SCANIA, KESİNTİSİZ OPERASYONEL SÜREÇ İÇİN YETKİLİ SERVİS HİZMETİ ÖNERİYOR

SATIŞ SONRASI SERVİS HİZMETLERİNDE ORİJİNAL YEDEK PARÇA KULLANIMININ ÖNEMİNİ BELİRTEN SCANIA, ORİJİNAL YEDEK PARÇANIN OPERASYONEL DEVAMLILIK, ARAÇ İÇİN DAHA UZUN KULLANIM ÖMRÜ İLE GÜVENLİK VE YAKIT TASARRUFU SAĞLAYACAĞINI AYNI ZAMANDA ORİJİNAL YEDEK PARÇALARIN GARANTİLİ OLMASI MADDİ KAYIPLARI DA EN AZA İNDİRECEĞİNİ BELİRTTİ.

Scania sunduğu kaliteli servis hizmetleriyle araçların daha uzun süre aktif bir şekilde kullanılabilmesi için yetkili servis çalışmalarını geliştirmeye devam ediyor. Araçların sorunsuz bir şekilde çalışması için en temel malzemelerin başında hava filtresi, yağ filtresi, motor yağı ve güvenli bir operasyonel süreç için en önemli parçaların başında fren sistemi geliyor. Araçların kaliteli malzeme ve işçilik ile bakım yapılması gerekiyor. Bir motorun verimli şekilde çalışabilmesi için en gerekli parçalar arasında yer alan hava filtresi, tozun tahribatına karşı motoru maksimum seviyede koruyor. Scania hava filtreleri, motorunuzun tüm gücüne kesintisiz bir şekilde kullanmak için yüksek hacimde havayı işlemek amacıyla tasarlanarak kullanıcılara üstün performans sunuyor. Scania yakıt filtreleri ise motorların güç çıkışı üzerinde herhangi bir etkisi olmadan büyük miktarda yakıtı filtrelemek için tasarlanarak verimli bir sürüş sunuyor.

HAVA FILTRESİNDEKİ 0,09’LUK KORUMA FARKI MOTORU YARIM KİLOLUK TOZDAN KORUYOR

Scania araçlar için özel olarak geliştirilen hava filtreleri, üstün yakıt ekonomisi ve uzun motor hizmet ömrü sağlıyor. Aynı zamanda Scania hava filtreleri motor yatağı, pistona ve silindir gömlekleri gibi yeni motor yedek parçalarına olan ihtiyacı azaltıyor. Markasız orijinal olmayan bir hava filtresi, önemli ölçüde daha az toz taşıma kapasitesi ile yakıt tüketiminin artmasına neden oluyor. Scania hava filtreleri havayı yüzde 99,9 oranında temizler. Örnek vermek gerekirse, ortalama 70 kilometre saat hız ile 300 bin km yol kat eden bir aracın motoru 4 bin 285 saat çalışmaktadır. Bu oranda 2.04 milyon metreküp temizlenecek hava miktarına denk geliyor. Sadece yüzde 0.09’luk koruma farkı ile yaklaşık olarak 430 gram yani yaklaşık yarım kilo toz filtreden geçerek doğrudan motora girer. Orijinal olmayan hava filtresinin filtre tutucudaki konumunu sabitlemek için destek halkası olmadığı için tutucu ile filtre arasında sızıntı riski artıyor. Oysa patentli contalara sahip Scania hava filtresi filtreden temiz olmayan havanın geçmemesini sağlıyor.

ORİJİNAL YAKIT FİLTRESİ VERİM VE GÜVENLİK SAĞLAR

Scania yakıt filtreleri ise motorların güç çıkışı üzerinde herhangi bir etkisi olmadan büyük miktarda yakıtı filtrelemek için tasarlanarak, test edilmiştir. Birçok araç bakım aralıklarında yaklaşık 70 bin kilometre yol kat ediyor. Yüz kilometrede ortalama 30litre yakıt tüketimi, 21bin litre yakıtın filtrelenmesi gerektiği anlamına gelir. Scania yakıt filtresi, yakıt içerisindeki partikülleri de çok iyi bir şekilde filtreliyor. Bu sayede motoru ciddi hasarlardan koruyarak enjektörler gibi hassas bileşenlerin hizmet ömrünü uzatıyor.

SCANIA FREN SİSTEMİ YÜKSEK KAPASİTELİ ÇALIŞMA İMKANI SUNUYOR

Scania, disk ve balataları da maksimum güvenlik için özel olarak geliştirilmiştir. Uzun ömürlü, yüksek ısıya dayanıklı ve çatlama yapmayan diskler, araca özel olarak dizayn edilerek üretilen balatalar yüksek fren kapasitesi sağlıyor. Araçlardaki bir diğer önemli bileşen de motor yağı olarak öne çıkmaktadır. Farklı markalar tarafından üretilmiş motor yağları önemli ölçüde değişiklik gösterebilir. Bu nedenle Scania, 20 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonunda sunduğu Scania Oil ile aracın kullanım ömrü boyunca yağın kalitesini garanti ediyor. Scania Oil, yalnızca Scania motorlar için üretilmiştir. Motorun yanında şanzıman ve diferansiyel parçalarında da aşınmayı önleyerek uzun ömürlü parça kullanımını destekliyor. Bu sayede uzun vadede karlı bir iş yapmanıza olanak sağlıyor.

BAKIM ANLAŞMASI İLE AVANTAJLI SERVİS HİZMETİ

Scania, Satış Sonrası Servis Hizmetleri’nde sunduğu ‘Bakım Anlaşması’ ile müşterilerine birçok avantaj sağlıyor. Satın alınan bakım anlaşması sayesinde Scania kullanıcıları, muhtemel fiyat artışından etkilenmeyerek maliyetlerini önceden hesaplayabilir. Taksitli ödeme imkânı da bulunan Bakım Anlaşması’nda ayrıca araç satıldığında kullanılmayan bakımlar ilgili belgelerin ibrazı durumunda devredilmeden dolayı bakım tutarı da geri alınabilir. Scania yetkili servislerinde yapılan periyodik bakımlar sayesinde aynı zamanda aracın ikinci el değeri de korunmuş oluyor. Satış sonrasında sunulan hizmetler konusunda en çok önem verilen konulardan biri de yol yardım hizmetleridir. Scania, Türkiye geneline yayılmış yetkili servis noktaları, acil yol yardım araçları ve 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi ile müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her koşulda hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × two =

scroll to top