İkitelli, Başakşehir, Yeni Bosna, Yeşilköy, Ataköy, Bakırköy, Tekirdağ, Kırklareli, Çerkezköy, Çorlu, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Şirinevler, Maslak, Levent, Kağıthane, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu, Ataköy, Halkalı ve Hadımköy bölgelerinde vinç kiralama hizmetleri sunuyor. Surnak Vinç, Ankara ve Bursa illerinde de çalışmalarına devam ediyor.

Surnak Vinç, model çeşitliliğiyle farklı sektörlere cevap verecek

Güçlü makine ekipmanları ile hedef sektörlerinde hizmetlerini gerçekleştiren Surnak Vinç, vinç ve platform sektörüyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Makine parkında 12 ürüne sahip olduklarını belirten Ömer Şahin, “Makaslı platformlar, sepetli platformlar, vinçler ve örümcek platformdan oluşan parkımızda 20 tondan 100 tona kadar modellerimiz mevcut. 27 metreden 50 metreye kadar sepetli platformlarımız bulunuyor. Rasim Makina’dan ilk kez Jekko SPX 650 model paletli örümcek vinci tedarik ediyoruz. Jekko SPX 650, 5t maksimum taşıma kapasitesine sahip güçlü bir model. SPX 650 genel özellikler bakımından 4 teleskopik ana bomla 17.3 m, 3 teleskopik jib bomla 23.6 m maksimum yüksekliğe kadar ulaşılabiliyor. 17.3 m ye 2000 kg, 23.6 m ye 800 kg yük kaldırabiliyor. Biz sahada olduğumuz için makinenin çalışma performansını gözlemledik. Kullanan kişilerden de oldukça olumlu tavsiyeler aldık. Bize çalışma alanlarımızda son derece yardımcı olacak bir ürün” dedi.

Makine parkı, Rasim Makina ile genişliyor

Yapmış olduğu çalışmalarla müşteri memnuniyetini ön planda tutarak işlerini yürüten Surnak Vinç, Rasim Makina’dan Jekko SPX 650 paletli örümcek vinç satın aldı. Ömer Şahin, “Makine parkımıza Jekko SPX 650 paletli örümcek vinci de ekledik. Jekko piyasada çok bilinen, sürekli gördüğümüz bir makineydi. Bizde araştırdık ve Rasim Makina’dan Jekko almaya karar verdik. Makine satışı ve satış sonrasındaki süreçten son derece memnunuz. Zamanla makineler geliştikçe yeni modellerinde talebinde bulunacağız” sözlerini kaydetti.

Surnak Vinç, Jekko SPX 650’yi tercih etti

İlk defa Jekko kullanıcısı olacak olan Surnak Vinç, boyutu sayesinde çok farklı yerlerde özellikle dar alanlarda, eğimli arazilerde, geçitler ve ulaşılması zor noktalarda bile çalışmalarını verimlilikle yönetecek. Şahin, “Biz kiralama firmasıyız ve bu yüzden çok çeşitli iş sektörlerinden talepler alabiliyoruz. Jekko SPX 650 modelinin her türlü işi yapabildiğini gördüğümüz için bize çok avantajlı geldi. Farklı sektörlerdeki çalışma performansı bizi etkiledi. Bizim her türlü ihtiyacımıza cevap oluyor bu makine” değerlendirmelerinde bulundu.

 Rasim Makina Satış Müdürü Elçin Rasim:

“Jekko performansı her işin üstesinden geliyor”

Rasim Makina Satış Müdürü Elçin Rasim, “Kendi alanında bir dünya markası olan Jekko, 45 yıllık bir tecrübeyle kullanıcı ihtiyaçlarını ön plana çıkararak yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Marka, aynı profesyonel yönetimle her geçen gün satış adedi ve marka bilinirliğini arttırmayı sürdürüyor. Jekko, 30’dan fazla yetkili bayi ağı tarafından tüm dünyaya ihraç ediliyor. Ürünler, müşterilerimizin özel gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanıyor. Modele bağlı olarak, kompakt boyutları standart veya çift kapıdan geçişe izin veriyor. Mütevazı ağırlıkları ve ince boyutları, kaldırma kapasitesinden veya çalışma aralığından hiçbir ödün vermeden geliyor. Bu da hem iç hem de dış mekanlarda önemli operasyonel faydalar sağlıyor. Jekko, dizel, elektrik motorlu veya akülü mini paletli vinç modelleriyle her işi en iyi şekilde yapıyor. Jekko, tüm ürünlerinde müşterilerine yenilikçi ve güvenli ürünler sunmak için her zaman AR-GE çalışmalarına büyük bir titizlikle yatırım yapıyor. Güvenlik ve ilgili tüm düzenlemelere, özellikle EN 13000 standardına uyumlu bir şekilde üretim gerçekleştiriyor. Jekko profesyonel bir teknik departman ile eğitim ve satış sonrası hizmetler beraberinde tüm uluslararası pazarları kapsayan bir satış ve pazarlama ofisi tarafından desteklenen bir işletme olmayı sürdürüyor” dedi.

Örümcek vinç denilince ilk akla gelen marka

Dünya çapında kalitesi ve verimliliği ile öne çıkan Jekko, müşteri memnuniyetini haklı çıkarıyor. Jekko, ürünlerindeki AR-GE kapsamında yapılan yenilikleri sayesinde kullanıcılar için müşteri memnuniyetini sağlıyor. Elçin Rasim, “Şu anda Jekko’nun sektörün % 90’ına sahip bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Kaldırma performansı, zaman ve maliyet açısından kazanımı yüksek olduğu kadar yüksek güvenlik sistemleri ile iyileştirilmiş örümcek mini vinçleri kullanmanın avantajları farklıdır. Dizel veya benzinli motorla aynı şekilde çalışan akü sayesinde elektrikli modda çalışabiliyor. 4 ana model bulunuyor. Bu modeller: SPX 328, SPX 532, SPX 650 ve SPX 1280. En çok tercih edilen modellerden biri de SPX 650. SPX 650, en yakın mesafede 5t maksimum taşıma kapasitesine sahip güçlü bir model. 360 derece dönüşlü bir makine. Hem kanca yük kaldırma hem de halatlı kaldırmada vakum ataşmanı ile cam montajında, çalışma sepeti ile pek çok iş alanında kullanılıyor. Jib bom dahil toplam ağırlığı maksimum 6525 kg. Beyaz palet lastikli olup zeminde iz bırakmıyor. Ekstra açılır palet aralığı ile dengeli çalışma sağlıyor. Pick & Carry Mode ile 800 kg a kadar yük kancadayken hareket edebiliyor. İki pozisyonlu ayak açma ve dengeleme sistemi bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Jekko yeniliklerin hep ardında

Jekko çevreci anlayışla elektrikli kullanımını bütün modellerinde uyguluyor. Elçin Rasim, “Vinçlerin işlevleri, güvenlik cihazlarıyla tamamen entegre çalışıyor. Jekko, müşterilerine yenilikçi ve güvenli ürünler sunmak için her zaman AR-GE, güvenlik ve ilgili tüm yeniliklere yatırım yapıyor. Profesyonel teknik departman, güçlü bir eğitim ve satış sonrası hizmetler departmanı ile tüm uluslararası pazarları kapsayan satış ve pazarlama ofisi tarafından desteklenen bir marka” diye belirtti. Ömer Şahin, “Jekko bilinen bir marka olduğu için gönül rahatlığıyla aldık. Rasim Makina, makine satışından sonra da her türlü desteği gösterdiği için çok memnunuz” diye ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 11 =

scroll to top