Horoz lojistik, tam otomasyonlu e-depo ile verimliliğini artırdı

Horoz Lojistik e-deposunu kullanıma açtı. Tamamen kendilerinin geliştirdiği ve yüzde 100 tam otomasyona sahip depo SCADA desteğiyle hatasız sevkiyat alanlarında kullanılacak. Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz,Tam otomasyon sistem mal kabulde yüzde 99.5, sevkiyatta yüzde 99.8, hatasız sevkiyatta yüzde 99.9 ve stok doğruluğunda ise yüzde 99.8 oranında verimlilik sağladı” dedi.

Taner HOROZ-Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı

Koronavirüs salgınıyla birlikte hem Türkiye’de hem de dünyada online alışverişe ilgi önemli ölçüde arttı.  Artan bu ilgiye cevap verebilmek için yeni bir yatırıma imza atan Horoz Lojistik, yüzde 100 tam otomasyona sahip olan e-deposunu kullanıma açtı. Firma, bu yatırımla e-ticaret sevkiyatlarındaki stok doğruluğunu ve hatasız sevkiyat oranını artırmayı hedefliyor.

50 bin sipariş tam otomasyon sistemiyle hatasız işliyor

Horoz Lojistik’in geliştirdiği bu yapı sayesinde günde 50 bin sipariş verimli bir şekilde yönetilebiliyor. Bu kapasite sayesinde ürün stoklarının takibi yapılırken, alternatif kargo seçenekleri sunulabiliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, “E-ticaret alanında faaliyet gösteren müşterilerimiz birden fazla kanalda satış yapıyorlar. Firmaların sevkiyat ve stok takiplerini kolayca yapabilmeleri için bir platform hazırladık. Son dönemde online alışverişe olan ilgiden dolayı artan taleplere cevap vermeyi hedefliyoruz. E-depo sistemi ile yoğun alışverişlerin yapıldığı popüler dönemlerde verimli bir şekilde yönetim yapılabiliyor. Tekli ürün siparişlerde günlük kapasite 250 bine ulaşabiliyor. Sistem, tam otomasyon sistemi sayesinde siparişleri ayrıştıran, kişiye özel paketleme yapabiliyor. Aynı gün mal kabulde yüzde 99.5, sevkiyatta yüzde 99.8, hatasız sevkiyatta yüzde 99.9 ve stok doğruluğunda yüzde 99.8 oranında verimlilik sağlayarak en başarılı sistem olduğunu kanıtladı” açıklamalarını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × three =

scroll to top