Altermak Makine, VMAX ile pazara yeni bir soluk getirdi!

VMAX Forklift’in Türkiye distribütörlüğünü başarıyla yürüten Altermak Makine, VMAX markasıyla forkliftlerin yer aldığı birçok sektöre yeni bir soluk getirdi. Kaliteli hizmet anlayışıyla müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına anında çözüm sunan firma, 1 – 35 ton ağırlığındaki akülü ve dizel forklift modelleriyle pazarda yer alıyor.

Forklift, platform ve vinç ürün gamını “mükemmeliyetçi hizmet” anlayışıyla müşterileriyle buluşturan Altermak Makine, distribütörlüğünü yaptığı VMAX forkliftleriyle Türkiye pazarında dikkat çekiyor. Endüstri Lift and Handling (LHT), VMAX iş birliği adı altında ürün çeşitliliğini genişletmeyi amaçlayan firmanın kurucu ortağı Gökhan Bayar ile görüştük ve Altermak Makine’nin faaliyetlerini konuştuk.

Gökhan BAYAR-Altermak Makine Kurucu Ortağı

“Tecrübelerimizi, müşterilerimizle paylaşıyoruz”

Uzun yıllar boyunca iş makinesi sektörünün farklı departmanlarında deneyim kazanan Altermak Makine Kurucu Ortağı Gökhan Bayar, Altermak Makine olarak 35 yıllık tecrübeyi arkalarına alarak forklift pazarındaki faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. Gökhan Bayar, “Müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda vinç, platform ve istifleme makineleri alanındaki tecrübemizi, Altermak Makine adıyla birlikte paylaşıyoruz. Ağırlıklı hedef kitlemiz içinde iş makineleri kullanıcıları, kiralama firmaları, inşaat firmaları, lojistik ve depolama alanlarında hizmet veren firmalar ile ayrıca son dönemlerde forkliftlerin yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandığı tarım sektöründe yer alan firmalar da bulunuyor. Tarım alanında forklift kullanımı ataşman değişimiyle kolaylık sağlıyor. Örneğin bu ataşmanlardan tarım için en bilineni balya ataşmanı ile depolama süreci kolay bir şekilde gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı.

Altermak’tan, farklı özellikte forklift seçenekleri

“Altermak Makine olarak 17 kişilik alanında uzman kadromuz ile forklift satış ve satış sonrası hizmetler alanında çalışıyoruz” ifadeleri kullanan Gökhan Bayar, Türkiye pazarına sundukları ürünler hakkında bilgi verdi. Bayar, “15 yıldır iş makineleri sektöründe ivme kazanan Çin markaları, son zamanlarda üstlerindeki kötü algıyı yıktılar. Şu anda bu markaların Avrupa üretimi dediğimiz forklift markalarından hiçbir eksikleri yok. Bu doğrultuda Çinli forklift üreticisi olan VMAX’ın Türkiye distribütörlüğünü yürütüyoruz. Marka ile anlaşma sağlamadan önce gerekli incelemeleri yaptık ve Türkiye pazarı için kaliteli bir tercih olabileceği kararına vardık. Böylece markanın temsilciliğini yapmaya başladık. Akülü forkliftlerde 1 ile 12 ton arası, dizel forkliftlerde ise 1.5 ile 35 ton çalışma ağırlığındaki ürün gamını Türkiye pazarına sunuyoruz. Bunların yanı sıra, depo ekipmanları ve istifleyici makineleri de ürün gamımızda bulunuyor. Türkiye istifleme sektöründe daha çok 3 ton ve üzeri çalışma ağırlığındaki dizel veya akülü forkliftler tercih ediliyor. VMAX forkliftlerini de pazarda en çok tercih edilen modeller arasında görmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

“VMAX’ın Türkiye pazarındaki ürün çeşitliliğini artıracağız”

Bayar, “Biz temsilciliğini yaptığımız VMAX’ın ürün kalitesine çok güveniyoruz. Yeni bir marka olmamıza rağmen, yakın zamanda Türkiye pazarında üst sıralarda yer alacağımıza inanıyoruz. Gelecek yıllarda ağır tonajlı ve istifleme makineleri sektöründe Altermak ve VMAX iş birliği adı altında ürün çeşitliliğini genişletmeyi amaçlıyoruz. Yaptığımız iş gereği, bütün ikili ilişkilerde, her sektörde olduğu gib güvene dayalı bir şekilde devam ediyoruz. Altermak Makine olarak şeffaf hizmet anlayışımız ile kalite ve hizmetten öden vermeden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“Satış sonrası hizmetlerde çok iddialıyız”

Altermak olarak satış öncesi olduğu gibi satış sonrası hizmetlerde de gerekli tüm alt yapı hazırlıklarını tamamladıklarına dikkat çeken Bayar, bu hazırlıklar sonrasında müşterilerinin talep ve isteklerini en hızlı şekilde karşılamayı hedeflediklerini söyledi ve şunları ekledi: “Biz satış sonrası hizmetlerde çok iddialıyız. Özellikle teknik ekibimize çok güveniyoruz. Makine satışını gerçekleştirdikten sonra müşterilerimizin, makinelerinin daha uzun süreli sorunsuz çalışmaya devam edebilmesi için planlı bakım ve onarım hizmetlerimizi en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. Makine satıldıktan sonra nasıl hizmet verdiğimiz çok önemi bir detaydır. İşin sırrı ise detaylarda saklıdır diye düşünüyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + two =

scroll to top