JLG, yeni X660SJ’yi piyasaya sürdü

JLG, ilk düz pergel kompakt paletli platform olan X660SJ’yi piyasaya sürdü. 65 fit, 7 inç platform yüksekliği, iki işçiye kadar 500 pound kapasite, 39 fit yatay erişim ve iç/dış mekan çok yönlülüğü ile yeni JLG X660SJ modeli, fidancılık da dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için kullanım sağlıyor. Oditoryumlar, arenalar, avlular ve dış mekan yapıları gibi çeşitli şantiyelerde boyama, genel bakım, elektrik, HVAC ve pencere yıkama gibi faaliyetlerde öne çıkıyor.

JLG Bomlu Kaldırma Ürün Yönetimi Başkanı Angela Patterson, “X660SJ, yüksekte çalışmaya son derece elverişli benzersiz özelliklerle tasarlandı. Örneğin, bu yeni kompakt paletli bomlu liftin mimarisi, operatörlerin tam yüksekliğe daha verimli bir şekilde ulaşmasını sağlarken, paletli tasarımı ve yüzde 40 tırmanma kabiliyetiyle, X660SJ’nin standart liftlere kıyasla yokuşları kolaylıkla tırmanabileceği anlamına geliyor. 2 fitlik, 11 inçlik profili ve 7.400 pound’dan daha az ayak iziyle operatörlerin bahçelerde ve kamu binalarında çalışmak için standart kapı eşikleri gibi şantiye çevresinde daha fazla yere gitmesine de olanak tanıyor” dedi.

Performans artırıcı özellikleri

Binaların, duvarların ve diğer altyapıların yanında çalışmak için zarf izleme işlemi sayesinde operatörler, tek bir kontrol işleviyle yukarı/aşağı bomu hareket ettirirken aynı zamanda dışarı/içeri teleskop yapabilir, bu sayede platform zemine dik bir yolda hareket edebilir. Dar alanlarda çalışma esnekliği sağlamak ve çalışma zarfını en üst düzeye çıkarmak için çoklu konum, tek dokunuşla kendi kendini dengeleyen payandalarla işlev görüyor. “Eve Dön” ve “İşe Dön” işlevleri, istiflenmiş veya kaydedilmiş çalışma konumuna geri dönme kolaylığı sağlıyor. Yazılım, makine kararlılığına dayalı olarak istiflenmiş veya kaydedilmiş çalışma konumuna giden yolu optimize ediyor.

Çevreye duyarlı alanlarda güvenle kullanım

X660SJ, standart olarak Kubota dizel motorla geliyor. Çevre dostu lityum-iyon pil ve AC tahrik sistemi seçeneği ile JLG’nin yeni çift enerjili seçeneği de mevcut. Bu alternatif, JLG kompakt paletli bomlu kaldıracı iki adet tam boyutlu, bağımsız güç kaynağıyla donatarak, emisyonsuz lityum-iyon pil takımını güvenilir bir dizel motorla birleştirerek operatörlerin uygulama için en iyi güç kaynağını seçmesini sağlıyor. Üç güç kaynağında da ortak olan, yeni X660SJ de dahil olmak üzere Kuzey Amerika’da bulunan tüm JLG kompakt paletli platformlar, çevreye duyarlı alanlarda güvenle kullanılabilmesi için standart olarak tamamen sentetik ve biyolojik olarak parçalanabilen hidrolik sıvı ile birlikte geliyor.

“X660SJ ile üretkenlik en önemli öncelik”

JLG’nin diğer kompakt paletli platform modellerinde olduğu gibi, nakliye için yükleme ve boşaltma forklift cepleri bulunuyor. Platforma giden hava/su/güç hatları, hassas zemin üzerinde çalışmak için iz bırakmayan raylar, görüş için entegre ön ve arka LED ışıklar ve SkyGuard SkyLine gelişmiş kontrol paneli koruması da X660SJ’de mevcut bulunuyor. Bu yeni model, moloz etkisini azaltarak makine bileşenlerini koruyan kapalı güç aktarma organı tasarımı da dahil olmak üzere, JLG’nin tüm kompakt paletli bomlu kaldırma ürün ailesine benzer bileşenlere ve servis kolaylığı özelliklerine sahip. Patterson, “X660SJ ile üretkenlik en önemli öncelik. Bu kompakt, düşük ağırlıklı düz pergel modeli, tesis ve inşaat profesyonellerinin yüksekte, iç ve dış mekanlarda işlerini yapma şeklini değiştirecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

scroll to top