LİTEF Forklift, sektöre yeni bir soluk kazandırmak için yola çıktı!

İstif makineleri sektöründe 8 yıllık tecrübeye sahip olan Beytullah Ateş, LİTEF Forklift’i kurdu. LİTEF ile temsilciliğini üstlendiği markaların lityum iyon akülü forkliftlerini müşterilerine sunduklarını ifade eden Ateş, uzun kullanım ömürlü ve bakım gerektirmeyen lityum iyon aküye sahip forkliftler ile istif makineleri pazarına yeni bir soluk kazandırmak için yola çıktık” dedi.

Beytullah ATEŞ-LİTEF Forklift Kurucusu

Forklift satış ve kiralama pazarında başarılı çalışmalara imza atan Beytullah Ateş’in öncülüğünde kurulan LİTEF Forklift, UN ve Huahe markalarıyla pazara hızlı bir giriş yaptı. Endüstri Lift & Handling Türkiye (LHT) olarak tecrübesini teknolojiyle birleştirerek, sektöre yeni bir soluk kazandıracağına dikkat çeken LİTEF Forklift’in kurucusu Beytullah Ateş ile görüştük ve firmanın faaliyetleri hakkında sorularımızı yönelttik.

Şirketinizin kuruluş sürecinden bahseder misiniz?

8 yıl önce istif makineleri sektörüne adım attım. Bu süreç içerisinde başarılı çalışmalara imza atarak, önemli tecrübeler edindim. Yakın zamanda ortaklarımdan ayrılarak, yeni bir firma kurma kararı aldım. Nisan 2022’de de LİTEF Forklift’i kurdum. LİTEF ile lityum iyon teknoloji entegre forkliftlerin satış ve kiralamasını yapmaya başladım.

Hangi sektörlere hizmet vereceksiniz?

Forklift ve depo ekipmanları alanında hizmet vermeye başladık. Müşteri portföyümüzde depo ekipmanlarına ihtiyaç duyan tüm sektörler yer alıyor. Büyük ve küçük fark etmeksizin her işletmeye hizmet vereceğiz. Özellikle ağır sektörler arasında yer alan demir-çelik depolama konularında da faaliyet gösterebileceğimizi belirtmek istiyorum.

Hangi markaları temsil ediyorsunuz?

Markalarla olan görüşmelerimiz devam ediyor ancak şu anda mevcut olan markalar arasında UN Forklift ve Huahe Forklift yer alıyor. Huahe Forklift’in İstanbul Anadolu Yakası Bölgesi’ndeki tek satış temsilcisiyiz.

Vereceğiniz hizmetleri detaylandırabilir misiniz?

LİTEF Forklift olarak istifleme ve elleçleme çalışmalarının en teknolojik çözümü olan lityum teknolojili forkliftlerin marka temsilciliğini, bunun yanında da istif makinesi, reach truck, lityum akülü transpaletlerin satış ve servisini yapacağız. Ayrıca forklift teknik servis hizmeti de vereceğiz. İthal ettiğimiz makinelerin garanti kapsamında veya başka türlü herhangi bir problem durumunda müşterilerimizin yanında olacağız. Yalnızca sorun yaşanan durumlarda değil periyodik bakımlarda, lastik değişimlerinde ve çeşitli ataşman uyarlamaları alanlarında hizmet verebilmek için teknik servis ekibi de kuruyoruz. Forklift lastiği tedariği konusunda anlaşmalarımız var. Yerinde lastik presleme ve lastik değişim hizmetlerimiz mevcut. Ağırlıklı olarak kendi markalarımızın bakımını yapacak olsak da müşterilerimizin talepleri doğrultusunda farklı markalara da teknik destek sağlayacağız elbette, çünkü bizim için önemli olan müşterilerin ihtiyaçlarını gidermek.

Müşterileriniz neden sizi tercih etmeli?

