LİMANLARDA HYSTER GÜCÜ VE TSM GLOBAL FARKI

TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN TAHMİL-TAHLİYE FİRMALARI ARASINDA YER ALAN KALKAVAN LİMAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ BURÇİN KOÇYİĞİT, YER ALDIKLARI TÜM LİMAN İŞLETMELERİNDE HYSTER FORKLİFTLERİNİ TERCİH ETTİKLERİNİN ALTINI ÇİZEREK, TSM GLOBAL’İN PROFESYONEL HİZMETİNDEN DUYDUKLARI MEMNUNİYETİ DİLE GETİRDİ.

Çolakoğlu, Limak, Arkas, Mardaş gibi firmalara limanlarda hizmet veren Kalkavan Liman Hizmetleri, tahmil-tahliye dışında makine kiralama ve ağır nakliyat alanında da faaliyet gösteriyor. Şirketin genel müdürü ve ikinci nesil yöneticilerinden olan Burçin Kalkavan, “Kalkavan Liman Hizmetleri, 40 yılı bulan geçmişi ile sektörün yakından tanıdığı, profesyonel hizmet anlayışıyla daima takdir edilen köklü bir aile şirketidir. 600 çalışanımız ile ülkemizin önemli liman ve endüstriyel tesislerinde yılın 365 günü kesintisiz hizmet vermekteyiz. İşimizi seviyoruz, işimize önem veriyoruz, yatırımlarımızı yine bu alanda yapmaya devam ediyoruz. En son filomuza kattığımız Hyster ağır tonajlı forkliftler ve Sumitomo ekskavatörler ile makine parkımızı genişlettik, gençleştirdik” dedi.

BURÇİN KOÇYİĞİT – KALKAVAN LİMAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ

TSM GLOBAL AVANTAJI

Makine parkı oluştururken global markaları, satış sonrası hizmet kalitesini de gözeterek değerlendirdiklerini ifade eden Kalkavan, “Pek çok farklı markayı ve ürünü denedik. Farklı dönemlerde değerlendirdik. Ancak Hyster ve Sumitomo markaları ve TSM Global’in sunduğu satış sonrası hizmet kalitesi bizler için çok çok daha avantajlı ve doğru bir tercih oldu. Hyster ve Sumitomo’nun makineleri Türkiye koşullarına göre çok dayanıklı. Makinelerde parça ve servis sorunu asla yaşamıyoruz. Yüksek verimle çalışan, dayanıklı ve sağlam makineleri tercih ettik” diye konuştu.

“SATIŞ SONRASI HİZMETLERDEN ÇOK MEMNUNUZ”

“Satış sonrasından duyduğumuz memnuniyet, marka tercihinde büyük öneme sahip” sözleriyle TSM Global’e duydukları güveni dile getiren Burçin Kalkavan, makinelerinin servis ve parça nedeniyle yatırmalarının mümkün olmadığını kaydetti. Kalkavan “TSM Global’in sunduğu satış sonrası hizmetten memnun olduğumuz için bu yeni makine yatırımlarını yine TSM Global’in markalarıyla yaptığımızı belirtmek isterim. Çünkü en ufacık bir parça ihtiyacında, herhangi bir konuda teknik destek ihtiyacında, 7/24 TSM Global yanımızda. Bugüne kadar beklediğimiz, bir makineyi kenara çekelim de 10 günde 15 günde parçası gelsin tamir olsun dediğimiz bir durumla karşılaşmadık” şeklinde konuştu.

“HYSTER DOĞRU TERCİH”

Tüm forklift filolarının Hyster marka olduğunu ifade eden Kalkavan, “Hyster forkliftleri, sorun çıkarmayan, teknolojik, verimli, dayanıklı, konforlu, güvenli ve güçlü. Makinelerimiz çok ağır şartlarda çalışmasına rağmen yüksek performans gösteriyor. Daha önce pek çok marka ile de çalıştık ancak hiç birinden Hyster’den aldığımız bu randımanı alamadık. Bu makineler, bize her türlü artıyı veriyorlar” dedi.

“İŞ GÜVENLİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

“Bizim işimiz ağır sanayiye giriyor. Tehlikeli iş sınıfında. Bu yüzden en iyi ürünleri, en kaliteli ürünleri, en iyi makine parkını kullanmamız gerekiyor” diye konuşan Burçin Kalkavan, iş güvenliğine büyük önem verdiklerinin üzerinde durdu. Kalkavan, “İş güvenliği kırmızı çizgimiz. Çalıştığımız makine parkı, ekipmanlar nasıl ki en iyisi olacaksa, çalışanlarımız da uzman, eğitimli ve kurallara uyan profesyoneller olacak. Biz hep bunun için yatırım yaptık. Eğitim almayan kimseyi sahaya çıkarmadık. Gerek hizmet verdiğimiz firmaların gerekse kendi iş güvenliği uzmanlarımızın talimatları doğrultusunda esnemeden kuralları uyguladık, uyguluyoruz. Her şeyin en mükemmeli olsun diye uğraşıyoruz. İşimiz zor bir iş. Bunun maddi manevi pek çok sorumlulukları var ve biz de bunun bilinci ile çalışmaktayız” şeklinde konuştu. Çevreye duydukları hassasiyete de değinen Kalkavan, “Çevre kirliliğini azaltma yönünde işimizin gereği tüm tedbirleri alıyor, işletmelerde yürütülen çevre politikalarına katkı sağlıyoruz. Bu konuda hassasız ve elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz” dedi.

ZORLU KOŞULARDA YÜKSEK PERFORMANS

Saha Operasyon Yöneticisi Kenan Karakelle, işletme olarak zorlu koşullarda ve zaman ile yarışan bir tempoda çalıştıklarını ifade ederek, “Hyster bu zorlu koşullarda çalışmak için gerçekten doğru tercih” dedi. Bulundukları limanda ve tesiste ağır yüklerin elleçlendiğini, bunun da hem emniyetli hem de hızlı yapılması gerektiğinin altını çizen Karakelle, “Bu yüzden doğru makineler ile çalışmanız gerekiyor. 2011 yılında itibaren Hyster forklift kullanmaya başladık. Çolakoğlu Metaluji’de 8 adet 16 tonluk, 4 adet 32 tonluk ve 2 adet 3 tonluk forkliftimiz mevcut. Tabi bunun yanında Mardaş ve Marport Limanı’nda 40’a yakın ağırlıklı 3 ton olmak üzere Hyster forkliftimiz çalışıyor. Ayrıca İskenderun Limak Limanı’nda da yine Hyster’in 16 ve 32 tonluk ağır tonajlı forkliftleri ile 3 tonluk forkliftlerimiz de bulunuyor. Şu anda 100’ün üzerinde Hyster forklift bu ve diğer çalışmış olduğumuz tesislerde kullanılıyor. Liman işlerinin hepsinde zamana karşı yarışıyoruz. Bir forkliftin arızalanması, durması, iş kaybı bize ciddi zaman kaybettiriyor. İşlerimizin durmaması için Hyster’i tercih ediyoruz. Zorlu koşullarda yüksek performans ile çalışıyor ve çok memnunuz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + 11 =

scroll to top