BRONTO SKYLIFT, ALATAN GÜVENCESİYLE TÜRKİYE’DE

ALATAN PROJE TAŞIMACILIĞI VE YÜK MÜHENDİSLİĞİ, FİNLANDİYALI ARAÇÜSTÜ PLATFORM ÜRETİCİSİ BRONTO SKYLIFT’İN TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİ. YENİ MARKSIYLA PAZARA HIZLI BİR GİRİŞ YAPAN ALATAN, KUŞGÖZ İZMİR VİNÇ’E 90 METRELİK 2 ADET BRONTO S90 HLA – X ARAÇÜSTÜ PLATFORM SATIŞI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Araçüstü jumbo platform kiralama sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Alatan Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, Bronto Skylift’in Türkiye distribütörü oldu. Finlandiya’daki Tampere Bölgesi’nde yaklaşık 50 yıl önce kurulan Bronto Skylift’in özellikle yüksek metrajlı platformlarda dünyanın önemli markaları arasında yer aldığını ifade eden Alatan Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği Operasyon Sorumlusu Halil İbrahim Şurgun, anlaşmanın detaylarıyla ilgili şunları söyledi: “Petrol ve rüzgar endüstrisinde, telekomünikasyonda, enerji santrallerinde, dağ güvenliği kısıtlamalarında, montaj ve cam temizleme işlerinde Bronto’nun araçüstü jumbo platformlarını kullanıyorduk, makinelerin kalitesinden ve çalışma performansından son derece memnun kaldık. Daha sonra Bronto’nun Türkiye’de bir iş ortağı arayışı içinde olduğunu öğrendik ve marka ile iletişime geçerek distribütörlük anlaşması imzaladık” dedi.

“DİSTRİBÜTÖRLÜK ŞU ANDA TÜRKİYE’Yİ KAPSIYOR”

Bronto ile yapılan partnerlik anlaşmasının şu an için sadece Türkiye’yi kapsadığını ifade eden Halil İbrahim Şurgun, ilerleyen tarihlerde anlaşmanın Türki Cumhuriyetleri de kapsayacağını söyledi ve şunları aktardı: “Bronto distribütörlüğünü pandemi sürecinin başında aldığımız için çok fazla odaklanamadık. Fakat anlaşma kapsamının genişlemesiyle ilgili markadan talep gelirse bunu olumlu olarak değerlendiririz.”

GPS İLE MAKİNELER TAKİP EDİLİYOR

Bronto Skylift’in güvenilirlik, emniyet, kolay kullanım ve basit kurulum özellikleriyle dikkat çektiği belirten Şurgun, “Jumbo platformlarda sepetin içinde bulunan insanları, stabil ve güvenli tutmak oldukça zor. Bronto’nun geliştirdiği özel sistemler ve bom teknolojisi, bu işi hem stabil hem de güvenli hale getiriyor. Bronto jumbo platformlarının yatay erişim mesafesi ve kaldırma kapasitesi, kullanıcılarına büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca sıfır makinelerde GPS takip sistemi bulunuyor. Bu sistem ile makine, 7/24 Finlandiya’da takip edilebiliyor. Arızlar telefon ve bilgisayar üzerinde halledilebiliyor. Bu sistem sayesinde elektriksel olan arızalarda anında müdahale ediyorlar” dedi.

“90 VE 100 METRE MAKİNELERE ODAKLANDIK”

Alatan Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği olarak ilk etapta Bronto’nun yüksek metrajlı jumbo platformlarını Türkiye pazarına sunacaklarını kaydeden Halil İbrahim Şurgun, “Türkiye piyasasında çok sayıda yerli araçüstü platform üreticisi bulunuyor ve özellikle küçük metrajlara yoğunluk vermiş durumda. Bu nedenle yerli üreticilerle küçük makineler üzerinde rekabet etmek oldukça zor. Bizim hedefimiz 50 metre ve üstü makineler. Tabi 50 metrenin altı özel makine talepleri olursa, onlara da cevap verilebiliriz. Şu anda 90 ve 100 metre makinelere odaklandık” ifadelerini kullandı.9

KUŞGÖZ İZMİR VİNÇ’E İLK TESLİMAT YAPILDI

Bronto Skylift markasının distribütörlüğünü üstlendikten kısa bir süre sonra Kuşgöz İzmir Vinç’e 2 adet makine satışı gerçekleştirerek, önemli bir satışa imza attıklarına değinen Halil İbrahim Şurgun, 90 metre makineyle ilgili farklı firmalarla da görüşmeler içerisinde olduklarını söyledi ve şunları ekledi: “Kuşgöz İzmir Vinç’e 2 adet Bronto S90 HLA – X araçüstü jumbo platform satışı gerçekleştirdik ve kısa bir süre içerisinde teslim ettik. Bu satış, Bronto’nun endüstriyel alanda Türkiye’ye gerçekleştirdiği ilk satış olarak dikkat çekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 5 =

scroll to top