Rasim Makina, Jekko SPX 532 teslimatını gerçekleştirdi

Rasim Makina A.Ş., distribütörlüğünü yürüttüğü İtalyan vinç üreticisi Jekko’nun en çok tercih edilen modellerinden olan SPX 532 modelinin teslimatını Alpen Cam ve Vinç’e gerçekleştirdi. Kompakt yapısıyla dar alanlarda üstün performans sergileyen ve teknolojik birçok özelliğiyle dikkat çeken paletli örümcek vinç, İstanbul Finans Merkezi’nde çalışmaya başladı.

Fassi, Jekko ve Cranab markalarını Türkiye pazarında başarıyla temsil eden Rasim Makine A.Ş., aynı zamanda 5 yıldır üretimini yaptığı Scorp Crane markasıyla da pazarda önemli başarılara imza atıyor. Özellikle Jekko ile müşterilerinin paletli örümcek vinç taleplerine cevap veren Rasim Makina, teslimatlarını da hız kesmeden sürdürüyor. Firma son olarak SPX 532 model paletli örümcek vinci, Alpen Cam ve Vinç’e teslim etti. Endüstri Lift and Handling Türkiye (LHT) olarak Alpen Cam ve Vinç Genel Müdürü Ersin Turan ve Rasim Makine A.Ş. Satış Müdürü Elçin Rasim ile bir araya gelerek, teslimatın detaylarını ve Jekko markası hakkında konuştuk.

Elçin RASİM-Rasim Makina Satış Müdürü ve Ersin TURAN Alpen Cam ve Vinç Genel Müdürü

Cam üretimi ile başlayan serüven vinç kiralama ile devam ediyor

Sigorta hasarları ve onarımlarını yapmak üzere 2006 yılında çalışmalara başladıklarını aktaran Alpen Cam ve Vinç Genel Müdürü Ersin Turan, zaman içerisinde faaliyet alanlarını genişlettiklerini ve proje bazlı cam üretim ve montajına başladıklarını söyledi. Müşterilerinin vinç alanında hizmet vermelerini talep etmeleri üzerine 2012 yılında da vinç satın alarak, kiralama hizmeti vermeye başladıklarına değinen Ersin Turan, “Örümcek vinç yatırımı öncesinde pazar araştırması yaptığımız sırada ilk paletli örümcek vincimizi Jekko SPX 527 sonra SPX 1040 modelleri satın alarak devam ettik” ifadelerini kullandı.

“Türkiye genelinde, her sektöre, en iyi hizmeti veriyoruz”

Ersin Turan, vinç kiralama hizmetlerinin yanında ilk kuruluş amaçları olan cam üzerine de çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerinden bahsederek, faaliyetleri hakkında önemli bilgiler paylaştı. Turan, “Resim çerçeve camından, kurşun geçirmez cama kadar hem üretim hem de montaj konusunda müşterilerimize çözüm sunuyoruz. İstanbul merkezli bir firma olsak da Türkiye genelinde, çalışmalarımıza ihtiyaç duyan her sektöre en iyi hizmeti veriyoruz. Bu kapsamda Adnan Menderes Havaalanı, İstanbul Havalimanı, Dalaman Havalimanı başta olmak üzere farklı sektörlerde yer alan birçok projede, imzamız var. Şu anda parkımızda bulunan makinelerin neredeyse tamamı İstanbul Finans Merkezinde çalışıyor. Bu tip projelere parkımızda bulunan makineleri operatörlü bir şekilde kiralıyoruz” dedi.

Makine parkı Rasim Makina ile büyüyor

Müşterilerine daha kaliteli ve sorunsuz hizmet sunmak amacıyla makine parklarına sürekli olarak yatırım yaptıklarına dikkat çekenGenel Müdür Turan, yakın zamanda Rasim Makina’dan Jekko SPX 532 paletli örümcek vinç satın aldıklarını söyledi ve araç üstü vinç modeli Fassi F40’ı da yıllar önce aldığını Rasim Makina hizmetlerinden ve ürünlerinden memnun olduğunu ekledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk vincimizi satın aldıktan sonra firma ile ikili ilişkilerimiz memnuniyetimiz doğrultusunda artarak devam etti. Şu anda parkımızda çeşitli marka ve modelde 9 adet örümcek vinç bulunuyor. Parkımızda örümcek vincin dışında 2 adet araç üstü ve bir adet 30 metre sepetli vincimiz mevcut. Makine parkımızı her geçen gün büyütmeye devam ediyoruz.”

