Borusan Limanı, B-İmza uygulaması ile sürdürülebilir adımlar atıyor

Türkiye’nin ilk yeşil / eko limanlarından olan Borusan Limanı, dijitalizasyon stratejisi doğrultusunda Borusan Limanı Bilgi Teknolojileri Ekibi tarafından hayata geçirilen B-İmza uygulaması ile sürdürülebilirliği destekliyor. B-imza uygulaması ile yıllık 62 bin sayfa kâğıdın çöpe gitmesi engellenerek, sürdürülebilirlik inisiyatiflerine katkı sağlanacak.

Hamdi ERÇELİK – Borusan Limanı Genel Müdürü

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Limanı; genel kargo, konteyner ve araç olmak üzere üç farklı faaliyet alanında konusunda uzman, deneyimli kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veriyor. Gemlik Bölgesi’nde bulunan Borusan Limanı, mayıs ayı itibariyle hayata geçirdiği B-İmza uygulamasıyla, limancılık sektöründe dijitalizasyon çalışmalarıyla ön plana çıkıyor. Bu teknoloji ile Borusan’ın sürdürülebilirlik stratejisi olan iklim, insan ve inovasyon odak alanlarına da hizmet eden Borusan Limanı, hem iklim hem de inovasyon başlığında bir projeye imza atmış oluyor.

Belgeler artık kağıt olarak sunulmayacak

B-imza uygulaması sayesinde limana giriş yapmak isteyen tedarikçi firmalar, daha önce kâğıt çıktı alarak sundukları belgeleri, dijital ortamda iletme imkânı elde ediyor. B-İmza sistemine yüklenen belgeler online onay mekanizmasından geçiyor. Gerekli onaylar ise ziyaretçi firma çalışanlarının telefonlarına bildirim olarak iletiliyor. Proje ile kâğıt tüketimi son bulurken, tedarikçi çalışanlar ise imza ve bekleme olmaksızın limana giriş yapabiliyor.

“Dijital dönüşüm tercih değil, zorunluluk”

Ürettiği dijitalizasyon projeleri ile liman içerisinde verimliliği destekleyen Borusan Limanı, aynı zamanda paydaşları için değer yaratan projeler de üretiyor. Sürdürülebilirliği iş süreçlerine entegre etmenin önemine dikkat çeken Borusan Limanı Genel Müdürü Hamdi Erçelik, “Sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda 2030 yılında karbon nötr olmayı ve bu kapsamda birçok yenilikçi projeyi hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. Sürdürülebilirlik stratejimiz olan iklim, insan ve inovasyonun iki odak alanına aynı anda hizmet veren bir proje gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Dijital dönüşümün tercih değil bir zorunluluk olduğu günümüzde B-İmza ile çevreyi korurken dijitalleşme sayesinde hem kurumumuza hem de paydaşlarımıza zaman kazandırmış oluyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + nine =

scroll to top