2023 yılında dünyanın en iyi erişim ekipmanı üreticileri belli oldu

2022 yılında erişim ekipmanıyla ilgili gelirleri gösteren en son accessM20 tablosu, güçlenen bir pazara işaret ediyor. Tedarik zinciri kısıtlamalarının bir sorun olmaya devam etmesi ve işgücü kıtlığının yanı sıra artan işgücü maliyetiyle birlikte, dünyanın birçok yerinde aktif bir konumunda bulunuyor.

Ukrayna’daki savaş nedeniyle özellikle Avrupa’da ve diğer gelişmiş pazarlarda da yüksek enflasyon ve elektrik arzı sorunları görülüyor. Sonuç olarak, erişim ekipmanı üreticileri, büyümeye devam etmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bununla birlikte, yatırım yapmak isteyen ve küresel olarak genişleyen genel bir kiralama piyasası sayesinde bu büyüme fırsatları güçlü olmaya devam ediyor.

Özel erişim ekipmanı pazarlarının büyümesi

Bu fırsatlardan biri de uzman sektörlerdedir. Time Manufacturing ve markası Versalift’in, France Élévateur’un satın alınması ve Movex’teki kendi son yatırımı ile satın alma yolunda ilerlemeye devam etmesiyle, Avrupa kamu hizmeti endüstrisinde geçen yıl bir miktar konsolidasyon oldu ve bu, grubun bu yıl gelirini önemli ölçüde artırdı. Bu sektörde kalan Fransa merkezli Klubb, geçtiğimiz yıl araç takozları ile İtalyan Isoli’nin mülkiyetini aldı.

Örümcek vinç üreticileri ABD’ye yönleniyor

Örümcek vinçlerde ise bu yılki tabloda bu üreticiler arasında iyi bir büyüme var. Bunun önemli bir nedeni, ABD’de örümcek vinçlere olan talebin artmasıdır. Örümcek vinç üreticilerinin birçoğu için ABD pazarı, bu ekipman türü için yeterince gelişmemiş olmasına rağmen halihazırda en büyük uluslararası pazarı temsil ediyor. Avrupalı ​​üreticilerin pazar alanını genişletme çabaları bu bölgede de yoğunlaşmalarında etkili oluyor. Socage ve Multitel Pagliero’nun her ikisi de güçlü rakamlar bildirdiğinden, daha büyük kamyon montaj üreticileri de büyüme yolunda ilerliyor. Çoğu araca monteli üreticide olduğu gibi burada da şasi tedarikinde bir zorluk var. Fiili talep ve siparişler güçlü kalmaya devam ederken, teslim süreleri her zamanki kadar uzun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 14 =

scroll to top