WAGGER ATTACHMENT, SEKTÖRDEKİ GÜÇLÜ VARLIĞINI DEVAM ETTİRİYOR

TÜRKİYE FORKLİFT VE TELEHANDLER ATAŞMANLARI PAZARININ LİDERİ WAGGER ATTACHMENT; 20 ÜLKENİN ÜZERİNDE SATIŞ, 3 KITADA DOĞRUDAN DİSTRİBÜTÖRLÜK VE 50’DEN FAZLA ÇALIŞANI İLE FAALİYETLERİNİ KESİNTİSİZ SÜRDÜRÜYOR. DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM YAPAN FİRMA, ÇÖZÜM ODAKLI BİR PARTNER OLARAK HAREKET EDİYOR VE MÜŞTERİ TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA ÖZEL ÜRETİM ATAŞMANLAR GELİŞTİRİYOR.

Ağır malzemelerin taşınması, istiflenmesi, kaldırması ve döndürülmesi başta olmak üzere tüm malzeme taşıma süreci giderek zorlaşıyor. Türkiye ve dünya pazarında da bu süreçleri kolaylaştıracak ataşmanlara olan ihtiyaçlar günden güne artıyor. Forklift ataşmanlarının ve endüstriyel malzeme taşıma ekipmanlarının tasarımı, üretimi ve dağıtımında yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren Wagger Attachments da dünya standartlarındaki üretimleriyle 200 çeşide varan hidrolik, mekanik ve özel üretim ataşmanları ile farklı iş sektörlerine çözüm sunuyor. Lift & Handling Türkiye (LHT) olarak 2004 yılından bu yana kaliteli forklift ve telehandler ataşmanları ile sektördeki güçlü varlığını devam ettiren Wagger Attachments’ın Genel Müdürü Hüsniye Gül ile bir araya gelerek, ataşman üretimini ve firmanın gelecek planları hakkında konuştuk.

Hüsniye GÜL – Wagger Attachments Genel Müdürü

ÖNCELİKLE WAGGER ATTACHMENTS’IN KURULUŞU VE FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Gülmak İstif Makinaları San. Ve Tic. Ltd. Şti, 1968 yılında Selim Gül tarafından forklift ve iş makinelerinin bakım ve onarım faaliyetlerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Firmamız, 2004 yılında “Wagger Attachments” markası adı altında, sektörün yerel ve global pazarlarında kaliteli forklift ve telehandler ataşmanları üretimi ile sektördeki güçlü varlığını devam ettiriyor.

KURULUŞUNUZDAN BUGÜNE WAGGER ATTACHMENTS İLE İLGİLİ NE GİBİ GELİŞMELER YAŞANDI?

Kurulduğu günden bugüne Wagger’in son kullanıcılar ile yakın işbirliği içinde olması, onların yükleme ve taşıma süreçleri hakkında gözlem yapmasına ve spesifik sektörel ihtiyaçlarını anlamasına olanak tanıyor. Bu gözlemlere dayanarak, Wagger’in kalifiye ve müşteri odaklı personeli tarafından her sektör için özelleştirilmiş ürünler üretiliyor.

ATAŞMAN ÜRETİM SÜRECİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Wagger Attachments, forklift ataşmanlarının ve endüstriyel malzeme taşıma ekipmanlarının tasarımı, üretimi ve dağıtımında yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteriyor. Gülmak İstif Makinaları’nın vizyonu ve misyonu doğrultusunda araştırma ve geliştirmeye verilen önem, teknolojik yenilik, önemli bir grubun stratejik ve organizasyonel yetenekleri ile yerel üretim ve satış ihtiyaçları arasındaki sinerji, her bölgenin beklentilerini karşılamamızı sağlayarak Wagger markasının dünya çapında genişlemesine katkıda bulunuyor.

ÜRETMİŞ OLDUĞUNUZ ATAŞMAN ÇEŞİTLERİ VE BUNLARIN KULLANILDIĞI SEKTÖRLER NELERDİR?

Wagger Attachments, özellikle forklift ataşmanları, telehandler ataşmanları, personel taşıyıcı sepetler ve beko loder kovaları olmak üzere endüstriyel malzeme taşımada kullanılan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Geleneksel forkliftin daha çok yönlü ve verimli bir malzeme taşıma aracı olmasını sağlayan çeşitli ürünler üretiliyor. Bu ürünler; bir forkliftin akla gelebilecek her türlü birim yükü çekmesini, itmesini, istiflenmesi, kaldırmasını, yana kaydırmasını ve döndürmesine olanak sağlıyor. Bu fonksiyonlara ihtiyaç duyan her sektörde Wagger Attachments ürünlerinin kullanılması mümkün.

ÜRETTİĞİNİZ ATAŞMANLARI HANGİ MARKA İLE PAZARA SUNUYORSUNUZ VE MARKANIZIN PAZARDAKİ YERİ VE ÖNEMİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

1968 yılında Selim Gül tarafından kurulan Gülmak İstif Makinaları, mükemmel bir marka imajıyla forklift ataşman endüstrisinde “Wagger Attachments” ismiyle uzun bir geleneği temsil ediyor. Bugün Wagger Attachments’ta sarf edilen tüm çabalarımız stratejik hedeflerimizi gerçekleştirmeye odaklanan, kurumsal değerlerimiz ve davranışlarımızı yönlendiren bir anlayışla forklift ataşmanları konusunda Türkiye’deki lider konumunu sürdürüyor.

