EvoLog Lojistik’in yeni yatırımıyla ‘Doğu ve Batı’ birbirine daha fazla yaklaşıyor

Taşımacılık sektörünün önde gelen firmaları arasında faaliyetlerine devam eden EvoLog Lojistik, yurtdışı yatırımlarıyla taşımacılık ağını genişletmeye devam ediyor. Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve İsveç’ten sonra 5. yatırımını Azerbaycan’a yaptıklarını belirten EvoLog Lojistik Havayolu Direktörü ve Azerbaycan Operasyonlarından Sorumlu Yöneticisi Fırat Pakyüz, “Yaptığımız yeni yatırım ile Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan İpek Yolu’nun, daha verimli kullanılarak müşterilerimize daha faydalı olacağına inanıyoruz” dedi.

Fırat PAKYÜZ-EvoLog Lojistik Havayolu Direktörü ve Azerbaycan Operasyonlarından Sorumlu Yöneticisi

Genç ve dinamik kadrosu ile 2013 yılında kurulan Evolog Lojistik, pazarda hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Türk Lojistik sektörüne getirdiği yeniliklerle adından sıklıkla söz ettiren EvoLog, yeni yatırımını Azerbaycan’a yaptı. EvoLog Azerbaijan MMC; firmanın Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve İsveç’in ardından yurt dışındaki 5. yatırımı oldu. 10 Haziran’da açılışı yapılan şirket ile hava, deniz ve karayolu taşımacılığında gerçekleşen depolama, dağıtım, gümrükleme ve e-ticaret lojistik hizmetleri kaliteli hizmet ile buluşturuldu.

İpekyolu, eskisinden daha etkin hale gelebilir

EvoLog Lojistik Havayolu Direktörü ve Azerbaycan Operasyonlarından Sorumlu Yöneticisi Fırat Pakyüz, bölgede kurulan yeni yapılanmayla ilgili açıklamalarda bulundu. Pakyüz, “Bu yatırımın vizyonu ve temelleri tarihsel verilere dayanıyor. Aslında Dünya’da ana ticaret rotaları hiç değişmedi. Sadece dönemsel ve konjonktürel olarak önemleri azaldı ya da arttı. İpek Yolu da bu güzergahlardan biri olarak yerini korumayı sürdürüyor. Bizlerin yapmış olduğu, günümüz konjonktüründe belki de eskisinden daha da önemli hale gelen ve Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan bu kadim rota üzerinde, müşterilerimizin tedarik hatlarını, günümüz lojistik mühendisliğinin imkanları ile yeniden analiz ederek nasıl daha verimli hale getirebiliriz sorusunu cevaplıyoruz.

“Güvenli bir tedarik hattı oluşturmayı hedefliyoruz”

Azerbaycan’a yapılan yatırımın, müşterilerinin daha verimli bir süreci gerçekleştirmelerine fayda sağlayacağından bahseden Pakyüz, “Stratejik coğrafi konumu, her gün gelişen ve küresel dinamiklere uygun hale gelen ekonomik konjonktürü, özellikle havayolu ulaştırması eko sistemi ve ülkemizle olan yakın ekonomik ve siyasi ilişkileri sebebi ile Azerbaycan, bizler için bu stratejik sorunun cevabı niteliğinde. Bu yatırımımız ile hem kobilerimizin e-ticarette stratejik pazarlarına erişimlerini, maliyet etkin çözümler ile kolaylaştırmayı ve rekabet kapasitelerini artırmayı hedefliyoruz. Bu süreç için de çok yakın zamanda pazara sunacağımız havayolu + karayolu / demiryolu + havayolu / havayolu + denizyolu, kombine taşımacılık çözümleri ile ihracatçımızın ihtiyacı olan ham madde – yarı mamul tedariği için sürdürülebilir kapasite, sürdürülebilir maliyet sağlamayı ve stratejik savunma sanayimiz için de güvenli bir tedarik hattı oluşturmayı hedefliyoruz. Bu çözümlerimiz ile müşterilerimize fayda sağlayacağımızdan emin olarak destek ve dinamik vizyonumuz ile hem bölgede hem de dünyada yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” açıklamalarını yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + fifteen =

scroll to top