Vesa Platform, pazardaki yerini sağlamlaştırıyor

Türkiye personel yükseltici platform pazarının en genç oyuncuları arasında yer alan Vesa Platform, ürün geliştirmelerine ve teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor. Firma, bu kapsamda kendinden yürüyüşlü ve lastik tekerlekli yeni SPR18 ve SPR22 modellerinin teslimatını İstanbul Tersanesi’ne gerçekleştirdi.

‘Farkı hisset’ sloganıyla yola çıkan ve alanında uzman mühendislerle 2019 yılında kurulan Vesa Platform, yerli üretim gücüyle Türkiye’ye katma değer sağlayan çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. Konya merkezli faaliyetlerine devam eden firma, üretmiş olduğu kendinden yürüyüşlü 18 metre çalışma yüksekliğine sahip SPR18 ile 22 metre çalışma yüksekliğine sahip SPR22 model platformlarını İstanbul Tersanesi’ne teslim etti.

Platformlar, Türk Loydu’ndan tam not aldı!

Vesa’nın ürettiği kendinden yürüyüşlü platformlar, araç üstü platform deneyimindeki çalışma şekline farklı bir soluk getiriyor. Vesa Platform yetkilileri, teslimatı yapılan SPR18 ve SPR22 platformların tersanelerde gemilerin kumlama, raspalama ve boyama işlemlerinde kullanılan, kamyon veya kamyonet üzerine montajı yapılan platformlara göre bakım ve onarım maliyetlerinin çok daha düşük olduğunu belirtti. SPR18 ve SPR22 modelleri, dizel motor veya 380V elektrik gücüyle hareket edebiliyor. Bu özelliğiyle çalışma alanına göre pratik platformlarda pratik bir kullanım deneyimi yaşamak mümkün oluyor. Bu özelliklerin yanında akredite belgelendirme kuruluşu tarafından verilen AT Tip Onay Belgesine sahip platformlar, teslimat sonrasında yapılan incelemede Türk Loydu tarafından tam not alarak gemicilik sektöründeki kullanımına ilişkin uygunluğunu tescillemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − nine =

scroll to top