Palfinger ile kalite, güvenlik ve performansa ulaşın!

Enka pazarlama, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Palfinger kamyon üstü ekipmanlarının benzersiz özellikleriyle müşterilerine yenilikçi çözümler sunuyor. Hem kaliteli hem de performansı yüksek ürünlerle pazarda iyi bir konumda bulunduklarını belirten Enka Pazarlama Vinç Satış Müdürü Sercan Yeşilyurt, Palfinger ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Sercan YEŞİLYURT – ENKA Pazarlama Vinç Satış Müdürü

Palfinger’in Türkiye pazarındaki konumu hakkında kısa bir değerlendirme yapar mısınız?

Kamyon üstü katlanır bomlu vinçlerde yerli ürünlerin çok bulunduğu bir pazarda Palfinger ürünlerinin hem kalite hem de güvenlik ve performans olarak çok daha avantajlı olduğunu belirtmek istiyorum. Özellikle son kullanıcıya daha iyi hitap ederek ve avantajlarını sunarak pazarda iyi bir konumda bulunuyoruz. Ayrıca ataşman kullanımları ile yük kaldırma dışında tüm işlerin bir vinçle yapılmasını sağlayarak, müşterilerimize yenilikçi çözümler sunuyoruz.

Palfinger’in pazarda en çok tercih edilen modeli hangisidir?

10 ton altı (30 metreton) vinçlerde satışlarımızı daha çok gerçekleştiriyoruz. PK33002EH, PK24001SLD5, PK23502 ve PK19001SLD5 modelleri pazarda en çok tercih edilen modellerimiz arasında bulunuyor.

Bu modellerin tercih edilme nedenleri nelerdir?

Bu modeller arasında yer alan PK33002 EH, çift kırma ile kullanılarak 6-7 katlı apartmanların her katına palet yük verebiliyor. Hem hafif olması hem de kamyon üzerinde az yer kaplaması ve çift kırmasıyla birlikte tam katlanabilmesi ile müşterilerimizin kamyon kasasında daha fazla yük taşıyabilmesini sağlıyoruz. PK24001 SLD5 modeli ise 4-5 katlı apartmanlarda aynı işi sağlıyor. PK24001 SLD5, özellikle konteyner taşımacılığı içinde ideal bir vinç. PK23502 modeli koltuk kumandalı olarak bim nakliye işlerinde hızlı ve güvenli çözümler sunuyor. PK19001SLD5 modeli de 6 ton kapasitede en ekonomik ürünümüz.

Vinçlerin teknik özelliklerini ayrıntılı olarak anlatır mısınız?

Vinçlerimizin çalışma basıncı, teknik özellikler kısmında vurgulamak istediğim en önemli özellik. 365 barlara kadar çalışabilen vinçlerimiz, tüm rakiplerine göre üstün bir performans sergiliyor. İşe uygun vinç seçenekleri ile de müşterilerimizin memnuniyetini en yüksek seviyede sağlıyoruz. Bu vinçlerde yeni teknoloji olarak hibrit seçeneği mevcut. PTO’ya bağlanan jeneratör ile elektrikli çalışma da yapılabiliyor. Şase içerisine gizlediğimiz Li-on aküler, vincin 4-5 saate kadar dizel motoru çalıştırmadan kullanımını sağlayabiliyor. İstenirse şehir elektrik hattına kablolu bağlantı yapılarak elektrik enerjisi ile de çalışma yapılabiliyor.

Eklemek istedikleriniz?

Palfinger’in ‘Paldrive’ uygulamasından bahsetmek istiyorum. Palfinger, ürettikleri vinçleri kendi montaj hatlarında en iyi kombinasyonu sağlayacağı kamyon ile montajlı olarak sunuyor. Bu sayede müşterilerimiz, satın almak istedikleri ürünler için sıra beklemek yerine hemen hazırda montajlı olarak katlanır bomlu vinç alabiliyor. Bu şekilde sunulan 4 tonluktan (12mt) 45 ton kapasiteye (135 mt) kadar ürünlerimiz bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − nine =

scroll to top