HÖDLMAYR, OTONOM SÜRÜŞLE LOJİSTİKTE VERİMLİLİĞİ ARTIRACAK

Dijitalleşme ve robotiğin yanı sıra otonom sürüş ve sürdürülebilirlik, lojistikteki mega trendler arasında yer alıyor. Hödlmayr, otonom yük taşımacılığının daha da geliştirilmesinde aktif rol almaya başladı. Lojistik sektöründe yaptıkları çalışmalar ile öncü olmak istediklerini belirten Hödlmayr CFO’su Robert Horvath, “Araştırma ve geliştirmeye yatırımlarımızı teknolojiyi takip ederek yapıyoruz. Taşımacılık pazarındaki ilerlemeleri bilmekle kalmayıp gelişen trendlerde aktif rol almak istiyoruz ” dedi.

Robert Horvath, beş ortak şirketle birlikte otonom ticari araçlar için teknik bilgi ve test altyapısı sağladıkları DigiTrans ortak girişiminde gerçekleşen otonom aracın ilk test sürüşlerinin sonuçlarını sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti. Otonom araçlara ilişkin bilgi veren Hödlmayr, Lojistik Türkiye Genel Müdürü Hande Çarıkcı, “Otonom veya yarı otonom sürüş, sürücüyü rahatlatmak ve tek seferde daha fazla menzil elde etmek için sürüş ve dinlenme sürelerini daha esnek hale getirme imkanı sağlıyor” dedi.

Hödlmayr CFO’su Robert Horvath

Kamyon filosu, hidrojen yakıtla çalışacak

Bu projenin yanında çevreci yeni projeler üzerinde de çalışmalarını sürdüren Hödlmayr, yoğun trafikteki ticari elektromobilite için yakıt olarak yeşil hidrojen kullanmak üzere Avusturyalı madeni yağ şirketi OMV ile birlikte çalışıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde kamyon filosunun hidrojen yakıt hücreleriyle donatılması planlanıyor. Bu araçların yatırım hacmi birkaç milyon euroyu buluyor. İstenen iklim etkilerini elde etmek için elbette hidrojen üretiminde yalnızca yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektrik kullanılıyor. Proje, şirketin kendi sürdürülebilirlik programı Go Green – Go Hödlmayr’ı daha ileri taşımada bir sonraki kilometre taşı olarak gösteriliyor.

Hödlmayr Hakkında

Hödlmayr International AG, merkezi Avusturya’nın Schwertberg şehrinde bulunan ve ana faaliyet alanı araç lojistiği olan uluslararası bir aile şirketi olarak  araçların fabrika veya giriş limanından teslim alınmasından, araç satıcılarına veya filo sahiplerine teslim edilmesine kadarki tüm tedarik zincirinde faaliyetlerine devam ediyor. Yılda yaklaşık 1.75 milyon araç taşıyan Hödlmayr International, AG ve 16 ülkedeki iştirakiyle toplamda, 630’un üzerinde özel araç taşıyıcısına, 15 blok tren sistemine ve yaklaşık 55 bin araç kapasiteli bir depolama alanına sahip. Hödlmayr Lojistik Türkiye şirketi ise 80 kişilik profesyonel ekibi ve 42’nin üzerinde özel nakliye aracıyla hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =

scroll to top