LINDE MH’NİN YENİ 1252 SERİSİ E20-E35 MODEL AKÜLÜ FORKLİFTLERİ, İŞLERİ ÖZGÜRLEŞTİRİYOR!

LINDE MH’NİN 2 TONDAN 3,5 TONA KADAR TAŞIMA KAPASİTESİNE SAHİP, EN SON TEKNOLOJİYLE TASARLADIĞI E20-E35 MODEL AKÜLÜ FORKLİFTLERİ, HEM PERFORMANS HEM DE DAYANIKLILIĞI BİR ARAYA GETİRİYOR. YENİ SERİ FORKLİFTLER, TESİSLERİN HEM İÇ HEM DE DIŞ DEPOLAMA ALANLARINDA RAHATLIKLA KULLANILABİLMESİ SAYESİNDE DE KULLANICILARI VE OPERASYONLARI ÖZGÜRLEŞTİRİYOR.

Günümüzde intralojistiğin giderek gelişmesiyle, birçok şirket sürdürülebilir enerji modelleri kullanılan ürünleri tercih ediyor. Akülü forkliftlerin çalışma sırasında karbon ayak izinin muadil dizel motorlu veya LPG motorlu forkliftlere göre çok daha düşük olması onları çevre dostu ve emisyon standartlarına tam uygun olmalarını sağlıyor. Ürünün geliştirilmesi süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Linde MH Ürün Müdürü Björn Walter “Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu akülü forklifti tercih etme konusunda istekli, ancak performans, dayanıklılık, yükten bağımsız operatör kabinleri ve Linde MH’nin hidrostatik transmisyonunun sunduğu ergonomik özelliklerden vazgeçme konusunda çekimser davranıyorlar” dedi. Walter açıklamalarına “Linde MH proje mühendisleri işte tam da bu noktada devreye girerek, güçlü, dayanıklı akülü forklift geliştirmenin sadece sürüş motorlarının gücünü artırarak elde edilemeyeceğini dizel forkliftlerin olumlu özelliklerini akülü forkliftlerin avantajları ile birleştirerek tamamen yeni bir model serisi tasarlamaya karar vermeleri ile süreç bambaşka bir boyut kazandı” ifadelerini kullandı. Bu bağlamda Linde MH’nin geliştirdiği 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip yeni nesil 1252 serisinde bulunan E20 – E35 modelleri, maksimum performans, güç ve dayanıklılığı sayesinde müşterilerine zamandan ve operasyon maliyetinden kazandırıyor.

KENDİ SINIFINDA REKORLAR KIRMAK İÇİN TASARLANDI

Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forkliftler, konvansiyonel ASM-Teknolojisine göre %22 daha güçlü SRM-Teknolojisine sahip sürüş motorları, daha ergonomik ve dayanıklı tasarımı sayesinde muadil rakiplerine göre %30* daha fazla kamyon yükleme/boşaltma performansı sağlarken, operasyon maliyetlerinizi de %30* oranında düşürüyor. Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forklift ile tesislerin hem içinde hem de dışında en zorlu şartlar da çalışırken daha yüksek performans gösteriyor ve operasyonel verimliliği de artırıyor. Bu değerlere TÜV Nord’un 1000 operasyon saatlik TOP (Top Operating Performance) testi baz alınarak ve Linde MH E25 akülü forklift ve muadil rakiplerinin ortalama performans değerleri kullanılarak ulaşıldı.

MÜŞTERİ TALEP VE İHTİYAÇLARINA GÖRE TASARLANDI

Müşterilerin, yeni bir forkliftten tasarım açısından genel beklentileri, ergonomi, görüş açısı ve güvenlik olarak özetlenebilir. Yeni 1252 serisi, şasiden ayrılmış bileşenler (akslar, asansör ve tilt silindirleri) operatörü darbelere ve titreşimlere karşı daha fazla koruyarak, operatörün çalışma şartlarını geliştirildi. Böylece bu zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini de üst seviyeye çıkarıyor. Buna ek olarak, yenilenmiş tasarım, her yönde olağanüstü görüş sağlamakla birlikte, temperli cam tavan, büyük kaldırma yüksekliklerinde geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği anlamına geliyor. Yeni seride, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlandı. Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış oldu.

İSTEĞE BAĞLI ENERJİ ÇÖZÜMÜ SEÇENEKLERİ

Yeni 1252 serisinde birden çok enerji çözümü seçeneği olması, ekipman çalıştırıldığı durum veya mekan olarak değişik enerji çözümleriyle optimum performansı yakalanmasını sağlıyor. Kurşun asit, lityum iyon veya hidrojen yakıt hücresi enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmelerde maksimum sürdürülebilirlik ve verimlilik yakalanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − one =

scroll to top