Zoomlion Türkiye’den Almer Makine ve Arı Platform’a önemli teslimat!

Türkiye iş makinesi pazarındaki etkinliğini artıran Çin merkezli üretici Zoomlion, personel yükseltici platform ürün grubunda Almer Makine ve Arı Platform’a önemli teslimatlar gerçekleştirdi. Ağır iş makinelerindeki pazar başarılarını personel yükseltici platformlarda da yakalamayı hedeflediklerini belirten Zoomlion Türkiye Kıdemli Satış ve Pazarlama Uzmanı Ertuğrul Zengin, “2022’de toplam 400 adet platform satışını gerçekleştirmek istiyoruz. 2023’te ise pazar lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Zoomlion Türkiye, personel yükseltici platform sektöründeki teslimatlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Firma, son olarak kiralama sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Almer Makine ve Arı Platform’a çok sayıda makine teslim etti. Teslimata ilişkin açıklamalarda bulunan Zoomlion Türkiye Kıdemli Satış ve Pazarlama Uzmanı Ertuğrul Zengin, “Almer Makine ve Arı Platform’a yaptığımız teslimatımızdan dolayı çok mutluyuz. Bu firmalar ile İstanbul bölgesinde ilk yüklü satışımızı gerçekleştirdik. Teslimatlarımızın artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Hedefler belirlendi

Türkiye personel yükseltici pazarında önemli hedefler belirlediklerinin altını çizen Zengin, “Personel yükseltici platformlarımız 2022’nin Ağustos ayı itibariyle stoklarımıza girdi ve hızlı bir şekilde teslimata başladık. Şu anda elimizde birçok sipariş bulunuyor. Yıl sonuna kadar 400 adet makine teslim etmeyi ve 2023’te ise pazar lideri olmayı hedefliyoruz. Şu anda 400 adet makinenin yarısına yakınının satışını gerçekleştirdik. Yakın zamanda gelecek 2 gemiyle de siparişlerimizi teslim ederek, hedeflerimize daha da yaklaşacağız.”

“Makaslı platformlarda Çin’li firmalar piyasayı domine ediyor”

Personel yükseltici platform grubunda Çin merkezli üretici firmaların popülerliğinin artarak devam ettiğini belirten Ertuğrul Zengin, “Türkiye’de Çin’li üreticilerin platform gruplarına sıcak bakılıyor. Özellikle makaslı platformlarda Çin’li firmalar piyasayı domine ediyor. Eklemli platformlarda ise Amerika ve Fransız firmaları yoğun şekilde kullanılmaya devam ediyor. Ama Zoomlion olarak eklemli platformlarda da çok iddialıyız. Eklemli makinelerimiz Avrupalı veya Amerikalı markalar kadar kaliteli. Kullanıcıların, eklemli platformlarda da bu tercihinin değişeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ertuğrul ZENGİN – Zoomlion Türkiye Kıdemli Satış ve Pazarlama Uzmanı

 Türkiye’nin tüm bölgelerine yetkili servis hizmeti

“Zoomlion Türkiye’yi herhangi bir aracı firma olmadan, müşteriye direkt hizmet veriyor olması öne çıkarıyor” ifadesini kullanan Zengin, “Ülkemize Zoomlion Türkiye ismiyle hizmet veriyoruz. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Trabzon’da bölge müdürlüklerimiz bulunuyor ve Türkiye’nin tüm bölgelerine servis hizmetimiz mevcut. İşini bilen ve müşteriyi mağdur etmeyen kaliteli servis hizmetimiz de en büyük avantajlarımız arasında yer alıyor” dedi.

Almer Makine’den, 20 adet platform yatırımı

Zoomlion Türkiye’den satın aldığı yeni personel yükseltici platformlar ile gücüne güç kattıklarını belirten Almer Makine Mali İşlerden Sorumlu Ortak Cenk Karamızrak, bu yatırım ile müşterilerinin tüm platform taleplerini karşılamaya hazır olduklarını söyledi. Konuşmasının devamında Zoomlion Türkiye’den satın aldıkları makineler hakkında değerlendirmeler bulunan Karamızrak, “Daha önce Zoomlion’un farklı ürün gruplarıyla çalışıyorduk. Bize satış öncesi ve satış sonrasında gerekli kolaylığı sağladıkları için yeni yatırımlarımızda da Zoomlion’u tercih ettik ve 10 adet 8 metre ve 10 adet 12 metre çalışma yükseklikli toplam 20 adet akülü makaslı platform satın aldık” dedi.

