LINDE MH’NİN YÜKSEK TONAJLI AKÜLÜ FORKLİFTLERİYLE ZORLU OPERASYONLARA ÇÖZÜMLER

LINDE MH’NİN 1279 SERİSİNE AİT E60 – E80 MODELLERİ; GÜÇLÜ TASARIM, UZUN PİL ÖMRÜ, YÜKSEK PERFORMANS VE ÜSTÜN GÜVENLİK ÖZELLİKLERİYLE ZORLU OPERASYONLARDA MÜŞTERİLERİNE İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR. HASEL İSTİF MAKİNALARI ÜRÜN SORUMLUSU SONGÜL AVCI, E60 – E80 MODELLERİ HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULARI YANITLADI.

AKÜLÜ FORKLİFTLER PAZARINA SUNDUĞUNUZ LİNDE MH’NİN1279 SERİSİ’NİN TEKNİK ÖZELLİKLERİNDEN DETAYLICA BAHSEDER MİSİNİZ?

2016 yılı itibariyle kullanıcı deneyimlerine sunulan ve 6 tondan başlayıp 900mm yük merkezli 8 tona kadar yükleri taşıma kapasitesine sahip olan E60 – E80 modellerimiz, ağır paletli yüklerin ve ataşmanlı ağır yüklerin taşınıp istiflenmesine haiz, yüksek performanslı elektrikli forkliftlerimizdir. Kompakt ön aks üzerinde bulunan, bakım gerektirmeyen bağımsız çift AC çekiş motorları ve uzun kablolar gerektirmeyen elektronik haberleşme mimarisi sayesinde, enerji ve buna bağlı olarak da performans kaybı yaşamadan aralıksız operasyonlarında kullanıcıyı yarı yolda bırakmaz. Ayrıca, yüksek taşıma ve istifleme kapasitesinin getirebileceği elektronik aksamdaki ısınma problemi ve bu problemin yol açabileceği yüksek servis maliyetleriyle uzun arıza onarım süreleri, güçlü soğutma ve termostatik eşiğe bağlı kaplumbağa moduna geçiş sayesinde en aza indirgenmiştir. Yüksek taşıma ve istifleme kapasitelerine bağlı olarak oluşan yüksek enerji ihtiyaçlarında dahi, operasyonunuzun ve çevre dostu olan lityum iyon akü çözümlerimizle, enerji tasarrufu ve güvenli – temiz çalışma sahası olanağı sunuyoruz. Kendi sınıfında gerek performans ve güvenlik, gerek enerji, gerekse ergonomik eşiğin üst mertebelerde tutularak, operasyonunuz için en ideal çözümü sunan ağır yük operasyon yardımcınız olan E60 – E80 modellerimiz ile zorlu operasyonlarınızda müşterilerimizin yanındayız.

1279 SERİSİ HANGİ ÖZELLİKLERİYLE ÖN PLANA ÇIKIYOR?

1279 serimize ait E60- E80 modellerimiz, özellikle bakım gerektirmeyen bağımsız çift çekiş motorları ve uzun kablolar gerektirmeyen elektronik tasarımıyla, performans çıktılarını üst mertebede sunmaktadır. Ayrıca uzun arıza sürelerine sebebiyet verebilecek ısınmaya bağlı elektronik arızaların önüne geçilmiş olması, yoğun çalışma saatlerinin bulunduğu vardiyalarda dahi kolaylık sağlıyor.

MAKİNENİN KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?  BU MAKİNE İLE HANGİ MÜŞTERİ GRUPLARINA HİZMET VERİYORSUNUZ?

E60 – E80 modellerimiz, kapalı alan ve depo operasyonlarıyla beraber, açık alandaki ağır yük taşıma ve istifleme operasyonlarında hizmet verebilmektedir. Güçlü tasarımı, yüksek performans çıktıları ve üstün güvenlik özellikleri sayesinde engebeli zemin koşullarının bulunduğu açık alan operasyonlarında ciddi avantajlı konumda bulunuyor. Yüksek tonajlı taşıma ve istifleme kapasitesi sayesinde, ataşmanlı operasyonların gerçekleştiği kağıt, karton ve ambalaj sektörleri, temiz kullanımı sayesinde gıda ambalajı sektörü, havaleli yüklerin bulunduğu sunta – mdf ve ağaç sektörü, yapı malzemeleri sektörleri, metal sanayi, üretim makinalarının üretiminin bulunduğu sektörlerde yüksek performans ve üstün güvenlik algısıyla hizmet vermekteyiz.

