JUNGHEINRICH İLE DÜŞÜK ENERJİ TÜKETİMİ VE YÜKSEK PERFORMANS

JUNGHEINRICH, AKÜLÜ FORKLİFT SEGMENTİNDE DÜŞÜK ENERJİ TÜKETİMİ VE YÜKSEK PERFORMANS SAĞLAYAN ÜRÜNLERİYLE MÜŞTERİLERİNE AVANTAJLI ÇÖZÜMLER SUNUYOR. “MÜŞTERİLERİMİZE ÜRÜN DEĞİL, ÇÖZÜM SUNUYORUZ” İFADELERİNİ KULLANAN JUNGHEINRICH TÜRKİYE SATIŞ DİREKTÖRÜ SEÇKİN ULUCANLI, PAZARA SUNDUKLARI AKÜLÜ FORKLİFTLERLE İLGİLİ MERAK EDİLEN TÜM SORULARI YANITLADI.

AKÜLÜ FORKLİFTLERİNİZİN TEKNİK ÖZELLİKLERİNDEN DETAYLICA BAHSEDER MİSİNİZ?

Akülü forklift segmentindeki tüm ürünlerimiz, güvenli sürüş için çok sayıda opsiyonel operatör asistan sistemi sağlayan teknolojilere sahiptir ve bu teknolojilerden çalışan güvenliğini ilgilendiren opsiyonları biz müşterilerimize standart olarak sunuyoruz. Forkliftlerimizin yükseğe konumlandırılmış aksı sayesinde dinamik stabilitesi yüksek bir sürüş elde edebiliyoruz. Yandan akü değişimine imkan veren ve kullanıcıların işini kolaylaştıran akü değişim sistemlerimiz müşterilerimizin verimliliğini artıran diğer ürün özelliklerimizden birisi. Sektörde bahsettiğim standart güvenlik donanımlarımızdan birisi olan ve tüm ürünlerimizde standart olarak dahil edilen otomatik park freni ile rampalarda dahi geri kayma olmaksızın kullanım ile birlikte, sayısız iş sağlığı ve güvenliği seçeneğiyle her türlü zorlu şartlara karşı hazır bir çözüm müşterilerimize sunulmaktadır. Müşterilerimize yalnızca forkliftlerimize eklenen teknolojiler sunmakla sınırlı kalmıyoruz, aynı zamanda çevresel donanımları ve yazılımları da müşterilerimize sunarak forklifterimiz ile uyum içinde çalışarak depo operasyonlarının güvenliğini sağlamak için danışman rolümüz ile de destek veriyoruz. Sektöründe kendini ispatlamış harici teknolojileri de ekosistemimize başarılı bir şekilde entegre etmek için bu konuda uzman kadrolarımız müşterilerimiz ile bir partner gibi çalışarak sektöre değer katmaya devam ediyor.

TÜRKİYE SATIŞ DİREKTÖRÜ – SEÇKİN ULUCANLI

FORKLİFTLERİNİZ HANGİ ÖZELLİKLERİYLE ÖN PLANA ÇIKIYOR?

Forkliftlerimiz yapılan geliştirmeler neticesinde elde edilen verimlilik sayesinde sektörde benzer ürünler içerisinde en düşük enerji tüketimine sahiptir ve bunu yüksek performansını koruyarak sağlarlar. Forkliftlerimize sağladığımız sektörün en yüksek verimlilik değerlerini bu ürünlerimizin enerji kaynağında da sağlayarak tüm ürünün toplam enerji maliyetlerini optimum seviyede tutmak amacı ile lityum–iyon teknolojisini de uzun zamandır Jungheinrich markası altında ana ürünümüz olarak sunuyoruz. Lityum – iyon enerji sistemlerini tercih eden müşterilerimiz, mümkün olan en tasarruflu çalışma şartlarını elde ederken, yüksek güvenlik ve verimliliği de operasyonlarında deneyimleme şansına sahip oluyorlar. Bunu müşteriler ile yaptığımız görüşmelerde geri bildirim olarak almak da bize ayrıca mutluk ve motivasyon sağlıyor. Enerji verimliliğinin yansıra operatör asistan sistemleri güvenli sürüş için stabilitesi yüksek bir makine elde etmeyi sağlarlar. Virajlarda hızın otomatik olarak düşürülmesi, forklift çatallarının yukarıdayken makinenin yavaşlaması, operatörün emniyet kemerini takmadan makineyi çalıştıramaması gibi çok sayıda özellik, Jungheinrich forkliftlerinin tercih sebebi olmasını sağlar. Çalışanların sağlığını ve konforunu korumak amacıyla, ergonomik bir çalışma ortamı sağlamak yine Jungheinrich forkliftlerinin ana prensiplerinden biridir. Gerek operatör koltuğu, gerek kumanda kolu seçenekleri, gerekse geniş eşya gözleri ile uzun saatler bu makineleri kullanan personellerimizin refahı ve huzuru ön plana çıkar. Müşterilerimize sunduğumuz ve burada sayamayacağımız birçok özellik sayesinde mevcut müşterilerde tercih devamlılığımızın sektör ortalamalarının oldukça üstünde olması bize ayrıca mutluluk veriyor.