Aydemir GÜNDOĞDU – Arı Platform Ortağı

 “Yeni makineler ile işlerimiz kolaylaşacak”

Personel yükseltici platform sektöründe az sayıda makinenin yer aldığını ve bu sayının artması gerektiğini söyleyen Karamızrak, “Yatırımımızı hem ihtiyaca yönelik hem de makine parkımızı yenilemek ve çeşitlendirmek için yapma kararı aldık. Şu anda platform sektöründe çok sayıda makineye ihtiyaç var. Sektörün bu makinelere ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Zoomlion platformları, sektörde önde gelen markalar ile kıyasladığımızda aynı performansı göstereceğine tahmin ediyoruz. Bunun yanında Zoomlion’un satış sonrası hizmetlerinde özverili ve titiz çalışmalarından dolayı yedek parça ve bakım aralıklarında da herhangi bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyoruz. Makinelerin, müşterinin memnuniyetini artıracağını ve işlerimizi kolaylaştıracağını öngörüyorum” ifadelerini kullandı.

“Zoomlion’a güveniyoruz”

Marka başarısının makine tercihlerinde etkili olduğuna dikkat çeken Cenk Karamızrak, “Zoomlion, dünya iş makinesi pazarında ilk 5 üretici marka arasında yer aldığı ve personel yükseltici platform makinelerinde de markaya güvendiğimiz için tercihimiz bu yönde oldu. Dünyanın en büyük iş makinesi üreticilerinden oldukları için bu makinelerin, yedek parça, servis hizmetlerinde makinelerin arkalarında duracaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Cenk KARAMIZRAK – Almer Makine Mali İşlerden Sorumlu Ortak

 Arı Platform: “Zoomlion yetkilileri bize güven verdi”

Zoomlion’un bir diğer teslimat yaptığı firma Arı Platform ise yapılan teslimatla parkını büyütmeye devam ediyor. Firmanın yaptığı yeni yatırım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Arı Platform ortaklarından Aydemir Gündoğdu, “Pandemiyle birlikte son 2 yılda Türkiye’de personel yükseltici platform satışlarını neredeyse sıfıra indi. Bu süreçte kimse makine alımı yapamadı. Fakat pandemiden çıktıktan sonra da ciddi şekilde iş potansiyeli arttı. Pazarda olan makineler çalışma alanlarında yetersiz geldi. Pandemi dönemiyle birlikte dijital pazarlar önem kazandı. Bu süreçle birlikte Türkiye’de lojistik firmaları çok fazla büyüdüğü için lojistik sektöründe personel yükseltici platform ihtiyacı da arttı. Uzun süreli projelerde uzun süreli çalışacağız. Bunun için böyle bir yatırım yapma kararı aldık. Marka araştırması yaparken Zoomlion yetkilileri, satın alacağımız makinelerin arkasında duracakları konusunda bize güven verdiler. Bu doğrultuda Zoomlion’dan makaslı platform ürün grubunda 12 metre ve 14 metre çalışma yüksekliğine sahip ciddi bir makine yatırımı yaptık” ifadelerini kullandı.

Servis ve yedek parçanın önemi!

Yatırım kararında servis ve yedek parça hizmetlerinin önemli olduğunu kaydeden Aydemir Gündoğdu, Zoomlion’un kaliteli ekibiyle satış öncesi ve sonrasında her zaman destek olduklarını belirtti. Gündoğdu, “Zoomlion yedek parça ve servis kısmında da bizi yalnız bırakmayacaklarını söylediler. Bizim için en önemlisi, servis ve yedek parça hizmetidir. Makinelerin arkasında durduklarını ve güven verdikleri için Zoomlion markasını seçtik” açıklamalarını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 − 5 =

scroll to top