ELS LIFT’TEN RADYAL ISITMA’YA GÜVENLİK KORUMA SENSÖRÜ OPSİYONLU MAKASLI PLATFORM

ELS LIFT, ALÜMİNYUM RADYATÖR VE HAVLUPAN ÜRETİMİ YAPAN RADYAL ISITMA’YA MAKASLI PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM TESLİMATI GERÇEKLEŞTİREREK, EL8-T ÜZERİNDE GELİŞTİRDİĞİ GÜVENLİK KORUMA SENSÖRÜNÜ MÜŞTERİSİNİN BEĞENİSİNE SUNDU.

ELS Lift, Radyal Isıtma’ya güvenlik koruma sensörü opsiyonlu makaslı platform teslimatı yaptı. Teslimata ilişkin açıklamalarda bulunan Radyal Isıtma Yönetim Kurulu Üyesi Burak Selman Yılmaz, ELS Lift ile nasıl tanıştığını ve neden tercih ettiklerini şu sözlerle dile getirdi: “Kısa bir süre önce Gebze’de bulunan fabrikamızın deposunu büyütme çalışmalarımıza başladık. Depomuzda yükseğe erişimde kullanılmak üzere bir iş makinesine ihtiyacımız oldu. Personel yükseltici platform sektörü hakkında çok fazla bilgiye sahip değildik ve nasıl bir makineye ihtiyacımız olduğunu bulmak için araştırma yapmaya başladık. Makaslı personel yükseltici platformları keşfettik ve depo kullanımımızda daha efektif bir çözüm olacağını öngördük. Personelin tek başına joystick yardımı ile makineyi kullanabiliyor olması, sağlayacağımız verimlilik ve zamandan tasarrufu düşününce ilgimizi çeken ilk nokta olmuştu. Makinede karar kıldıktan sonra tedarikçi arama sürecine başladık. Aldığımız tavsiyeler ve internet araştırması üzerine birkaç firma ile görüştük. ELS Lift’i ise sosyal medya platformları aracılığıyla keşfettik. ELS Lift’te  karar kılma sebeplerimiz arasında satış temsilcilerinin ilgisi, üretimin Bursa’da gerçekleşmesi, kurumsal kimliği ve satış sonrası hizmetlerde ulaşılabilir olması yer almaktadır.”

GÜVENLİK SENSÖRÜ

ELS Lift’in bir süredir üzerinde çalıştığı güvenlik koruma sensörü uygulamasıyla satın aldıkları makaslı personel yükseltici platformdan bahseden Yılmaz: “Depo görevlimiz iş kazalarının önüne geçmek için bize gelerek bir fikirde bulundu. Depolama alanımızda çok fazla kiriş olduğu için yüksekte çalışırken çarpma veya sıkışma sonucu gerçekleşebilecek olası kazalardan söz etti. Şirket olarak çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğinin her şeyden önce geldiğinin bilincinde olarak ELS Lift’e konu ile ilgili tedirginliklerimizden bahsettik. Kendileri de, yakın bir zamanda piyasaya sunmaya hazırlandıkları platform üzerine entegre edilebilen güvenlik sensörü opsiyonundan bahsettiler. İhtiyacımız olan makaslı platformu satın alırken, güvenlik koruma sensörünü de makinemize entegre ettirdik. Kullanıma başladığımız günden itibaren memnuniyetimiz sürüyor. Bir yerli üretici olarak, Türk markalarının başarılı işlerine tanık olmak bizi de motive etmektedir’’ dedi.

ÜRÜNLERDE İSG’Yİ MAKSİMUM SEVİYEYE TAŞIMAK

ELS Lift’in Satış Sonrası Hizmetler Sorumlusu Hüseyin Kiraz, kendi departmanı ve ELS Lift AR&GE biriminin ortak bir çalışması olarak hayata geçirdikleri güvenlik sensörü uygulaması hakkında şu bilgilendirmelerde bulundu: “Faaliyet göstermekte olduğumuz sektör başta olmak üzere ELS Lift olarak, ürünlerimizde iş sağlığı ve güvenliğini maksimum seviyeye taşımak öncelikli hedefimizdir. Bu sebeple dünya geneli baz alınarak hazırlanan raporları incelediğimizde sıklıkla yaşanan kazaların yüksekte çalışırken gerçekleşen sıkışma veya baş üzerindeki engellere takılarak düşmenin yer aldığı görülmektedir. Geliştirdiğimiz güvenlik koruma sensörü (Safety Protection Swich) aksesuarının asıl amacı, makine çalışma esnasında yukarı yönde yükselirken operatörün farkında olmadan sıkışma veya herhangi bir engele takılma durumuna mahal vermeden makinenin yükselmesini durdurmaktır. Operatörün boyuna göre ayarlanabilen bu swich aynı zamanda kolayca demonte edilebilmektedir. Portatif bir ürün olduğu için daha önce satın alınmış makinelere de uygulanmakta ve isteğe göre makinenin balkonunda 2 veya 4 köşeye eklenebilmektedir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 5 =

scroll to top