Riwal-Boels anlaşması tamamlanıyor

Boels Rental, personel yükseltme platformlarında (AWP) zengin bir geçmişe ve uzmanlığa sahip tanınmış bir şirket olan Riwal’in satın alımını duyuruyor. Satın almanın tamamlanması, Riwal CEO’su Pedro Torres, işletmenin Boels Rental’a satışının teklif edilmesiyle, daha fazla büyüme fırsatına sahip, güçlendirilmiş bir iş yaratacağını söylüyor.

Riwal ve Boels firmaları arasındaki anlaşmanın duyurulmasından sonra gerçekleşen IAPA ödülleri ve Kopenhag’daki IPAF Zirvesi’nde International Rental News’e konuşan Riwal CEO’su Pedro Torres “Benzer DNA’ya sahip, iki Hollanda’lı firma olarak, uzun bir süre faaliyetlerimize aile şirketi olarak devam ettik. Boels 1977’de, Riwal ise 1967’de kuruldu. Riwal’in Firma Sahibi Doron Livnat ve Pierre Boels ile aynı değerlere sahibiz. İki firmada operasyonel mükemmelliğe önem veriyor” dedi.

Pedro TORRES – Riwal CEO’su

Benzer değerlere sahip olan iki şirkette uyumlu bir birleşme bekleniyor

Anlaşmanın imzalanmasının üzerinden kısa bir süre geçtiğini aktaran Pedro Torres, markalaşma ve operasyonel konulardaki kararlar hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu konuda söyleyebileceğim tek şey her iki markanın da kendi alanında çok güçlü olduğudur. Riwal’in tüm parçaları Boels’e çok yakışıyor. Bunun Riwal için de harika bir işlem olduğunu düşünüyorum. Doron Livnat, çalışanlarına harika bir miras bırakan bu işlemden çok memnun çünkü Boels, Avrupa’nın saygın bir kiralama lideridir.”

“Bu birleşme bize harika bir fırsat veriyor

İki şirket arasında çok fazla benzerlik bulunduğunu ve bu benzerliklerin birleştirici bir unsur olduğuna dikkat çeken Torres, “Boels 17 ülkede, Riwal ise 14 ülkede faaliyette bulunuyor. İki firmada sadece 5 ülkede ortak faaliyette bulunuyor. Dolayısıyla bu birleşme Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da 27 ülkeyi kapsayan bir grup haline gelecek. Bu doğrultuda Riwal’in Boels’e getirdiği yeni pazarlar; İspanya, Fransa, Danimarka, Slovenya, Hırvatistan, Kazakistan, BAE, Katar ve Hindistan’dır. Artık daha fazla büyümemiz gerekiyor. Bu birleşme ise bu konuda bize harika bir fırsat veriyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 11 =

scroll to top