LINDE MH, YENİ YARI OTONOM SİPARİŞ TOPLAYICILARINI MÜŞTERİLERLE BULUŞTURDU

LINDE MH, YENİ YARI OTONOM SİPARİŞ TOPLAYICISI N20 SA VE N20 C SA’I MÜŞTERİLERİ İLE BULUŞTURDU. HASEL İSTİF MAKİNALARI GÜVENCESİYLE TÜRKİYE PAZARINDA YER ALAN YARI OTONOM SİPARİŞ TOPLAYICILAR, OPERATÖRÜN EKİPMANA İNME BİNME SÜRELERİNİ AZALTARAK, SİPARİŞ TOPLAMA SÜRESİNİ %20’YE KADAR ORANDA KISALTIYOR.

Günümüzde E-ticaretin gelişmesiyle, birçok şirket yeni bir pazarlama imkanı oluşturarak daha çok tüketiciye kesintisiz bir biçimde tanıtım, pazarlama ve satış imkanı sağlıyor. Bu rekabet içerisinde müşterilerinin taleplerine en hızlı şekilde yanıt verebilen şirketler ise daha öne çıkıyor. Buna bağlı olarak müşteri ihtiyaçlarını önceden görüp, bu yönde aksiyon alan Linde MH sipariş toplama süresini kısaltan ürünlerle pazarda güçlü bir şekilde varlığını hissettiriyor. 2020 yılında Avrupa’da satılan sipariş toplayıcılardaki pazar payını bir önceki yıla oranla  %5,5 arttıran Linde MH’nin pazardan aldığı pay %21’e kadar yükseldi.

SİPARİŞ TOPLAMA SÜRESİ KISALDI

Ürünün raftan alınıp depo içindeki dağıtım alanına götürülmesi işlemi sipariş toplama olarak adlandırılıyor. Sipariş toplama ise kendi içerisinde birkaç adımdan oluşur ‘durma ve toplama” ayrıca “toplama arasındaki seyahat” bu işlemlerin her ikisinde de hız son derece önemli. Linde MH, yeni N20 SA ve N20 C SA model yarı otonom sipariş toplayıcıları, operatörün ekipmana inme binme sürelerini azalttığından sipariş toplama süresini %20’ye kadar oranda kısaltıyor.

UZAKTAN KUMANDA VE SENSÖRLER

Standart N20 modeline ek olarak N20 SA ve N20 C SA modellerinde ekipmanla beraber tedarik edilen bir adet uzaktan kumanda, ekipman üstünde yer alan bilgilendirme ışıkları, kumandayla haberleşebilmesi için ve ekipmanın konumunun belirlenmesi amacıyla dört adet anten ve güvenlik sensörü bulunuyor. Kumanda ve sensörler yardımı ile operatör ekipmanla uzaktan bağlantı kurabiliyor.

GÜVENLİK

Güvenlik bütün Linde MH modellerinde olduğu üzere N20 SA ve N20 C SA modellerinde de standart olarak, tasarımının nüvesinde yer alıyor. Ekipmanın güvenliği üzerinde bulunan üç adet acil durum butonunun yanı sıra sensörler sayesinde sağlanıyor. Sensörler, ekipmanın yoluna çıkan nesneleri belirleyerek, önce aynı tam otonom ekipmanlardaki gibi yavaşlar, daha sonra engelin yaklaşmasıyla beraber duruyor. Ekipmanda sesli ve görsel uyarılar mevcut olup, sesli uyarı, yarı otonom moda geçtiği zaman etraftakileri ve operatörü uyarıyor. Buna ek olarak, ekipman toplama yapılan rafın sonuna geldiğinde otomatik olarak duruyor ve operatörün manuel seçim yapmasıyla tekrar harekete geçiyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 2 =

scroll to top