Manitou, Fransız batarya üreticisi easyLi’nin çoğunluk hissesini satın aldı

Dünya teleskopik yükleyici pazarında kalitesiyle öne çıkan Manitou Group, lityum iyon pillerin tasarımı ve üretiminde uzman olan easyLi’nin %82 ​​hissesini satın aldığını duyurdu.

2011 yılında kurulan Fransa merkezli easyLi, elektrikli mobilite ve sabit enerji depolama çözümleri için lityum iyon pil sistemleri üretiyor ve bakımını gerçekleştiriyor.

“Sahip olma maliyetini düşürmeye devam edeceğiz”

Manitou yapılan bu yeni anlaşmanın enerji geçişi bağlamında özel beceriler kazandırdığını ve sonuç olarak pillerin üretimi ve yenilenmesi ile ilgili Ar-Ge’deki yeteneklerini genişleteceğini söyledi. Grubun başkanı ve CEO’su Michel Denis, “easyLi’nin uzmanlığı organizasyonumuza önemli bir değer katıyor. Bu uzmanlığı içselleştirerek, makine-batarya etkileşimlerini derinlemesine inceleyebileceğiz ve böylece kullanıcılarımız için toplam sahip olma maliyetini düşürmeye devam edeceğiz. Bu operasyon, enerji dönüşümümüzü hızlandırmak için araştırma ve geliştirme planımızla uyumludur” sözlerini kaydetti.

“Bilgi birikimimizi uluslararası düzeyde paylaşmak için harika bir fırsat”

Yapılan anlaşma hakkında konuşan easyLi’nin kurucusu ve CEO’su François Barsacq, “Manitou Group’a katılmaktan gurur duyuyoruz. Kentsel elektrikli mobilite, araç üstü enerji sistemleri ve kendi kendine yeten ortamlar gibi tarihsel pazarlarımızdaki faaliyetlerimizi hızlandırırken, farklı taşıma ürünleri yelpazesindeki bilgi birikimimizi uluslararası düzeyde paylaşmak için harika bir fırsat. Bu yeni aşamada Manitou Grubuna eşlik etmeyi dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kaydetti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + twenty =

scroll to top