ATAŞMAN ÜRETİMİNDE EN ÇOK HANGİ AŞAMALAR ÖNEMLİ? HAMMADDE SEÇİMİ VE KAYNAK AŞAMASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Tüm CNC tabanlı üretim aşamalarını kendi bünyesinde gerçekleştiren Wagger Attachments; tasarım, kesim, büküm, kaynak, talaşlı imalat, montaj, boyama ve test konularında modern teknolojiyi titizlikle takip ediyor. Hammadde, parça ve ataşmanların kalite kontrolü her üretim aşamasında hassas bir şekilde imal ediliyor. Kalite Yönetim Sistemi-ISO 9001 ve Kaynak Kalite Güvencesi-ISO 3834’e göre sertifikalandırılmış olan Wagger, üretimini dünya standartlarında gerçekleştiriyor.

WAGGER’İ MUADİL FİRMALARDAN AYIRAN EN BÜYÜK ÖZELLİKLER NELER?

Wagger, müşterilerinin, bayilerinin ve çalışanlarının memnuniyetini hedefleyerek, müşterilerine kısa sürede maliyet etkin çözümler bulmayı hedefleyen bir şirket vizyonuna sahip. Buna ek olarak, ataşmanlarımız için en verimli yedek parçayı en iyi şekilde bilme anlayışıyla Wagger; hidrolik valf, silindir, rotatör gruplarındaki döner dişliler ve şanzıman gibi yedek parçaları kendi bünyesinde üretiliyor. Birçok parçayı kendi bünyemizde ürettiğimizden dolayı satış sonrası hizmetler olarak müşterilerimize yedek-parça temini açısından hızlı bir dönüş sağlıyoruz. Bu da Wagger’i diğer rakiplerine göre üstün kılıyor.

TÜRKİYE’DEKİ ATAŞMAN PAZARINI NASIL GÖRÜYORSUNUZ?

Ülkemizde malzeme taşıma (material handling) süreci oldukça zor olabiliyor. Ancak doğru ekipman kullanıldıkça bu süreçlerde yaşanan problemlerle baş etmek oldukça kolaylaşıyor. Her geçen gün ağır malzeme taşıma, kaldırma gibi iş gücü maliyetlerinde ve iş güvenliği problemleri ile baş etmek zorunda olan şirketler, bu süreçleri kolaylaştıracak ataşmanlara olan ihtiyaçlarını fark etmeleri günden güne artıyor. Bu anlamda işin doğru ve güvenli şekilde tamamlanabilmesi için ihtiyaç duydukları uygun ataşman kullanımının artmasıyla Türkiye ve dünya pazarı da günden güne büyümeye devam ediyor.

TÜRKİYE’DE DAHA ÇOK HANGİ ATAŞMAN MODELLERİNE TALEP VAR?

Ülkemizde tarım ve tekstil sektörlerinin öncülüğünde daha çok balya ataşmanlarına talep olmakla birlikte hemen hemen her sektörde operatörlere kolaylık sağlayan side shifter ataşmanı, çatal konumlandırıcılar, rotatörler, paletsiz yükleme ataşmanları da önemli miktarda talep gören ataşmanlar olarak sıralanabilir.

TÜRKİYE VE YURT DIŞINDAKİ ORGANİZASYON YAPINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Bugün Wagger Attachments, 50’den fazla çalışanı, 3 kıtada doğrudan distribütörleri ve 20’nin üzerinde ülkede satış gücü ile faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye forklift ve telehandler ataşmanları pazarında da lider konumda yer alıyor.

İHRACAT ALANINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ ÇALIŞMALARI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

Ülkemizde olduğu gibi dünyanın hemen her ülkesinde tarım büyük önem taşımakta. Bu kapsamda balya ataşmanları tüm dünyada en çok tercih edilen ürünlerden biri olarak yerini alıyor. Bunun dışında geri dönüşüm konusuna oldukça gelişmiş olan Avrupa ülkelerinde geri dönüşüm balya ataşmanlarıda tercih ediliyor. Bunların yanında sanayileşmenin tamamlandığı gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde sektörel bazlı farklılaştırılmış özel ataşmanlar da kullanılıyor.

YEDEK PARÇA VE SATIŞ SONRASI İLE SERVİS HİZMETİNİZLE İLGİLİ BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Müşterimize satın alma öncesinde ve sonrasında yüksek kaliteli hizmet desteği sağlamaya büyük önem veriyoruz. Üretimdeki bilgi birikimimiz, deneyimli servis teknisyenlerimiz ve tam donanımlı atölyemiz, ataşmanlarımızın en iyi performansı göstermesine yardımcı olmak için kullanıcılarımıza çeşitli satış sonrası hizmetler, onarımlar, danışmanlık ve eğitim desteği sağlanıyor. Küresel satış ağımız sayesinde, durum ne olursa olsun hızlı yanıt sürelerini garanti ederek her zaman çözüm odaklı bir partner olmaya çalışmakta.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR?

Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş̧, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, şirketimizin kuruluşundan günümüze kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Ahmet Haydar GÜL ve Ali GÜL’ü kaybetmenin büyük üzüntüsü içerisindeyiz. Sayın Ali GÜL ve Ahmet Haydar GÜL’ün emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, herkese ilham veren, vizyoner ve öncü kişilikleriyle her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız. Kurucularımızın ilke ve değerleri rehberliğinde ülkemizin ve dünyanın aydınlık yarınları için çalışmaya devam ediyoruz. Onların cesareti ve kararlılığından her vesileyle ilham alarak bırakmış oldukları mirası ilerletmeyi kendilerine borç biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 18 =

scroll to top