Atlas Copco, sektör tecrübesiyle chiller seçiminde önemli tavsiyeler veriyor

Birçok sektörde üretim süreçlerindeki soğutma uygulamalarında kullanılan Chiller ile soğutma sistemlerinin tasarım ve performansında iyileştirmelere devam ediliyor. Kompresörde olduğu gibi soğutma tarafında da üreticilere enerji verimli çözümler sağlayan Atlas Copco Kompresör Tekniği Ürün ve Pazarlama Müdürü Erdem Enç, chiller kurulumu için son derece önemli olan faktörleri ve chillerların işletmelere sağladığı avantajların detaylarını paylaştı.

Atlas Copco, endüstriyel fikirlerin yuvasıdır. Her türlü sektörden talep gören yenilikçi ürünlerimiz, çözümlerimiz ve hizmetlerimiz, güvenli tıbbi tedaviden yenilenebilir enerji üretimine kadar her şeyi mümkün kılar ve insanların günlük yaşamlarını iyileştirir. Her türlü sektörden talep gören yenilikçi ürün ve hizmetleriyle müşterilerine en iyi çözümü sunmayı amaçlayan Atlas Copco, sanayiye enerji verimliliğini artıran katkılar sunuyor. Konu hakkında açıklama yapan Atlas Copco Kompresör Tekniği Ürün ve Pazarlama Müdürü Erdem Enç “Doğru chiller seçimi ve kurulumuyla; üretim süreçlerinde büyük oranda tasarruf sağlanabiliyor. En uygun chillerın belirlenmesinde işletmelere yardımcı olan 6 önemli faktörün tespiti önemli bir yerde bulunuyor. Kullanılacak olan proses sıvısı türü, proses soğutma sıcaklığı, debi ve basınç gereklilikleri, çalışma ortamı, ortam sıcaklığı, gereken chiller boyutu ve konumunun uzamsal kısıtlamaları olarak belirtiliyor” ifadelerini kullandı.

Chillerlar arıza süresini en aza indiriyor

 Yeni nesil son teknoloji chillerların üreticilere kazandırdığı avantajlardan bahseden Erdem Enç, “Chillerlar sıcaklığa duyarlı ekipmanlardaki ısıyı gidermek için sağladığı sürekli koruma sayesinde arıza süresini en aza indiriyor. Aynı zamanda, tesisin kendi su kaynağını yeniden dolaştırarak ve tekrar kullanarak su tasarrufu ve diğer kullanılan ekipmanlarda maliyeti düşürüyor. Özellikle de sistemdeki ekipmanlar günde birkaç vardiyada çalışıyorsa soğutma suyunun maliyeti hızla artabilir. Sisteme bir chiller dahil edilmesi, şebeke suyu tedariğine ve atık su tahliyesine ilişkin ihtiyacı azaltırken üretim bütçeleri dahilinde önemli tasarruflara katkı sağlıyor. Ayrıca chiller teknolojisindeki en son gelişmeler sayesinde artık sermaye yatırımı geri dönüşü, ekipmanların ilk kullanımından çok kısa bir süre sonra gerçekleşiyor” dedi.

 Enerji tasarrufu ve verimlilik ön planda

Atlas Copco Kompresör Tekniği olarak kompresörlerde olduğu gibi soğutma tarafında da verimliliği en üst düzeyde tutarak, güvenilirlik ve performansı bir arada sunduklarına dikkat çeken Enç, “Artan enerji maliyetleri göz önüne alındığında Atlas Copco Kompresör Tekniği olarak müşterilerimize üretim süreçlerinde önemli bir maliyet avantajı sağlıyoruz. Daha az enerji demek, sadece ekonomik değil aynı zamanda daha yaşanabilir bir dünya için de en önemli unsurlardan biri oluyor. Güvenilirlik ve verimliliğin yanı sıra zahmetsiz servis imkanıyla da tak ve çalıştır tipi chiller çözümlerini müşterilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz” açıklamalarını yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + 14 =

scroll to top