Haulotte, ticaret hacminde tarihi rekor kırdı

Fransa merkezli platform üreticisi Haulotte, 2023’ün ilk çeyreği için 196,3 milyon euro tutarında “tarihi konsolide gelir” bildirdi. Açıklanan rakam, 2022’nin aynı döneminde elde ettiği 135,8 milyon euro’ya  göre %43’lük bir artışı temsil ediyor ve şirketin 2023 için öngörülen %20’lik büyümesini gerçekleştirme yolunda ilerliyor.

Haulotte yaptığı açıklamada grubun tüm faaliyetlerinin 2022’nin ilk çeyreğine kıyasla artış gösterdiğini belirtti. Buna göre makine satışı %48, kiralama işi %7 ve hizmet işi %15 oranında arttı. Şirket, güçlü bir tarihi satış defterini hesaba katsa da platform pazarını “dinamik” olarak tanımlıyor ve bileşen tedarik zinciri üzerindeki baskının hafiflemeye devam ettiğini söylüyor. Bölgesel olarak şirket, platformlara olan ilginin artmaya devam ettiği bu doğrultuda Kuzey Amerika’da en büyük büyümeyi gördü.

Büyüme devam ediyor

Haulotte, önceki yayınlarda görülen sonuçları doğruladı ve büyük ölçüde geçen yılın aynı dönemine göre iki kattan fazla artan yüksekte çalışma platformu katkısıyla ilk çeyrekte +%72’lik bir büyüme kaydetti. Şirket, Latin Amerika ve Asya-Pasifik bölgelerinin her ikisinde de ilk çeyrek satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre %38 artış kaydetti ve Avrupa’da satışları, 2023 yılının ilk çeyreğinde Rusya dışındaki tüm pazarların etkisiyle %35 oranında arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 1 =

scroll to top