SEKTÖRÜN KALBİ “PLATFORM GÜNLERİ”NDE ATTI

PLATFORMDER VE APA YAYINCILIK İŞ BİRLİĞİYLE TÜRKİYE’NİN İLK “PLATFORM GÜNLERİ” DÜZENLENDİ. BİR GÜN SÜREN ETKİNLİKTE SEKTÖRÜN ÖNEMLİ MARKALARI TARAFINDAN KENDİNDEN YÜRÜYÜŞLÜ VE ARAÇ ÜSTÜ PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORMLAR, TELEHANDLER VE FORKLİFTLER SERGİLENDİ. PANDEMİ NEDENİYLE UZUN BİR ARANIN ARDINDAN SEKTÖR PAYDAŞLARINI BİR ARAYA GETİREN “PLATFORM GÜNLERİ” GEREK ZİYARETÇİ GEREKSE SEKTÖRE OLAN KATKISI İLE BAŞARIYA ULAŞTI.

Personel yükseltici platform sektörü, PLATFORMDER’in düzenlediği ve organizasyonunu APA Yayıncılık’ın üstlendiği “Platform Günleri 2021” etkinliğinde buluştu. İş güvenliği uzmanları, satın alma sorumluları, şantiye ve operasyon yöneticileri, personel yükletici kiralama firmalarının temsilcileri ve birçok ziyaretçi tarafından yoğun ilgi gören etkinlikte sektörün önemli markaları tarafından kendinden yürüyüşlü ve araç üstü personel yükseltici platformlar, telehandler ve forkliftler sergilendi. Altın sponsorluğunu Acarlar Makine, Big Lift, ELS Lift, Hidrokon, Loft Makina, Maats, Makser Platform ve Uygunlar, gümüş sponsorluğunu ise Ayhanlar Platform, Highlift, Kaulas, Liftser, İstanbul Vinç, Meka Lift ve Renth’in üstlendiği Platform Günleri, sektör paydaşları tarafından tam not aldı. Birlik ve beraberliği sağlamak, sektör paydaşlarını yeni ürünlerden haberdar etmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlik sonrasında PLATFORMDER, yemek ikramında bulundu.

Not: Röportajlar alfabetik sıraya göre yer verilmiştir.

KATILIMCI YORUMLARI

Abdullah TUNCER / PLATFORMDER GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Öncelikle tüm katılımcılara ve ziyaretçilere çok teşekkür ediyoruz. Platform Günleri, 2018 yılında yapmış olduğumuz fuardan sonra sektörel ilk etkinlik olarak kayıtlara geçti. Sektörün bir araya gelmesi, temsilcilerin birlikte vakit geçirmesi ve markaların yeni ürünlerini sergilemesi adına güzel bir adım oldu. 15’e yakın firma ürünlerini sergiledi ve güzel bir ortam oluştu. Bugün buraya gelen sektör temsilcilerine ve derneğimizle beraber kısa sürede bu güzel organizasyonu düzenleyen Apa Yayıncılık’a çok teşekkür ediyorum.

Ahmet OFLAZ / LIFTSER

Birçok platform firmasının bir araya geldiği bu etkinlikte gündeme dair değerlendirmeler yapıldı. Sektörün geleceğiyle alakalı etkileşimlerde bulunarak, sektörü nasıl daha ileriye taşıyabiliriz diye konuşuldu. Sektör yetkililerinin bir araya gelmesiyle daha iyi hizmetler nasıl verilir istişare edildi. Apa yayıncılık ve PLATFORMDER’e sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirdikleri için teşekkür ediyoruz.

Bekir ERDEMLİ / KAULAS

2 yıllık pandemi sürecinden sonra sektörün Platform Günleri’nde bir araya gelmesinin yeni bir dinamik oluşturacağını düşünüyorum. Büyük oyuncular, makine kullanıcıları ve sektöre fayda sağlayan herkes burada buluştu. Sektörün daha ileriye gitmesi için güzel bir aktivite oldu. İnşallah yeni etkinliklerde de bir araya gelerek paylaşımlarda bulunacağız. Bu tarz etkinliklerin şirketlere yeni bir bakış açısı kazandırdığını ve faydalı olduğunu için sürekli yapılması gerektiğini düşünüyorum. Etkinliği düzenleyen PLATFORMDER hem platform kiralama firmalarını hem de sektöre hizmet edenleri bir çatı altında topluyor. APA Yayıncılık ise sektörün en eski yayın kuruluşlarından biri. İki kuruluşla da iç içeyiz ve birlikte hareket ederek beraber strateji belirliyoruz. Hem PLATFORMDER hem de APA Yayıncılık bizlere çok büyük değer katıyor. Dertlerimizi sıkıntılarımızı PLATFORMDER aracılığıyla üst mercilere iletebiliyoruz. APA Yayıncılık ise şirketlerin, ürünlerin ve sektörün tanıtımında büyük bir rol oynuyor. Bu sebeple iki kuruluşa da teşekkür ediyorum.

