YENİ FORKLİFT SİMÜLATÖRÜ, OPERATÖRLERİ İLERİ SEVİYE EGZERSİZLERLE BULUŞTURUYOR

VORTEX® EĞİTİM SİMÜLATÖRLERİNİN GELİŞTİRİCİSİ CM LABS SIMULATIONS, KISA SÜRE ÖNCE KURUMLARIN MİNİMUM EĞİTİM GEREKSİNİMLERİNİN ÖTESİNE GEÇMESİNE OLANAK TANIYAN YENİ FORKLİFT SİMÜLATÖRÜ EĞİTİM PAKETİNİ TANITTI.

CM Labs Simulations tarafından geliştirilen forklift eğitim simülasyonları, operatörleri sertifikasyona hazırlıyor ve rampa yükleme gibi ileri düzey egzersizleri öğrenme noktasında yardımcı oluyor. Forklift Eğitim Paketi, CM Labs’in kaldırma ekipmanı simülasyon eğitim seçeneklerinden oluşan eksiksiz bir filoya katılıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CM Labs Ürün Müdürü Julien Richer-Lanciault, “Forklift, en popüler ve en yüksek kaza oranlarına sahip bir istifleme aracıdır. Forkliftlerde kullanıma bağlı olarak denge sorunu yaşanması sonucunda devrilmeler meydana gelebiliyor. Eğitim paketimizle öğrenciler, forklifti güvenle çalıştırabilmeleri ve bu tür tehlikelerden kaçınabilmeleri için makinenin sınırlarını tam olarak anlıyorlar” dedi.

GERÇEKLİK HİSSİ

CM Labs’in patentli Akıllı Eğitim Teknolojisi™, yük havadayken dar dönüşler, bir yükle yokuş aşağı sürüş ve bir yükle hızlı frenleme gibi manevralar gerçekleştirirken forkliftin makine dengesizliğini doğru bir şekilde kopyalamasını sağlıyor. Tıpkı gerçek forkliftte olduğu gibi, operatörler malları taşırken makinenin dengesizliğini gerçek anlamda hissediyorlar. Çalışma sırasında forkliftin ağırlık merkezini gösteren mini harita, yük hesaplamaları ve stabilite üçgeni gibi simülasyon içindeki görsel yardımcılar, kullanıcılara başarıya ulaşmak için ek araçlar sağlıyor. Bir arka görüş kamerası ve aynalar, maksimum durumsal farkındalık için en uygun görüş alanı sunuyor.

OPERATÖR EĞİTİMİ

Öğrencilere, temelden ileri becerilere kadar her şeyi kapsayan aşamalı öğrenme alıştırmaları sunuluyor. Operatörler, nesnelerin ve eğimlerin etrafından dolaşmak, çatalları paletle hizalamak ve farklı yükleri taşımak gibi temel bilgileri öğrenirken, aynı zamanda kapalı alanlarda çalışmanın yanı sıra rampayla sürüş ve rampa konumlandırma gibi daha karmaşık senaryolara maruz kalıyor. Yerleşik sertifikasyon alıştırmaları, operatörlerin gerçeğe daha iyi hazırlanmak için en kapsamlı ve pratik eğitimi almasını sağlıyor. Özelleştirilebilir puanlama, kullanıcıların nesnel ve standartlaştırılmış değerlendirme için her bir metriği ağırlıklandırmasına olanak tanıyor. Forklift Simülatörü Eğitim Paketi, taşınabilir Vortex Edge Plus ve hareket etkin Vortex Edge Max dahil olmak üzere CM Labs’ Edge serisi simülatörler için tasarlandı. Ayrıca, CM Labs’in hafriyat ve kaldırma ekipmanı eğitim paketlerinden oluşan eksiksiz filosu ile bir araya getirilebilir, böylece eğitim kuruluşları kolayca ağır ekipman konusunda kapsamlı eğitim sağlanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − 5 =

scroll to top