Yılport Holding, mobil ekipmanı için Kalmar’ı tercih etti

Yılport Holding, mobil ekipmanı için Finlandiya merkezli endüstriyel ekipman üreticisi Cargotec’in bir parçası olan Kalmar’dan 27 yeni istifleme makinesi sipariş etti. 20 Eco istifleyici, dört boş konteyner yükleyici ve üç forklifti içeren siparişte, teslim edilecek tüm ekipmanlar için uzatılmış garanti ve servis sözleşmeleri bulunuyor. Kalmar’ın siparişinin 2022 yılı içerisinde başlaması ve 2023 yılında da tamamlanması planlanıyor.

Sipariş verilen dört Eco istifleyici, bir boş konteyner yükleyici ve bir forklift Türkiye’deki Yılport Gebze ve Gemport’a gönderilecek. Siparişin geri kalanına bulunan Altı Kalmar Eco istifleyici, bir boş konteyner yükleyici ve iki forklift İsveç’teki Gävle Terminali’ne, iki Kalmar Eco istifleyici İtalya’daki Taranto Terminali’ne, beş Eco istifleyici Yılport’un Portekiz’deki operasyonu Setúbal terminaline, bir Eco istifleyici ve bir boş konteyner işleyici Liscont terminaline ve iki Eco erişim istifleyici ile bir boş konteyner işleyici Sotagus terminaline gönderilecek.

“Kalmar’ın sürdürülebilirlik hedeflerimizi destekleyebilmesi çok önemli”

Limanlara, terminallere, dağıtım merkezlerine ve ağır sanayiye çeşitli kargo elleçleme çözümleri ve hizmetleri sunan Kalmar ile liman ve konteyner terminal operasyonlarını konsolide etmek amacıyla kurulan Yılport Holding yetkilileri söz konusu sipariş hakkında açıklamalarda bulundu.  Kalmar ile çalışmanın avantajlarına vurgu yapan Yılport Holding Baş Teknoloji Sorumlusu Raymond Höhle, “Kalmar ile devam eden iş birliğimiz, tüm terminallerimizdeki ticari operasyonlarımız için son derece faydalı oldu. Lokasyonlarımızdaki yüksek kaliteli satış sonrası destek ekipleri, filomuzun her zaman sorunsuz çalışmasına yardımcı oluyor. İhtiyaçlarımız için sunulan iyi ve güvenilir performans, doğru çözümleri belirlemeye yardımcı oluyor. Kalmar’ın Eco Reachstacker’larda düşük yakıt tüketimi ile sürdürülebilirlik hedeflerimizi destekleyebilmesi de çok önemli” dedi.

Yılport ile olan iş birlikleri hakkında açıklama yapan Kalmar Kilit Müşteri Endüstrisi Direktörü Jürgen Wurzer ise, “Yılport’un ekipman filosunu; güvenilir, kanıtlanmış ve çevre dostu Kalmar çözümleri ile yenileme isteklerinden çok memnunuz. Daha önce de iş birliği yaptığımız Yılport için bütünsel ve esnek tekliflerimizle değişen tüm ihtiyaçlarına cevap verebileceğimizi söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + seven =

scroll to top