Bilal ÇELİK / LIFTSER

PLATFORMDER ve APA Yayıncılık’ın düzenlemiş olduğu organizasyonda bulunmaktan çok memnunuz. Çünkü burada sektörün büyük firmaları ile tanışma fırsatımız oldu. Liftser olarak teknik servis hizmeti vermekteyiz. Burada sektörün ihtiyaçlarını birebir görüyoruz, bu yüzden daha iyi hizmet vermek için bu etkinlikte yer almak bizim açımızdan oldukça önemli. Lokasyon olarak da geniş ve çok güzel bir alandayız.

Emin KONYA / MAATS

Pandemi döneminden sonra sektörün ileri gelenlerini bir araya topladıkları için APA Yayıncılık’a ve PLATFORMDER’e teşekkür ederiz. Manitou olarak burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yapılan etkinliğe platformlarımız ve telehandlerlarımızla katıldık. Manitou yükleme ve kaldırma ekipmanları üzerine uzmanlaşmış bir firmadır. Maats’da 21 yıldır Manitou markasının Türkiye’deki temsilciliğini yapıyor. Bu kapsamda Manitou markamızla yükleme ve kaldırma ekipmanlarının yanı sıra fuar alanında sergilediğimiz telehandler grubunda da pazar lideriyiz. Burada MT serisi 14-18 metrelik makinelerimizi ve 3 adet eklemli platformumuzu sergiliyoruz. APA Yayıncılık ve PLATFORMDER’in düzenlemiş olduğu etkinlikle hem sektördeki kiralama firmalarına hem de hitap ettiğimiz müşterilerimize ulaşmış olduk. Bundan dolayı mutluluk içerisindeyiz. Pandemi sürecini hızla atlatıp bu tarz etkinliklerin devamının yapılmasını diliyoruz. Daha geniş kapsamlı organizasyonlar gerçekleştirilerek sektör paydaşlarının daha fazla kaynaşmasını ve müşterilerimize ulaşmayı istiyoruz.

Erkan BAYLAN / MEKALIFT

Etkinlik çok verimli geçiyor. Katılımcıların ilgi alakaları gayet güzel ve olumlu yönde oluyor. Pandemi sürecinden sonra bu tarz etkinlikler yapılmıyordu. Bugünün başlangıç olmasını diliyoruz ve devamını bekliyoruz. Organizasyonu üstlenen APA Yayıncılık ve PLATFORMDER sektörün temel taşlarıdır. İkisinin iş birliği yapması bizleri de onure ediyor. Bundan sonraki süreçte de böyle başarılı etkinlikler düzenlemelerini istiyoruz.

HÜSEYİN ÇELİKKAN/ MAKSER

PLATFORMDER ve Apa Yayıncılık tarafından düzenlenen bu organizasyonun çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. İlk deneme olmasına rağmen yaklaşık 2 sene aradan sonra bütün sektör bir araya geldik. Kısa sürede organize edilerek büyük bir başarı sağlandı. Pandemiyle birlikte etkinliklerin zorlaştığı bir süreçte bu etkinliğin yapılması ve sektöre hizmet veren bu kadar insanın bir araya getirebilmesi büyük bir başarı. Diğer sektör paydaşlarının da daha aktif bir şekilde bu alanlarda olacaklarına inanıyorum. Apa Yayıncılık’a ve PLATFORMDER’e teşekkür ediyorum.

İsmail ÇİÇEK / UYGUNLAR

Öncelikle böyle bir günü düzenledikleri için APA Yayıncılık’a ve PLATFORMDER’e teşekkür ediyorum. Pandemi nedeniyle uzun zamandır sektör olarak birbirimizden çok uzak kalmıştık. Etkinlik birkaç gün sürseydi bizim için çok daha güzel olurdu. Sektörümüzün böyle bir etkinliğe uzun zamandır ihtiyacı vardı. Her şey gayet iyi gidiyor. Sektör olarak iyi bir senedeyiz, satışlar çok hızlı ilerliyor. Etkinliği düzenleyen Apa Yayıncılık ve PLATFORMDER iki kardeş kuruluş gibi ve gayet başarılı işlere imza atıyorlar. Bu birliktelik 2018 yılında VİP Fuarı’yla başladı. O zamanda çok başarılı bir organizasyon gerçekleştirmişlerdi. Burası da çok kısa bir süre içerisinde hazırlanmasına rağmen gayet başarılı oldu. Biz çok memnun kaldık, katılanlardan da olumlu geri dönüşler alıyoruz.

