Haulotte düşme önleme sistemini piyasaya sürüyor

Haulotte, APEX’te son geliştirdiği güvenlik inovasyonunu piyasaya sürüyor. Sepete takılan FASTN cihazı, MEWP kullanılırken operatörün kabloyu takmasını gerektiriyor. Takılmadığı durumlarda sesli ve görsel hatırlatma yapılıyor. Aktif ankraj sistemi, tüm MEWP tiplerine kolayca kurulabiliyor ve kiralama şirketlerinin filolarında hızlı bir dağıtım sağlanıyor.

 

Operatör güvenliğine karşı alınan tedbirler

FASTN, araba emniyet kemeriyle aynı prensipte çalışarak MEWP operatörlerinin emniyet kemerlerini otomatik olarak sepete bağlayıp araba sürücülerinde görülen işlevin aynısını yaratıyor. Haulotte sözcüsü, “Plan, MEWP’lerdeki kayıpların önde gelen nedenlerinden biri olan operatörün düşmesiyle başa çıkmak için akıllı bir çözüm sunmaktı” dedi. FASTN uyandırma işleviyle, operatörün hareketi algılanmazsa, olası bir operatör tehlikesine karşı sistem, şantiyeyi uyarıyor. Cihazdaki baypas önleme işlevi de şantiyeyi olası yanlış bir kullanıma karşı önlem aldırıyor.

Sıfır kaza stratejisi destekleniyor

FASTN, olası operatör düşüşünü veya fırlamasını algılayarak hızlı kurtarma için şantiyeyi doğrudan uyarıyor. Tüm kayıtlar, FASTN kontrol kutusu tarafından kaydediliyor ve KPI raporlarına yönelik veriler sağlıyor. Haulotte; cihazın kiralama şirketlerinin güvenlik ve dijital sunumlarını zenginleştireceğini ve inşaat şirketlerinin sıfır kaza stratejilerini desteklemesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 20 =

scroll to top