1279 SERİSİNİN DEPOLARDA KULLANICILARINA SAĞLADIĞI AVANTAJLAR NELERDİR?

Üretim ve tedarik zincirinin sorunsuz işleyebilmesi, ağır tonajlı yüklerde ekseriyetle önem arz etmektedir. Bu durumu, ağır tonaj kapasiteli ekipmanın arıza durumunda yerine başka bir ekipmanın bulunması zorluğu olarak addetmek daha doğru olacaktır. E60 – E80 modelleri, bakım gerektirmeyen AC çekiş motorları, uzun kablolama gerektirmeyen elektronik altyapısı, elektronik aksamın ısınmasına bağlı uzun süreli onarım gerektiren durumların önlenmesini sağlayan proaktif koruyucu önlemler sayesinde, hammadde – malzeme akışı sağlıklı bir şekilde devam edebilmektedir.

SİZCE MÜŞTERİLERİNİZ LİNDE MH’NİN1279 SERİSİNİ NEDEN TERCİH ETMELİ?

Müşterilerimiz, tüm ağır tonajlı malzeme taşınması ve istiflenmesi kapsamında olan sektörler; yüksek tonajlı kapasite ihtiyaçlarında dahi performanstan ödün vermeden, enerji tasarrufu sağlayabilmeleri ve operasyonlarını güvenle sürdürebilmeleri adına E60 – E80 modellerimizi tercih etmeli.

LİNDE MH’NİN AKÜSÜNÜN ÇALIŞMA ÖMRÜ HAKKINDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

E60 – E80 model aküleri konvansiyonel kurşun asit teknoloji akülerle birlikte talep edildiklerinde, 80V kapasiteli 1500 ila 1800 akü şarj döngüsü ömrüne sahip aküler ile tedarik edilmektedir. Çoklu vardiya kullanımlarında, yedek akü bulundurulması elzem olmakla beraber, saf su ve hücre temizlik durumu kontrolleri gibi akü bakımı kapsamındaki maddeler yine önem arz etmektedir. Kurşun asit teknolojili akü ömrü, diğer tüm kurşun asit teknoloji akünün bulunduğu elektrikli forklift ve depo ekipmanlarında olduğu gibi, akü şarj – deşarj değerlerinin üretici tarafından tavsiye edildiği şekilde uyulmasına, bakım ve kontrollerin düzenli yapılmasına ve akünün çalıştığı sıcaklık değerlerine bağlıdır. E60-E80 modellerimizde bulunan dijital gösterge ekranındaki akü göstergesinde 25% alt değerde şarj edilmeyen veya şarjın 100% üst değere dek şarj edilmediği durumlarda akü ömrü kullanıma sunulamadan azalmaktadır. Daha yeni ve yüksek performans çıktılarına sahip bir teknoloji olan Lityum İyon teknoloji akülerde ise operasyonel aksamanın yaşanmasını engelleyen ara şarj imkanı, 4000 akü şarj döngüsü ömrü ve bakım gerektirmeyen Lityum hücre teknolojileri sayesinde çok daha uzun yıllar boyunca daha yüksek performanslı ve güvenli bir enerji çözüm kaynağı sağlamaktadır.

ÜRÜNÜ İŞ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA DEĞERLENDİRDİĞİNİZDE GÜVENLİK DONANIMI İLE İLGİLİ NELER SÖYLERSİNİZ?

Bilindiği üzere iş güvenliği ve iş sağlığı konusu her geçen gün daha fazla                 önem arz etmektedir. Özellikle ağır tonajlı malzeme tedariği operasyonlarında, forkliftin daha hacimli olmasına bağlı olarak, forklift çalışma sahası ve yayalar için riskin daha yüksek olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. E60 – E80 modellerinde viraj dönüşlerinde forklift hızını, operatörün inisiyatifine bırakmaksızın dönüş açısına uygun olarak otomatik hız keser ve çalışma ortamı, operatör ve yükü güvende tutar. Rampada geri kaymayı engelleyen fren mekanizması, operatör koltuktan kalktığında, park butonuna bastığında hatta ayağını pedaldan çektiği anda aktif hale gelmektedir. Bu da çalışma ortamının her daim güvende kalmasını sağlamaktadır. Yine Linde MH’ninLoad Control modülü, operatörün kumanda kolunu kullanma hassasiyetine bağlı ölçüde asansör ve ataşman hareket hızını ayarlar. Bu sayede havaleli ve yüksek tonajlı yüklerinizin operasyonunda bile hassas bir şekilde malzeme akışının tamamlanması sağlanmış olur.

Bu bir advertorial çalışmadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 6 =

scroll to top