Kenan AYDIN / FATİH VİNÇ

Derneğimizin ilk kez düzenlediği platform günleri etkinliği, sektörümüze hayırlı olsun. Bu etkinliklerin devamı gelecek ve yıllarca süren bir organizasyon olmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda sektörde faaliyet yürüten distribütörlerin ve imalatçıların tamamı etkinlikte yer aldılar. Her birine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Sektör böyle bir organizasyonu özlemişti. Bu nedenle insanları bir araya getirme açısından çok güzel bir gün oldu. Derneğimizin ve Apa Yayıncılık’ın birlikte organize ettiği Platform Günleri’ni daha büyük yerlerde görmek istiyoruz. Derneğimizin yegane partneri Apa Yayıncılık ile daha önceki dönemlerde olduğu birçok güzel işe imza atacağız.

Mehmet ÇETİN / RENTH

Renth olarak bu tarz etkinliklere katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca bundan sonraki etkinliklerin uluslararası çapta yapılmasını temenni ediyoruz. PLATFORMDER ile görüşmelerimizde seneye daha kapsamlı bir fuar olacağını öğrendik. Bundan dolayı da mutluyuz. Daha çok katılımcıyla bir araya gelmek bizim sektörümüz açısından gelişmemizi, iş hacmimizi büyütmemizi sağlıyor. Bu nedenle fuarların sürekli olmasını temenni ediyoruz. Ayrıca birkaç gün sürmesi bizim açımızdan daha iyi olurdu. Gelecek yıllarda farklı bir konseptle, konferans salonu tutularak bütün sektör temsilcilerinin katıldığı konuşma, sunum ve sektörel bazda bilgilendirmelerde de yapılabilir. Temennimiz büyük markaların temsilcileri ile bir araya gelip fikir alışverişi yapmak.

Mehmet Nuri EV / HIGHLIFT

Uzun bir pandemi sürecinden sonra sektörün bütün paydaşlarının bir araya geldiği böyle bir organizasyonda olmak mutluluk veriyor. Şuan için sektörde her şey yolunda giderken PLATFORMDER ve APA Yayıncılık’ın böyle bir organizasyon düzenlemesi bizleri fazlasıyla mutlu etti. Umuyoruz ki sağlık koşullarının uygun olduğu daha geniş organizasyonlarda hep birlikte oluruz. PLATFORMDER, sektörde önemli bir rol üstleniyor. Sektörün bütün paydaşlarını bir arada getirerek, olarak hareket etmesini sağlıyor. APA Yayıncılık da bu sürecin pazarlama sürecinde ciddi bir katkı sunuyor. Her iki kurumada teşekkür ediyoruz.

Orkun SELVİ / AYHANLAR PLATFORM

Öncelikle bu aktivitede olmaktan çok memnunuz. Uzun bir zaman olmuştu bir araya gelemeyeli bu yüzdende fuarları özlemiştik. Bir dönem fuardan fuara koşup bıkarken araya pandemi ve birçok olumsuzluğun girmesinden 2 yıl sonra böyle bir etkinliğin oluşması bizi çok memnun etti. En azından meslektaşlarımızla, aynı sektörde yol aldığımız diğer firmalarla bir araya gelerek istişare etme, birbirimizi görme ve kucaklaşma fırsatı bulduk. Bizi eski günlere götürdüğü için çok memnunuz. Ben organizasyon kararını çok isabetli görüyorum. Araç üstü vinçler ve personel yükseltici platformlar etkinlikte görücüye çıktı. Umuyorum ki bu etkinlik ilerleye dönemlerde gelenekselleşerek daha büyük bit organizasyon olur. Her ilk organizasyonun kendi içinde ufak tefek eksiklikleri olabilir, bunlar mazur görülmeli. Böyle uzun bir aradan sonra yapılan böylesi organizasyonlar desteklenmeli ve devam ettirilmeli, hatta daha da profesyonelleştirilmeli. Yapılacak çok şeyin olduğunu düşünüyorum. Bir kere yaptık yeter denilmeyerek, geliştirilmeli geleneksel hale getirilmeli. Lokasyon olarak ise bütün katılımcıların beğendiklerini duyduk. Uluslararası büyük fuarlara baktığınız zaman onlarda belirli lokasyonlarda gerçekleştiriliyorlar. Bizim fuarlarımızın da böyle olması gerektiğini düşünüyorum.

