ELS Lift, yeşil dönüşüme başladı

2020 yılı itibariyle piyasaya sürdüğü makaslı platform serisinde ki makinelerde değişime giden ELS Lift, 2025 yılına kadar tüm ürünlerinde uygulayacağı yeşil dönüşümü hedefleyen projesini başlattı.

2008 yılından bu yana Bursa’da ki fabrikasında personel yükseltici platform üretimi yapan ve Türkiye’nin global ölçekte ki öncü markası olan ELS Lift, tüm ürün kategorilerinde yeşil dönüşüme başladığını duyurdu. 2020 yılında lansman tanıtımlarını yaptığı e-serisi makaslı platform serisi ile ilk adımını attığı dönüşüm çalışmalarına, 2021 yılının son çeyreğinde kullanıcıya tanıttığı engebeli arazi platformu elektrikli RT12-E’nin tanıtımını da yaparak devam etti.

Dönüşümün ilk atağı: e-Serisi makaslı platformlar

Ürün gamında yer alan diğer makaslı personel yükseltici platformlardan farklı olarak ELS Lift, e-serisi makinelerinde tamamen elektrik yürüyüşlü özelliğiyle öne çıkıyor. Olası sızıntı problemlerinin önüne geçmek için hidroliği azaltmak amacıyla geliştirmeler yapan ELS Lift, yüzde 80-90 oranında hidrolik kullanımını azaltarak ihtiyacı olan gücü, elektriğe dönüştürüyor. Makine üzerinde mevcut olan hidrolik bölüm, direksiyon ve tekerlek unsurlarını komuta ediyor. Efektif çalışma, bakım gerektirmeyen aküler, yürüyüş esnasında daha az akü tüketimi ve bakım kolaylığı gibi özellikleriyle de ilgi çekiyor.

Türkiye’de ilk elektrikli engebeli arazi platformu: RT12-E

2023 yılı içerisinde seri üretime alınması planlanan Türkiye’nin ilk elektrikli engebeli arazi platformu RT12-E, yeşil dönüşümün bir parçası olarak kullanıcının beğenisine sunuldu. Engebeli arazi platformları olarak anılan RT kategorisindeki platformlar dizel – emisyonlu motor güç kurgulamaları olarak öne çıkıyor. Dünyada teknoloji alanında gelişmekte olan son trendler ve hükümetler tarafından uygulanan iklim krizi önlemleri ve emisyon kısıtlamaları, ELS Lift’in Ar-Ge sürecinde ve devam eden tüm çalışmalarında öncelikli kriter olarak yerini alıyor. Sahadan alınan yoğun talepler üzerine geliştirilmeye başlanan RT makaslı platform, tüm iş süreçlerini yeniden yapılandıran yeşil dönüşüm stratejisine uygun olarak güç kaynağını elektrikten sağlayan ve sıfır emisyonlu bir makine olarak geliştirildi.  Sıfır emisyon özelliğinin sunmuş olduğu iç mekan kullanımını özelliğiyle öne çıkan RT12-E, rakiplerine oranla platform genişliğinin daha fazla olması sebebiyle, yüksek kapasite özelliği ile hem iç hem dış alanlarda yüksek verimlilik sağlıyor. Rakiplerinde opsiyonel olarak sunulan hızlı şarj özelliği ve denge ayakları RT12-E’de standart olarak sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × five =

scroll to top