İstanbul Finans Merkezi’ne Jekko ile çözüm sağlanıyor

Makine yatırımı noktasında tercih kriterleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Turan, “Bu süreçte tercihimizi kaliteli ürünleri pazarla buluşturan Rasim Makina’dan yana kullandık. Rasim Makina satış öncesinde olduğu gibi satış sonrası hizmetlerinde de bizler büyük fayda sağlıyor. Yeni satın aldığımız Jekko SPX 532’yi taahhüt edilen süreden önce bize teslim ettiler. Jekko SPX 532 paletli örümcek vinç, kompakt bir yapıda olmasıyla dar alanlarda üstün performans gösteriyor. Bu avantajın yanında modern yenilikleri de bünyesinde barındırıyor. Bu sayede projelerdeki işlerimizi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Şu anda Jekko SPX 527 ve SPX 1040 vinçlerimiz ile İstanbul Finans merkezinde bulunan Merkez Bankası Projesi’nde çalışmalar yapıyoruz. Yakın zamanda bu vinçlerimizin yanına Jekko SPX 532’yi de getireceğiz. Jekko SPX 532’yi ölçüleri uygun olduğu için gökdelenin çatısında kullanmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Jekko vinçlerin gelişmiş teknolojisiyle kullanıcı hatasının önüne geçiliyor

Rasim Makina’nın Türkiye pazarıyla buluşturduğu Jekko vinçler, modern teknolojiler ile kullanıcı dostu bir yapıda çalışmaların verimli bir şekilde devam etmesinde öncü oluyor. Kullandıkları Jekko vinçlerin özellikleri hakkında detay bilgi paylaşan Ersin Turan, “Jekko, çok özel ve spesifik makineler üretiyor. Rasim Makina’dan satın aldığımız Jekko vinçler işlerimizde yüksek performans ile üstün hareket kabiliyeti sağlıyor. Makinede yaklaşık 72-73 adet moment kontrol switchi bulunuyor. Bu switchler sayesinde makine kullanıcısının hataları önlenebiliyor. Böylece makinenin devrilme sorunu gibi büyük sorunlar ortadan kalkıyor. Jekko, teknolojik özelliklerinin yanında belge ve donanım bakımından da isteklerimizin tamamını karşılayabiliyor. Bu doğrultuda iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli bütün koşulları en iyi şekilde karşılayabiliyoruz” dedi.

“Rasim Makina ile iş ortaklığımıza devam edeceğiz”

Yapılan yeni yatırımlar ile faaliyet alanlarının kapsamını daha da genişleteceklerini aktaran Turan, “Çalışmalarımızı İstanbul merkezli gerçekleştirmemize rağmen, Rasim Makina, periyodik bakımlarımızı planlanan gün ve saatte yerine getirdiler. Makinelerle ilgili sormamız gereken çok acil bir durum olduğunda ise Rasim Makina, bize görüntülü teknik destek sağlıyor. Böylece en kısa sürede sorunumuzu çözülüyor ve işlerimizi aksatmadan devam edebiliyoruz. Memnuniyetimiz doğrultusunda yeni yatırımlarımıza ve Rasim Makina ile iş ortaklığımıza devam edeceğiz. İlerleyen dönemlerde Jekko SPX650 modelini de satın almayı düşünüyoruz. Ama bu planımızı yaklaşık 1 sene sonra gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” sözlerini kaydetti.

Jekko ile güçlü iş birliği

İtalyan markası Fassi’nin 16 yıldır Türkiye temsilciliklerini yaptıklarını belirtenRasim Makina Satış Müdürü Elçin Rasim ise“2020 yılı itibariyle yine Fassi şirketler grubu bünyesinde olan Jekko markasının da temsilciliğini üstlenmeye başladık. Bununla beraber Fassi’nin grup şirketlerinden biri olan Cranab markasının geri dönüşüm ve ormancılık sektöründe kullanılan vinçlerinin Türkiye pazarındaki temsilciliğini yürütüyoruz.Aynı zamanda 5 yıldır üretimini yaptığımız Scorp Crane markası ile çöp kasa üstü vinçlerimizle temizlik sektöründe hem yurtiçi hem de yurtdışı satışlarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Ürünlerimizi 2022 Mayıs ayında Almanya Münich IFAT fuarında görücüye çıkarttık ve çok ilgi gördü. Jekko ile olan birlikteliğimiz 2020 yılında Limak inşaatın Kuveyt Havalimanı şantiyesine 2 adet gönderdiğimiz JF 545 Paletli vinç modeli ile başladı” ifadelerini kullandı.