İlkeli bir ticaret anlayışımız var. Müşterilerimize test etmediğimiz hiçbir ürünü satmamayı garanti ediyoruz. Küçük olsak da kurumsal bir yapılanmaya doğru gidiyoruz. Tanımlı ürünleri, tanımlı fiyatlardan satmak üzere yola çıktık, dolayısıyla kişiye göre değil, ürüne göre fiyat veriyoruz. Elbette kişiye özel iskontolar olabilir ama yayımlanmış liste fiyatları kimsenin inisiyatifine kalmadan doğru fiyatlarla verilecek. Sağladığımız bir başka avantaj ise teknik servis ekibimiz, piyasanın en iyi teknisyenlerini bünyemizde topladık. Dolayısıyla müşterilerimiz yapacağımız tamirat, tadilat gibi meselelerde sorun yaşamayacaklar ve 7/24 destek alabilecekler. Bütün bunlarla beraber ürünlerimizin tamamının garantili olması da müşterilerimizin daima arkalarında olacağımızı gösteriyor. Zaten müşterilerimiz bizlere şans verdiklerinde söylemlerimizle eylemlerimizin örtüştüğünü görecekler.

Satış oranlarına bakıldığında en çok tercih edilen ürününüz hangisi oluyor?

Türkiye’de şu anda en çok 3 tonluk lityum akülü forklift tercih ediliyor. Satış oranlarına bakıldığında 100 forkliftten 55’inin 3 tonluk lityum akülü forklift olduğu görülüyor. Türkiye pazarında lityum akülü forkliftler yeni olduğu için pazar payımız da oldukça yüksek, çünkü bu ürünü getirebilen çok fazla firma yok.

LİTEF Forklift’in kiralamada müşterilerine sunacağı avantajlar nelerdir?

Forklift kiralama sektörüne yeni bir soluk getireceğimi söyleyebilirim. Küçük işletmeler, 2. el forklift kiralama konusunda oldukça büyük sorunlar yaşıyor. Bizler bu sorunları ortadan kaldırmak adına kalıcı bir çözüm sunma kararı aldık ve müşterilerimize sıfır forkliftlerle hizmet vermeyi kararlaştırdık. Forklift kiralama süresinden bağımsız olarak, ağımızda bulunan tüm forkliftleri belirli zaman aralıklarıyla yenileyeceğiz ve müşterilerimize sıfır forklift kullanma şansı vereceğiz. Böylece kiralamadan sonra gerçekleşebilecek sorunları minimalize ederek, müşterilerimizin sorunsuz bir sürece dahil olmasını sağlayacağız.

LİTEF olarak lityum iyon akülü forkliftler ile sektörde fark oluşturacağınızı belirttiniz. Bu kapsamda müşterileriniz neden lityum akülü forkliftleri tercih etmeli?

Dizel ve traksiyoner akülü forkliftlerin miladının dolduğunu ve bu teknolojilerin artık çok geride kaldığını düşünüyorum. Lityum akünün kullanım ömrü, kurşun asit ve jel akülerin iki katı kadar uzun süreli oluyor. Ayrıca piller 2 saat gibi kısa bir sürede tamamen şarj olabiliyor, bu da işlerinizi aksamadan yapma olanağı veriyor. Özellikle çift vardiyalı uygulamalarda büyük avantaj sağlayan lityum akü enerji verimliliği konusunda da zirvede. Bunlara ek olarak lityum akü frenlerde daha az aşınma ve yıpranma sayesinde bakım masraflarını da ortadan kaldırıyor. Ayrıca lityum akülü forkliftlerimizin dizelden beklenen bütün özellikleri gösterdiğini söyleyebilirim. Dışarda çalışma, havalı lastik, şase yüksekliği gibi özellikleri var ve bütün bunlarla beraber yağmurlu havalarda çalışamama gibi bir problemi yok. Akülü forkliftler gibi iç sahada egzoz gazı çıkarmıyor, sessiz çalışıyor. Temiz bir enerjiyle ve olumlu ekonomik koşullarla çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =

scroll to top