CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU, BIGLIFT İLE KESİNTİSİZ YAYINLANDI

KONYA’DA START ALAN 56. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU (TUR 2021), 160,3 KİLOMETRELİK BODRUM-KUŞADASI ETABI TAMAMLANDI. 8 GÜN SÜREN ORGANİZASYON, 160’DAN FAZLA ÜLKEDE CANLI OLARAK YAYINLANDI. YAYINLARIN DOĞA VE İKLİM KOŞULLARINDAN ETKİLENMEMESİ VE DÜNYAYA KESİNTİSİZ AKTARILMASI İÇİN BIGLIFT’TEN KİRALANAN JUMBO PLATFORMLAR KULLANILDI.

Her geçen gün kullanım alanları genişleyen personel yükseltici platformlar, birçok alanda yüksekte yapılan işleri kolaylaştırmaya devam ediyor. İnşattan sanayiye, lojistikten depolara, reklamdan sinema sektörüne kadar birçok alanda kullanılan personel yükseltici platformlar, bu yıl 56. organizasyonu ile Konya’dan başlayan ve 8 günün sonunda Bodrum-Kuşadası etabıyla tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun dünyadaki tüm sporseverlere kesintisiz ve canlı yayın olarak aktarılmasında aktif görev aldı.

BIGLIFT’TEN ULUSLARARASI HİZMET

Ülke tanıtımı açısından büyük bir öneme sahip organizasyon, naklen ve banttan yayınlarla 160’tan fazla ülkede izlendi. Her geçen yıl daha fazla izleyici kitlesini hedefleyen Tour Of Turkey, bu yıl 700 milyon konuta girerek, yaklaşık 3 milyar kişiye ulaştı. 25 takımdan 175 sporcu pedal çevirdiği yarışlar 8 gün boyunca kesintisiz olarak 192 kanalda yayınlanırken, BİGLIFT’ten kiralanan araçüstü Jumbo platformlar, yayınların her türlü doğa ve iklim koşullarında dünyadaki tüm izleyicilere kesintisiz olarak aktarılmasında büyük bir rol üstlendi. 56. düzenlenen TUR 2021’de gerek gökyüzünde 150 km’lik alanı kaplayacak şekilde sorti yapan uçak üzerinde bulunan kameralardan gelen görüntüleri, gerekse 2 adet canlı yayın helikopterinden gelen görüntüler, BIGLIFT’ten kiralanan Palfinger marka araç üstü jumbo platformun sepetine monte edilen uydu antenleri vasıtasıyla kolayca toplandı ve televizyonlarda canlı olarak kesintisiz yayınlandı.

GÖREV BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Türkiye’nin düzenlediği en büyük uluslararası etkinliklerden biri olan ve her sene düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turnuvası’nın ilk günden beri daimi platform sağlayıcısı ve yükseklerdeki çözüm ortağı olan BIGLIFT, 2010 yılından beri, makine parkında bulunan jumbo platformlar ile ülke için önemli olan bu organizasyona başarılı bir şekilde hizmet sundu.

AW293294

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 8 =

scroll to top