“Çatalkaya Makina’nın geniş stok ağı ve hızlı çözümleri ile stok seviyemizi düşürdük”

Linde MH’nin dizel forkliftleri, gücünü Deutz motorlarından alıyor. Markanın Türkiye distribütörü HASEL de Deutz‘un Türkiye’deki güvenilir çözüm ortağı Çatalkaya Makina ile iş birliğini başarıyla sürdürüyor. Çatalkaya Makina ile uzun yıllardır çözüm ortaklığı yaptıklarını ifade eden Hasel İstif Makinaları Tedarik Zinciri ve Sevkiyat Yöneticisi Duygu Şeker,  “Çatalkaya’nın müşteri odaklı çözümleri, orijinal parça tedariği, teknik desteği, stoklu çalışması ve yeteneklerini geliştirmeye açık bir firma olması bize güven veriyor” dedi.

Duygu ŞEKER- Hasel İstif Makinaları Tedarik Zinciri ve Sevkiyat Yöneticisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? HASEL’de üstlenmiş olduğunuz görevinizin sorumluluk alanları nelerdir?

HASEL’de yaklaşık bir yıldır Tedarik Zinciri ve Sevkiyat Yöneticisi olarak çalışıyorum. Görevimin sorumluluğu kapsamında yedek parça ve aksesuar grubunda; stok planlama, yurtiçi ve yurt dışı satın alma, ithalat ve sevkiyat birimlerinin yönetimini üstleniyorum.

HASEL olarak birçok tedarikçi ile çalışıyorsunuz. Bu hususta tedarikçilerinizde aradığınız özellikler nelerdir?

Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 200’ün üzerinde tedarikçi ile çalışmaktayız. Tedarikçilerimizde aradığımız en önemli kriterlerin başında güven ve hız konusu geliyor. Güven ve hız artık maliyet kadar atta mhaliyetten bile daha önemli hale geldi diyebilirim. Tedarikçilerimizle uzun süreli çalışmayı tercih ediyoruz ama güven ve hız konusunda sorun yaşanırsa, iş birliğimizi anında bitiriyoruz. Çünkü; zaman bizim için oldukça önemli bir konu. Eğer müşterimizin bir forklift durursa, fabrikadaki tüm işler aksamaya başlar. O yüzden müşterilerimize çok hızlı çözüm üretmemiz gerekiyor. Bu yüzden tedarikçilerimizde de hız ve güven konusuna büyük önem veriyoruz.

HASEL olarak Çatalkaya Makina ile ne zaman çalışmaya başladınız? Çatalkaya ile olan iş birliğinizden bahseder misiniz?

Çatalkaya Makina ile yaklaşık 10 yıldır çalışıyoruz. Çatalkaya, Türkiye’de çalıştığımız onaylı büyük tedarikçilerimizden biridir. Hem tedarikçilerimiz hem de müşterilerimiz ile bir bağ kuruyoruz. Bunun için stratejiler kurguluyoruz ama bu bağı kurmamızdaki en büyük etken HASEL çalışanlarının çalışma aşkı ve empati yeteneğidir. HASEL, güvenilmez tedarikçi ile asla çalışmaz. Tedarik zincirinde güven ve hız, maliyet kadar önemli hatta yaşadığımız bazı süreçler, bu konuların maliyetten daha önemli olduğunu da bize gösterdi. Çatalkaya’nın stoklu ve hızlı çözümlerinden oldukça memnunuz. Çatalkaya Makina’nın taleplerimizi stoktan karşılama yetenekleri sayesinde stok seviyemizi düşürdük. İhtiyaç duyulan ürünü, 24 saat içerisinde tedarik edebiliyoruz. Ayrıca Çatalkaya Makina’dan kusursuz teknik destek hizmeti de alıyoruz. Ayrıca arkadaşlar, endüstriyel taraftaki yeteneklerini de bizimle paylaşıyor.

Makinelerinizde motor tercihinde bulunurken, hangi kriterleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Düşük yakıt tüketimi, dayanıklılık, güç, güvenilirlik, ağır çalışma şartlarında yüksek performans, yaygın servis ve satış sonrası hizmetler desteğinde bulunabilirlik.

Çatalkaya Makina’nın pazara sunduğu Deutz motorların hangi modellerini kullanıyorsunuz? Deutz’un motorlarını güç ve performans anlamında değerlendirir misiniz?

Deutz motorları, zorlu ve uzun çalışma koşullarında sıklıkla tercih edilen bir marka. 2 – 2,5 – 3 – 3,5 ton ve 6,7 ve 8 tonluk dizel forkliftlerimizde Deutz motorlarını kullanıyoruz. Makinelerdeki tonaja göre motor seçimi yapılıyor. Üretici firmamız tarafından küçük tonajlarda ve büyük tonajlarda Stage 5 motor seçimi yapılıyor. Dizel motorlu forkliftlerimizde Deutz’un motorları yaygın olarak kullanılıyor. Bu oran gittikçe de artıyor. Çünkü yapılan anlaşmalarla yeni seri makinelerimizin büyük çoğunluğunda Deutz’un motorları kullanılacak. Bu doğrultuda da Çatalkaya Makina ile önümüzdeki dönemde iş hacmimiz giderek büyüyecek.

Deutz’un motorlarından memnun musunuz?

Deutz, Linde MH’ın kalitesini tamamlayan bir motor markası. Zorlu ve uzun çalışma koşullarında sıklıkla tercih edilen Deutz motorları, bizi hiç yanıltmadı.

Çatalkaya Makina’nın satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerini değerlendirir misiniz?

Çatalkaya Makina’nın satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerinden oldukça memnunuz. İhtiyaç doğrultusunda gerekli tüm hizmeti en kısa sürede alıyoruz. Çatalkaya oldukça tecrübeli bir ekibe sahip. Çatalkaya Makina’nın müşteri odaklı çözümleri, orijinal parça tedariği, teknik desteği, garanti süreçlerin ivedi çözülmesi, stoklu çalışması ve yeteneklerini geliştirmeye açık bir firma olması bize güven veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × three =

scroll to top