AKÜLÜ MAKİNELER İLE HANGİ MÜŞTERİ GRUPLARINA HİZMET VERİYORSUNUZ?

Elektrikli forkliftlerimiz; taşıma, istifleme, yükleme ve boşaltma gibi çok sayıda faaliyeti bir arada yapabilen, enerji verimliliği ve yüksek performans esaslarına dayalı olarak üretilen bir intralojistik ürün grubumuzdur. Perakendecilik, gıda, ilaç, her türlü üretim & depolama tesisi hizmet verdiğimiz sektörler arasındadır. İntralojistik alanında her kesime hitap eden sistemlerimiz ve çözümlerimiz bulunmaktadır.

LİTYUM İYON AKÜLÜ EKİPMANLARINIZIN İÇ MEKÂNLARDA VE DEPOLARDA KULLANICILARINA SAĞLADIĞI AVANTAJLAR NELERDİR?

En önemlisi müşterimizin güvenliği. Lityum – iyon enerji sistemleri, herhangi bir gaz salınımı olmaması sayesinde, depo içlerinde ve kapalı alanlarda dahi rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bu sayede, geleneksel tip akülerin zehirli gaz salınımları sebebiyle oluşan güvenlik riskleri ortadan kalkarken, yüksek tutarlar ödeyerek havalandırmalı ve tutuşmaya karşı donanımı olan yüksek maliyetli şarj istasyonları kurmaya da ihtiyaç kalmıyor. Ayrıca bu sayede, işletmelerin sigorta giderleri azalıyor. Jungheinrich lityum – iyon aküleri, LFP (Lityum – Demir – Fosfat) kimyasal bileşeni ve aküleri 7/24 takip ederek koruma altında tutan BMS (Akü Yönetim Sistemi) ile intralojistik alanında kullanılan en güvenli aküleri sunar. Yazılımla sürekli kontrol edilen bu sistemler ile geleneksel tip akülerde yaşanan kazalar, yangınlar ve hatta patlamalar ortadan kalkıyor. Bu güvenli ve verimli teknoloji sayesinde işletmeler yüksek güvenlikli enerji sistemleriyle operasyonlarını sorunsuz bir şekilde sürdürüyor. Yüksek enerji tasarrufu ile çalışabilmesinin yanı sıra, Jungheinrich lityum – iyon aküleri kurşun asit akülerle kıyaslandığında çok daha uzun ömürlüdür. Müşterilerimiz, ortalama 10 yıllık lityum – iyon akü ömrü ile mümkün olan en karlı enerji sistemi yatırımını elde ediyor. Ortalama 90 dakikada %100 şarj olabilen bir lityum – iyon akü ile 3 – vardiya şeklinde çalışan en yoğun çalışan işletmeler dahi yedek aküye ihtiyaç duymadan operasyonlarını yürütüyor.

MAKİNENİN AKÜSÜNÜN ÇALIŞMA ÖMRÜ HAKKINDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Her enerji sisteminin belirli bir ömrü vardır. Bu ömür, takvimsel ve döngüsel ömür olarak ikiye ayrılır. Örneğin, elektrikli forkliftlerimizin üzerinde kullanılan akülerde olduğu gibi, aktif olarak kullanılan enerji sistemleri için döngüsel ömür esas belirleyicidir. Geleneksel tip akülerde, ortalama 10 yıllık makine ömrü boyunca ortalama 4 – 5 akü gereksinimi olurken, lityum – iyon akülerimizle bu sayı yalnızca 1 olur. Yani müşterilerimiz, tek bir Jungheinrich lityum – iyon aküsüyle, 10 yıl boyunca makinelerini rahatlıkla kullanabilirler. Bu da, sunduğumuz en az 3.000 tam döngülük ömür sayesinde elde edilir. Ara şarja imkan tanıyan bu teknolojiyle, makine ömrü boyunca tek bir akü yeterli olur.

ÜRÜNÜ İŞ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA DEĞERLENDİRDİĞİNİZDE GÜVENLİK DONAMINI İLE İLGİLİ NELER SÖYLERSİNİZ?

Operatörlerin güvenliği hep birinci plandadır ve kurumsal metriklerimizde en önemli unsurdur. Bu konuda uzman ekibimiz ile müşterilerimize sunduğumuz sistemlerimiz ve çözümlerimiz, mümkün olan en yüksek standartları sağlar. Bunun bilinciyle, müşterilerimizin operasyonlarını mutlaka sahada gözlemler, ne gibi risklerin mevcut olduğunu ve bunların nasıl giderilebileceğini anlatırız. Bu doğrultuda, gerekebilecek bütün ışıklandırma sistemleri, kamera sistemleri, uyarı sistemleri, sürücü asistan sistemleri ve filo takip sistemleri gibi çözümlerimizi sunar, operasyonun optimum verimlilik ve güvenlik seviyesine sahip olmasını sağlarız. Bu süreçlerde sektördeki tüm teknolojileri global ve lokal arenada takip ediyoruz. Teknik birimimizin yaptığı kontroller ve denetlemeler sonucunda yeterlilik sağlanması koşulu ile sektöre faydalı yenilikçi ürünleri de ekosistemimize dahil ederek müşterilerimize sunuyoruz.

Bu bir advertorial çalışmadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + two =

scroll to top