Bobcat, forklift üretimine başlıyor

Bobcat’in, kardeş şirketi Doosan Endüstriyel Araç’ın (DIV) faaliyetlerine malzeme elleçleme teklifini ekleyeceği açıklandı. 2021 yılında satın alınmasından bu yana Doosan Bobcat’in bir parçası olan Belçika merkezli şirketin, 1 Ocak’tan itibaren Doosan Bobcat Belgium adı altında faaliyet göstermesine ve DIV’nin tüm forklift ve depo ekipmanlarını Bobcat markası altında üretmesi amaçlanıyor.

Doosan Bobcat’in bir parçası olan Belçika merkezli şirket, 1 Ocak’tan itibaren Doosan Bobcat Belgium adı altında faaliyet gösterecek ve DIV’nin tüm forkliftleri ve depo ekipmanları Bobcat markası adı altında üretmeyi hedefliyor. Bu ürünler arasında 2 ila 16 ton kaldırma kapasiteli dizel forkliftler, 2 ila 7 ton kaldırma kapasiteli LPG’li forkliftler ve 1,2 ila 10 ton kaldırma kapasiteli elektrikli forkliftler yer alıyor. Ayrıca transpalet, istifleyici ve reach truck serisindeki depo ekipmanları da Bobcat markası aracılığıyla satışa sunulacak.

Kurumsal kimlik yenileniyor

Bobcat, DIV’in Bobcat kurumsal kimliğindeki ofislerinin yenilenmesi ve teknik denetimler, teslimat öncesi denetimler ve teknik denetimler için tesislerinin genişletilmesi ve modernizasyonu da dahil olmak üzere 2 milyon euro değerinde bir dizi değişiklik yapacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 6 =

scroll to top