“Mini örümcek vinçler işlerin daha kısa sürede çözülmesini sağlıyor”

Mini örümcek vinçlerin çok çeşitli ortamlarda kolay bir çalışma imkanı sunduğunu belirten Elçin Rasim, “Mini örümcek vinçler olarak yer alan ürün grubu, 4 adet denge ayağı ve teleskopik bom yapısıyla paletli yürüyüş takımı ile kolay taşıma ve en üst düzeyde kullanışlılık için tasarlandı. Örümcek vinçler, kompakt ve hafifliğiyle öne çıkıyor. Boyutu sayesinde dar ve eğimli alanlarda, geçitlerde ve ulaşılması zor yerlerde kolaylıkla çalışabiliyor. Makine, uzun kurulum gerektirmeden işlerin daha kısa sürede çözülmesini sağlıyor. Bu çalışmayı her türlü zeminde kullanılmalarına izin veren düşük bir zemin yüküyle de destekliyor. Jekko örümcek vinçler kaldırma performans, zaman ve maddi açıdan verimliliği artırırken yüksek güvenlik sistemleriyle kullanıcılarına güven veriyor. Makineler, dizel, benzinli ve akü sistemli çalışabiliyor. İşletmeler kendi çalışma alanlarına göre 3 farklı motor seçeneğinde tercih yapabiliyor. Türkiye pazarında örümcek vinçler en çok tercih edilen ürünler arasında bulunuyor” dedi.

Hassas zeminler için beyaz palet

Elçin Rasim, Jekko mini örümcek vinçlerin SPX 328, SPX 532, SPX 650 ve SPX 1280 modelleri arasında pazarda en fazla yer bulan modelin SPX 532 olduğu söyledi ve konuşmasına devam etti: “Ana bomla 12 metre, jib bomla 17 metreye kadar ulaşabilen 3.2 ton maksimum taşıma kapasitesine sahip SPX 532 güçlü bir model olarak öne çıkıyor. Makine, kanca ataşmanıyla yük kaldırmada, vakum ataşmanıyla cam montajında, çalışma sepeti ile yüksekte çalışmaya imkan tanıyor. Jekko SPX 532’nin Jib bom dahil toplam ağırlığı maksimum 2790 kilogramdır. Makinenin hassas zeminlerde kullanılabilmesi için beyaz palet kullanılıyor. Böylece zeminde iz yapmadan çalışmaya imkan tanınıyor. Ayrıca ekstra açılır palet aralığı ile dengeli çalışma sağlanıyor. Jekko ürünler kompakt, hafif, güçlü gövde yapısı ile kullanıcılara kolay kullanım avantajı sağlıyor. Ürün bileşenleri, Kubato ve Deutz marka motor kullanımı, İtalyan marka hidrolik ekipmanlar ile kalitenin ve güvenliğin en üst noktada sunulduğu bir ürün grubudur.”

“Jekko modelleri her işi en iyi şekilde yapıyor”

Kendi alanında bir dünya markası olan Jekko,45 yıllık bir tecrübeyle kullanıcı ihtiyaçlarını ön plana çıkararak yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Markanın 2015 yılında Fassi Grup şirketleri arasına girdiğini söyleyen Elçin Rasim, “Marka, aynı profesyonel yönetimle her geçen gün satış adedi ve marka bilinirliğini arttırmayı sürdürüyor. Jekko, 30’dan fazla yetkili bayi ağı tarafından tüm dünyaya ihraç ediliyor. Ürünler, müşterilerimizin özel gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanıyor. Modele bağlı olarak, kompakt boyutları standart veya çift kapıdan geçişe izin veriyor. Mütevazı ağırlıkları ve ince boyutları, kaldırma kapasitesinden veya çalışma aralığından hiçbir ödün vermeden geliyor. Bu da hem iç hem de dış mekanlarda önemli operasyonel faydalar sağlıyor.Jekko, dizel, elektrik motorlu veya akülü mini paletli vinç modelleriyle her işi en iyi şekilde yapıyor. Jekko, tüm ürünlerinde müşterilerine yenilikçi ve güvenli ürünler sunmak için her zaman AR-GE çalışmalarına büyük bir titizlikle yatırım yapmaktadır. Güvenlik ve ilgili tüm düzenlemelere, özellikle EN 13000 standardına uyumlu bir şekilde üretim yapmaktadır. Jekko profesyonel bir teknik departman ile eğitim ve satış sonrası hizmetler beraberinde tüm uluslararası pazarları kapsayan bir satış ve pazarlama ofisi tarafından desteklenen bir işletme olmayı sürdürüyor” dedi.

Pandemi sonrası yoğun talep

Rasim,örümcek vinç denilince ilk akla gelen markanın Jekko olması müşteri memnuniyetini sağladığını belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kullanıcılar yeni modelleri, ürünlerdeki Ar-Ge kapsamında yapılan yenilikleri yakında takip ediyor. Bu tutum, Rasim Makina olarak gurur duyduğumuz bir davranış. Pandemi sürecinin ardından Jekko örümcek vinçler yoğun bir talep ile karşı karşıya kaldı. Jekko’nun örümcek vinçler sınıfında sektörün % 90’ına sahip olduğunu söyleyebilirim. Son olarak Jekko’nun yeni ve en güçlü ürünü olan SPX 1280 modeli de değerli müşterimizin talebi ile yeni yılda İstanbul’da kullanıcısıyla buluşacak. Yine LHT aracılığı ile sektör ilgililerine de bu haber bildirimini yapacağımızı umuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + twelve =

scroll to top