Saruhan GÜNAYDIN / PLATFORMDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Tüm katılımcılara, distribütörlere, üreticilere, kiralama firmalarına ve sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum. Organizasyonu üstlenen Apa Yayıncılık’a da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Birlikte çok güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Yılladır hayali ile yaşamadığımız platform günleri etkinliğinin ilkini düzenlendik. Tüm dünyada olan platform günlerinin bizim ülkemizde neden yapılmadığını kendimize soruyorduk. Bu kapsamda hızlı bir planlamayla Türkiye’nin ilk platform günlerini düzenlemeyi başardık. Pandemi nedeniyle iki yıldır herhangi bir etkinlik yapılmıyordu. 3 hafta gibi kısa bir sürede bu etkinliği organize ettik. Bu süre zarfında sektördeki tüm paydaşları buraya topladık. Bunun devamını da yapmayı planlıyoruz. Her sene bu etkinlikleri daha fazla geliştirerek, konferanslarla beraber daha güzel yerlere getirmeyi hedefliyoruz.

Serkan ACAR / ACARLAR MAKİNE

Özellikle Avrupa ve uluslararası düzeyde sürekli farklı isimler altında yapılan bu etkinlik, Türkiye’de birkaç kez küçük çapta düzenlemişti. Ancak PLATFORMDER’in katkısıyla daha geniş kapsamda düzenlendi. Pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır hiçbir etkinliğin olmadığı bu dönemde başarılı bir organizasyon oldu. Tüm sektörün burada olması, müşteriler ve platform distribütörleri açısından çok verimli oldu. Bu kadar uzun aradan sonra insanların bir araya gelmesi bizim için ürünlerimizi piyasaya çıkaracağımız ve sektörün nabzını ölçebileceğimiz bir pozisyon oldu. Bu sebeple etkinliğin çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca daha kapsamlı bir şekilde devam etmesini de istiyorum. Etkinlik alanı çok geniş olduğu için herhangi bir sorun yaşamadık. Bunun yanı sıra lokasyonda tüm firmalara yakın bir nokta olduğu için doğru seçim olduğunu düşünüyorum. Dünyada kapsamlı bir şekilde sürekli gerçekleştirilen etkinlik, bu sene PLATFORMDER ve Apa Yayıncılık iş birliği ile Türkiye’de de gerçekleştirilmiş oldu. Sektörü bir araya toplayabilen bir sivil toplum kurumunun olması bizler açısından çok faydalı.

Servet AYHAN / BIG LIFT

Pandemi süreciyle birlikte platform sektörü bir araya gelmekten mahrum kaldı. Normalleşmeye doğru gittikçe bu tür etkinliklerle bir araya gelmeye başladık. Geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz VİP Fuar’ı daha kapsamlıydı. Fakat bu konsepte sadece platform üzerinde durulduğu için sektörümüz açısından daha etkili oldu. Sektör temsilcisi arkadaşlarımızla da değerlendirdik ve Avrupa’da da çok yaygın olduğu için yılda birkaç defa yapılabileceğini düşünüyoruz. Biz de Big Lift olarak bu etkinliklere elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Bende 5 yıl kadar PLATFORMDER’de başkanlık yaptıktan sonra bayrağı Saruhan başkana devrettik. Biz PLATFORMDER başkanlığı dönemimizde elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. Her zamanda desteğimizle derneğimizin yanında olacağız. Etkinliğin organizasyonunu üstlenen APA Yayıncılık ise sektörün duayeni diyebiliriz. Biz firmamızı kurduğumuzdan beri Apa ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Çalışmalarından memnunuz ve beğeniyoruz. Etkinliğin düzenlendiği konum ulaşım açısından çok uygun bir yer. Saruhan başkanla da görüştük, önümüzdeki etkinlikler için alanın tamamını da kullanabiliriz. Ulaşım açısından ise tren, uçak ve yan tarafta yer alan otel ile her yerden misafirlerimizi karşılayabiliriz. Dünyadaki örneklerinde de ulaşımı kolay olan, otellere yakın yerler tercih ediliyor.

TURHAN GÜNEÇ / ELS LIFT

Bu tür fuarların ortak sinerji oluşturması bakımından olumlu olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple daha çok yapılmalarını istiyoruz. Kullanıcıların, üreticilerin, distribütörlerin bu şekilde buluşması bizler acısından olumlu karşılanıyor. Pandemiden dolayı uzun zamandır hiçbir aktivite yapılamamıştı ve bu alanda boşluk oluşmuştu. Fakat yapılan bu etkinliğin, sektör için olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Gelen ziyaretçilerden de sektördeki canlanan enerjiyi hissedebiliyoruz. ELS olarak da bu durumdan mutlu oluyoruz. Biz etkinliklerin her zaman böyle aktif geçmesini istiyoruz. Bu tür organizasyonların ortak güçle düzenlenmesi etkinliğin daha yoğun geçmesini sağlıyor. APA Yayıncılık ve PLATFORMDER tarafından ortak bir şekilde düzenlenmesi katılımı artırırken bizi de memnun ediyor. Şahsım ve firmam adına her iki kuruluşa da teşekkür ederim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × three =

scroll to top