JUNGHEINRICH’TEN İNTRALOJİSTİK İHTİYAÇLARINA GÜVENLİ VE DOĞRU ÇÖZÜM

İSTİF MAKİNELERİ SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ OYUNCULARI ARASINDA YER ALAN JUNGHEINRICH TÜRKİYE, MÜŞTERİLERİNİN TÜM İNTRALOJİSTİK İHTİYAÇLARINA GÜVENLİ VE DOĞRU ÇÖZÜMLER SUNUYOR. ÜRÜNÜN YANI SIRA EN YENİ TEKNOLOJİLERİNİ DE KULLANICILARI İLE BULUŞTURAN FİRMA, LITYUM – IYON AKÜLÜ MAKİNE PAZARINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR. ENDÜSTRİ LIFT AND HANDLING (LHT) OLARAK JUNGHEINRICH TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ EMRE TAŞCI İLE BİR ARAYA GELDİK VE MARKANIN TÜRKİYE PAZARINDAKİ FAALİYETLERİ HAKKINDA KONUŞTUK.

JUNGHEINRICH TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ EMRE TAŞCI

JUNGHEINRICH TÜRKİYE OLARAK 2020 YILINI NASIL GEÇİRDİNİZ? BELİRLEDİĞİNİZ HEDEFLERE ULAŞABİLDİNİZ Mİ?

2020 yılı, Jungheinrich olarak bizler için oldukça verimli ve başarılı geçti. Özellikle akülü forkliftler başta olmak üzere tüm ürün gruplarımızda ve lityum – iyon teknolojimize sahip ürünlerde beklentilerimizin oldukça üzerinde rakamlara ulaştığımız başarılı bir yıl oldu.

FORKLİFT VE DEPO EKİPMANLARI PAZARINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP OLAN JUNGHEINRICH MARKASININ, TÜRKİYE İSTİF MAKİNELERİ PAZARINDAKİ ÇALIŞMALARINDAN VE KONUMUNDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Jungheinrich olarak, Türkiye’de intralojistik üzerine öncü olmanın yanı sıra, deprem yönetmeliğine uygun raf sistemleri, otomatik yönlendirmeli araçlar ve lityum – iyon enerji sistemleri ile pazara destek vererek sektörde büyümeye devam ediyoruz. Türkiye’de fabrikaların, depoların ve istif makinelerinin kullanıldığı her noktada her daim en güvenli operasyonların elde edilmesi için çaba gösteriyor ve en yeni teknolojileri müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Ayrıca özellikle yeşil enerji olarak adlandırılan Lityum –iyon enerjisinin ülkemizde yaygınlaşması amacı ile ücretsiz bilgilendirici seminer ve paneller düzenliyoruz. Buna ek olarak müşterilerimize planlanan projelerinde doğru depo içi ekipman seçiminde ücretsiz danışmanlık yaparak destek veriyoruz.

PANDEMİ DÖNEMİNDE E-SATIŞ YAPAN FİRMALAR, DEPOLARINDA HERHANGİ BİR AKSAKLIK YAŞAMAMAK VE HIZLI SEVKİYAT GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN DEPO EKİPMANLARI VE İSTİF MAKİNESİ ANLAMINDA GÜÇLÜ PARTNERLERLE ÇALIŞMAYI TERCİH ETTİ. BU DÖNEMDE MÜŞTERİLERİNİZE SUNDUĞUNUZ HİZMETLERDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

E – ticaretin oldukça yaygınlaştığı bu dönemde, özellikle Türkiye’nin en önde gelen e–ticaret firmalarının, bu yoğun operasyonlarını başarıyla sürdürmeleri için lityum – iyon akülü makinelerimizi tercih etmeleri için çaba gösterdik. Başarılı bir şekilde, en yoğun firmaların bile 7 / 24 süren operasyonlarına uygun makine, akü ve şarj cihazlarını temin ettik ve e–ticaretin gelişmesine katkıda bulunduk. Müşterilerimizin öngörme şansı olmadığı durumlarda ortaya çıkan acil taleplerine kısa dönem kiralama filomuz ile destek vererek, müşterilerimize yaşadığımız bu zorlu pandemi döneminde destek vermeye öncelik verdik. Pandemi döneminde müşterilerimizin ekipmanlarına kesintisiz servis hizmeti verebilme adına, saha ekiplerimizin sağlığını da gözeterek korunma önlemlerini en üst düzeye almak için gerekli yatırımları yaparak operasyonlarımıza devam etmeye özen gösterdik.

JUNGHEINRICH OLARAK MÜŞTERİLERİNİZE SUNDUĞUNUZ ÜRÜNLER, ÇÖZÜMLER VE AVANTAJLAR NELERDİR?

Deprem yönetmeliğine uygun şekilde tasarlanmış raf sistemleri, lojistik sistemler içerisinde bulunan dar koridor makineleri, depo yönetim sistemlerine dair yazılımlar, otomatik yönlendirmeli araçlar, elektrikli forkliftler, istif makineleri, çekiciler, yatay ve dikey sipariş toplayıcılar, transpaletler, lityum – iyon akü ve şarj cihazları ile bütün bu ekipmanlar için Türkiye’nin her yerinde, 7 / 24 servis hizmeti sunmaktayız. Böylece müşterilerimize, her türlü intralojistik ihtiyaçlarına göre güvenli ve doğru çözümleri sağlıyoruz.

