HURDALAR “PALFINGER” İLE GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR

ATIK YÖNETİMİ, ATIKLARIN TOPLANMASI VE GERİ DÖNÜŞÜMÜ KONUSUNDA UZMANLAŞAN MARMARA GERİ DÖNÜŞÜM, DÜNYADAKİ YENİ TEKNOLOJİLERİ TAKİP EDEREK BAŞARILI İŞLERE İMZA ATIYOR. GEBZE’DEKİ HURDA TOPLAMA MERKEZİNDE PALFINGER’İN HURDA YÜKLEME VİNÇLERİNİ KULLANAN FİRMA, PALFİNGER İLE HEM PRATİK HEM DE VERİMLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Hurda metal konusunda yaklaşık 50 yıllık bir tecrübeye sahip olan Marmara Geri Dönüşüm, Kocaeli Gebze’deki 25.000 m2 alan üzerine kurulu entegre geri dönüşüm tesisi, sahip olduğu lisanslar ve güçlü altyapısı ile atığın her noktasında faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin farklı noktalarında çalışmalarını sürdüren firma, sektörün ihtiyacı olan birikime sahip olmakla yetinmeyip tedarikçileriyle birlikte kendisini ve yeteneklerini sürekli geliştirmeye devam ediyor.

Marmara Geri Dönüşüm Genel Müdürü Abdullah Yaşar

GERİ DÖNÜŞÜMDE YÜKSEK TEMPO

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 25 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösterdiklerini belirten Marmara Geri Dönüşüm Genel Müdürü Abdullah Yaşar, geri dönüşüm sektöründeki temponun her zaman yüksek tutulması gerektiğini, bu nedenle de sadece Kocaeli bölgesine değil Türkiye’nin birçok bölgesine hizmet verdiklerini söyledi. Çocukluğundan bu yana baba mesleği olan geri dönüşüm sektörü içerisinde yer aldığını aktaran Genel Müdür Abdullah Yaşar, “Bayrağı ileriye doğru taşımak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve uzun yıllardır elde ettiğimiz birikimle geri dönüşüm sektöründe varlığımızı devam ettirmeye çalışıyoruz” dedi.

PALFINGER İLE İŞLER HIZLANDI

Marmara Geri Dönüşüm olarak geçmiş dönemlerdeki hurda toplama esnasında hem vinç hem de kamyon kullandıklarına değinen Abdullah Yaşar, şu anda ise TIR ve kamyona monta edilmiş Palfinger marka vinçlerle işlerini hem hızlandırdıklarını hem de maliyetlerini düşürdüklerini söyledi. Yaşar, “Palfinger’in kamyona monteli hurda toplama vincini kullanmadan önce vincimizi ve yükümüzü ayrı ayrı araçlarda taşıyorduk. Bu çalışma sisteminin yüksek maliyetli olduğunu fark ettik. Daha sonra Palfinger ile tanışınca markanın kamyona monteli vinçlerini kullanmaya başladık. Şu anda Enka Pazarlama’dan satın aldığımız Palfinger hurda toplama vinçlerini kullanıyoruz ve çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

TEK MAKİNE İLE HEM TAŞIMA HEM DE YÜKLEME

Palfinger Epsilon hurda toplama vinçlerinin işlerini hem hızlandırdığını hem de maliyetlerini düşürdüğünü dile getiren Abdullah Yaşar: “Enka’da satın aldığımız Palfinger Epsilon vinçlerinin kullanımı için şoförlerimize operatörlük belgesi aldık. Şu anda kamyona monteli vinçlerimiz ile şoförlerimiz hem araçları rahat bir şekilde kendileri yüklüyor hem de tesisimize taşıyorlar. Palfinger ile ekonomik açıdan büyük tasarruf ettik. Uzun vadede Palfinger vinçlerinin dayanıklılığı ve verimliliği ayrıca bize önemli avantajlar sağladı” ifadelerini kullandı.

HAFİF, GÜÇLÜ VE SERİ…

Parklarında son ekledikleri Palfinger Epson Q170Z hurda toplama vinçlerini hafif, güçlü, seri ve maliyetlerini düşürdükleri için tercih ettiklerini belirten Yaşar, “Piyasada yerli üretim alternatif vinçler bulunuyor. Fakat sorunsuz çalışmak ve rekabette bir adım önde olmak için Palfinger ve Enka Pazarlama’yı tercih ettik. Ayrıca yerli üreticilere yaptırdığımız vinçlerin ağırlığı 4.5 tona kadar çıkıyor. Palfinger vinçlerinin ağırlığı ise 2.9 ton. Bu da aracımızın daha fazla malzeme taşımasına olanak tanıyor” şeklinde konuştu.

“ENKA VE PALFİNGER İYİ BİR ÇÖZÜM ORTAĞI”

Palfinger’in vinçlerini kullandıklarını ve çok memnun kaldıkları için sektördeki diğer firmalara da tavsiye ettiklerini ifade eden Yaşar, ”Araştırmayı çok seven bir insanım. Benim için bir şeyi hemen kabul etmek çok zor. Palfinger Epsilon’u kabullenirken Enka’daki yetkili arkadaşlar karar vermemizde belirleyici oldu. İlk etapta iki adet vinç aldık. Vinçlerden memnun kaldığımız için sonrasında vinç sayımızı 7’ye çıkardık” dedi ve Enka Pazarlama’dan aldıkları satış sonrası hizmetleri şu şekilde değerlendirdi: “Satış sonrası hizmetler noktasında şu ana kadar bir sorun yaşamadık. Servis talebinde bulunduğumuz zaman Enka Pazarlama’daki yetkili arkadaşlar en kısa sürede bize ulaşıyor ve kaliteli bir hizmet sunuyorlar. Sektöre makine, donanım veya herhangi bir noktada katkı sunan tüm firmalara olumlu bakıyoruz. Çözüm ortağı olarak gördüğümüz makine, ekipman firmaları ile yakın temas halinde çalışıyoruz. Enka ve Palfinger’de vinç tarafında bize iyi bir çözüm ortağı oldu. Bundan dolayı da Enka Pazarlama ve Palfinger’e teşekkür ediyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − one =

scroll to top