SİMERLİFT, ÜRETTİĞİ ELEKTRİKLİ FORKLİFTLER İLE PAZAR PAYINI ARTTIRMAYI HEDEFLİYOR

YÜZDE YÜZ YERLİ SERMAYE İLE ÜRETİLEN SİMERLİFT FORKLİFTLER, UZUN AR-GE VE TEST SÜREÇLERİNDEN BAŞARIYLA GEÇEREK HİZMETE SUNULDU. ELEKTRİKLİ FORKLİFT PİYASASINDA İTHAL ÜRÜNLERİN AĞIRLIKTA OLDUĞUNU BELİRTEN SİMERLİFT YÖNETİM KURULU BAŞKANI YUSUF TEMURTAŞ, “FORKLİFT ÜRETİMİ ÇALIŞMALARIMIZA ÖNEM VERMEYE DEVAM EDEREK ÖNÜMÜZDEKİ 2 YIL İÇİNDE 150 MİLYON LİRALIK YENİ YATIRIM HEDEFLİYORUZ” DEDİ.

Simerlift, bir yıllık Ar-Ge çalışmasının ardından piyasaya sunduğu elektrikli forkliftler ile pazar payını artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda Simer Forklift 20T-4W ve Simer Forklift 30T-4W modellerini üreterek yerli forklif üreticileri arasında yerini aldı. Firma elektrikli forklift üretimini başarıyla sürdürerek yeni yatırım çalışmaları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Elektrikli forklift kullanımında çoğunlukla ithal ürünlerin kullanıldığını ifade eden Simerlift Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Temurtaş, “Geçen yıl Türkiye’nin ithal ettiği yaklaşık 10 bin elektrikli forklift, 250 milyon dolarlık bir pazar payı oluşturuyor. Türkiye’de elektrikli forklift pazarında yerli üreticilerin payı yüzde 2 civarında gerçekleşiyor. Firma olarak yıl sonuna kadar 60, önümüzdeki yıl içinse 400 adet üretim hedefliyoruz. Şuanda iki ve üç ton kapasiteli 4 tekerleğe sahip forkliftleri hizmete sunuyoruz. Önümüzdeki yıl istifleme makineleri, 2023’te ise elektrikli transpaleti ürün yelpazemize ekleyeceğiz. Yurt içi pazarında payımızı artırırken ihracat hedeflerimizi de gerçekleştirmeyi istiyoruz” diye konuştu.

Simerlift Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Temurtaş

DİZEL FORKLİFTLERİN YERİNE MODERN ELEKTRİKLİ FORKLİFTLER

Sektöre sundukları araçların Ar-Ge çalışmaları ve tasarımlarını kendi bünyelerinde yaptıklarına dikkat çeken Yusuf Temurtaş, “Üretimde yerli girdi oranı yüzde 65 civarında gerçekleşiyor. İthal edilen parçalar, İtalya ve Almanya’dan geliyor. Boya, lastik, joystick, asansör yüksekliği gibi komponentlerde müşteriye özel üretim yapabiliyoruz. Forklift üretimi için bu yıl sonuna kadar yaptığımız yatırım 100 milyon lirayı bulacak. Önümüzdeki 2 yıl içindeyse 150 milyon liralık yatırım hedefliyoruz. Elektrikli forklift kullanımının giderek yaygınlaşmasıyla, mazotlu forkliftleri, elektrikli ile takas imkanı sunuyoruz. Mazotlu forklifti verip elektrikliyi almak isteyen çok sayıda işletme var. Ekspertiz raporuyla fiyat belirlenerek aradaki fiyat farkıyla birlikte mazotlu forklifti alıp elektrikliyi veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − fifteen =

scroll to top