MÜŞTERİLERİNİZE ÜRÜNÜN YANI SIRA TEKNOLOJİ DE SUNUYORSUNUZ. JUNGHEINRICH’İN LİTYUM İYON TEKNOLOJİSİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Jungheinrich, globalde 2011 yılından beri, istif makineleri endüstrisinde lityum – iyon akülerin öncülüğünü yapmaktadır. Sunduğumuz lityum – iyon akülerimiz, lityum – demir – fosfat kimyasalı ile kendi fabrikamızda üretilir. Sahip oldukları döngü sayıları sayesinde, geleneksel kurşun – asit akülere göre 3 kat daha uzun ömürlüdürler. Lityum – iyon akülerimiz, herhangi bir bakım, onarım veya saf su dolumuna ihtiyaç duymadan, en güvenli şekilde fabrikalarda ve depolarda operasyonu sağlayan enerji sistemleri olarak müşterilerimize hizmet vermektedir. Türkiye’de lityum – iyon akülü makine pazarının lideri olarak, bu teknolojiyi yaymaya devam edeceğiz.

LİTYUM İYON TEKNOLOJİSİNE SAHİP HANGİ ÜRÜNLERİNİZİ TÜRKİYE PAZARINA SUNUYORSUNUZ?

Ürün portföyümüzün neredeyse tamamında lityum – iyon enerji sistemlerimizi sunmaktayız. Ayrıca mevcut kurşun asit akülü ekipmanlarımıza lityum –iyon dönüşümü yapma opsiyonumuzu da müşterilerimiz ile paylaşabiliyoruz.

LİTYUM İYON TEKNOLOJİSİNİN MÜŞTERİLERİNİZE SAĞLAYACAĞI AVANTAJLAR NEDİR? BU KONUDA MÜŞTERİLERİNİZE ÖNERİ VE TAVSİYELERİNİZ VAR MI?

Öncelikle, her lityum – iyon akünün aynı olmadığını önemle vurgulamak isteriz. Lityum – iyon enerji sistemlerinde, hücre kimyasal yapıları, sahip olunan döngü sayısı doğrultusunda ömürler, kullanım kapasiteleri ve yedek parça / servis hizmeti kalitesi oldukça büyük farklılıklar göstermektedir. Jungheinrich olarak, en güvenli hücre kimyasal bileşeni olan lityum – demir – fosfat ile en az 3000 tam döngü, %95 akü kullanım kapasitesi ve Türkiye’nin her yerine, eğitimli teknisyenlerimizle 7 / 24 sunduğumuz servis imkanı, pazardaki en güçlü lityum – iyon enerji sistemlerini müşterilerimizle buluşturmaktadır. Müşterilerimizin, lityum – iyon enerji sistemlerine geçiş yaparken, bu noktaları mutlaka değerlendirmelerini tavsiye ederiz.

LİTYUM İYON TEKNOLOJİSİNİN TÜRKİYE’DEKİ GELECEĞİNİ NASIL GÖRÜYORSUNUZ?

Jungheinrich, globalde 2011 yılından beri, toplamda 40.000 adetten fazla lityum – iyon akü ve şarj cihazını müşterilerinin hizmetine sunmuş bulunmaktadır. Türkiye’de ise, son üç yılda 600’den fazla lityum – iyon akülü makinemiz çalışmaya başlamıştır. Jungheinrich olarak, bu rakamların hızla artacağına ve birkaç sene içerisinde eski tip geleneksel akülerin yerini lityum – iyon akülere bırakacağını öngörüyoruz.

SON OLARAK DEPOLARDA YOĞUN GÜNLERİN YAŞANDIĞI ŞU GÜNLERDE ÜRÜN KALİTESİ VE MAKİNENİN SORUNSUZ ÇALIŞMASI KADAR MÜŞTERİLERİNİZE SAĞLAYACAĞINIZ HİZMETİN DEVAMLILIĞINI SAĞLAMAK İÇİN NE GİBİ ÖNLEMLER ALDINIZ VE BU DÖNEME ÖZEL ÇALIŞMALARINIZ OLDU MU?

Jungheinrich çalışanları, bu zorlu pandemi sürecinde dahi, müşterilerinin makine ve servis ihtiyaçlarını karşılamak adına, ellerinden gelen bütün gayreti göstermişlerdir. Sahadaki teknisyenlerimiz, müşterilerimizin operasyonlarının durmaması adına, gece gündüz demeden, 7 / 24 hizmet vermiş, bu çok zorlu koşullarda dahi makinelerin durmasına müsaade etmemişlerdir. Uzaktan çalışma düzenine geçtiğimiz bu dönemde, satış ekibimiz de gerektiğinde saha ziyaretlerini yaparak müşterilerimize doğru makine seçimi konusunda destek olmaya devam ettiler. Operasyonlarımızı aksatmadan, bütün sağlık önlemlerimizi alarak bu zorlu dönemin üstesinden başarıyla geliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − eleven =

scroll to top