DINGLI’NİN JOKER OYUNCUSU: JCPT1212HA

MAK-SER MAKİNA TARAFINDAN TÜRKİYE PAZARINA SUNULAN DINGLI JCPT1212HA, 12 MT. ÇALIŞMA YÜKSEKLİĞİ, 1.15 MT GENİŞLİĞİ VE 320 KG. KALDIRMA KAPASİTESİYLE PROJELERİN VAZGEÇİLMEZ MAKİNELERİNDEN BİR TANESİ OLDUĞUNU KANITLADI. İÇ VE DIŞ MEKANDA KULLANIMA UYGUN OLAN JCPT1212HA, BAKIM GEREKTİRMEYEN AKÜ VE BİRÇOK ÖZELLİĞİYLE DE KULLANCILARINA AVANTAJ SAĞLIYOR.

Dingli’nin Türkiye distribütörlüğünü yürüten Mak-Ser Makina, makaslı platform grubunda müşterilerine 5,60 metreden başlayıp 22 metre çalışma yüksekliğine ulaşan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bu ürün grubunda yer alan ve platform piyasasında en çok rağbet gören JCPT1212HA akülü makaslı modeli ise markanın joker oyuncusu olarak adlandırılıyor.

TEKNOLOJİK YENİLİKLER

Dingli, 2021’in ikinci çeyreğinde mevcuttaki JCPT1212HD modelini, yaptığı bir takım teknolojik yeniliklerle JCPT1212HA modeline dönüştürdü. Bu versiyon değişikliği ile hidrolik motor yürüyüşlü olan tüm HD grubundaki hidrolik pompa motorunu DC motor versiyonundan AC elektrik motoruna çevirdi. AC motorların DC motorlara göre enerji tüketimi daha düşük ve yapılan bu değişiklikle günlük çalışma süreleri uzatılmak istendi ve akü ömrünün daha da uzun olması hedef kılındı. DC motorlarda ihtiyaç duyulan kömür-fırça değişimi gibi bakım ihtiyacı, AC motorla birlikte ortadan kalkmış oldu. Aynı zamanda bakım gerektirmeyen akü kullanımı ile genel olarak ekipman bakım ihtiyacı da en aza indirildi. Başta su olmak üzere çevresel etkilere karşı IP67 değeri ile tam koruma sağlandı ayrıca JCPT1212HA modelindeki Kara Kutu (Data logger) özelliği sayesinde çalışma verileri kaydedilmekte ve geriye dönük çalışma verilerinin kontrolü sağlanabilmektedir.

BAKIM GEREKTİRMEYEN AKÜLER

Platform kullanıcılarının en fazla şikayetçi olduğu ve en maliyetli kalemlerden birini oluşturan akü değişim konusuna da el atan Dingli, 2020 yılının başında Dingli CH’nin almış olduğu global karar doğrultusunda tüm akülü makaslı grubunda Alman Hoppecke marka bakım gerektirmeyen aküleri kullanmaya başladı. Bu değişimle birlikte operasyonda yanlış yapılan şarj-deşarj ile birlikte akülerin olması gerekenden çok kısa sürede ömrünü tüketmesinin önüne geçilmek istendi. Bu akülerin hidrojen gazı salınımı da olmayacağı için kullanıcılarına ekstra iş güvenliği sunuyor.

GPD İLE AKÜLERİN DOĞRU ŞARJ AKIMI SAĞLANIYOR

Ayrıca JCPT1212HA modelinde ve diğer akülü makaslı gruplarında Mak-Ser Makina’nın Türkiye yetkili distribütörü olduğu GPD markasının akıllı redresörü kullanılıyor. Bu şarj cihazının en temel özellikleri özetle; dünyada kabul görmüş birçok akü markasının şarj kodlarını hafızasında barındırıyor. Makinede hangi akü kullanılırsa kullanılsın verilen akü kod listesinden seçim yapılarak, akülerin doğru şarj akımının verilmesini sağlanıyor. Bu sayede akü ömrü, basit işlemlerle uzatılıyor. Ayrıca belli periyotlarda yapılan akü bakım şarjı ile performansı zayıflamış olan akülerin tekrardan operasyona gönderme imkanı sunuluyor. Tamamiyle su geçirmez özelliğine sahip olan şarj cihazı ile her türlü alanda rahatlıkla kullanılıyor ve temizliği yapılabiliyor. Şarj cihazının üzerinde bulunan USB port sayesinde geçmişe dönük operasyon verileri alınıp, bu rapor doğrultusunda makinenin ne zaman şarja takıldığı veya doğru kullanım yapılıp yapılmadığı ile ilgili anlık veriler elde ediliyor.

OPERASYONLAR KİŞİSELLEŞTİRİLİYOR

HA versiyonuyla birlikte bir diğer değişiklik ise şase kontrol panelinde yapıldı. Kontrol paneline konulan ekran sayesinde akü şarj seviyesi, eğim, platform yüksekliği gibi veriler anlık görüntülenebiliyor. Arıza kodlaması ile arıza tanımı kolayca oluşturulabiliyor ve tüm kalibrasyon işlemleri bu panel üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor. Yeni kumanda kolunda (joystick) USB port bulunuyor. Ayrıca bu yeni HA versiyon kumanda kolu bir önceki HD modeliyle de uyumlu çalışıyor. HA versiyonuyla birlikte; li-ion akü seçeneği, ultrasonik çarpışmayı önleme sistemi, sepette ayak pedalı, Uzaktan erişim gibi imkanlar, opsiyon olarak sunuluyor ve platform bu sayede operasyonlara göre kişiselleştirilebiliyor.

İÇ VE DIŞ MEKAN KULLANIMA UYGUN…

JCPT1212HA, iş güvenliği mevzuatlarına da uyulması koşuluyla iç ve dış mekanda kullanıma uygun. Yapıların iç ve dış cephelerinde yapılacak olan tüm tadilat ve temizlik işlerinde, iç mekanlarda ulaşılması zor olan yüksek yerlerdeki elektrik hatlarının bakım ve onarımları gibi bir çok alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. Kullanım alanları çok yaygın olan bu model, platform, vinç ve istif araçları kiralaması yapan müşteriler, inşaat sektöründe yer alan müteahhit firmalar, üretim yapan ve hizmet sektöründe yer alan özel ve kamu kuruluşları, yüksek raflara ürün yerleştirmesi gereken lojistik ve kargo firmaları, depo, ambarlar ve AVM’ler tarafından tercih ediliyor.

MAKSER BİLGİLENDİRİYOR

“Makinenin sadece teknik verilerine veya o anki fiyat mertebesine bakarak yatırım yapmak ilerleyen süreçte sizleri zor durumda bırakabilir. Biz Mak-Ser olarak bu uzun yolda değerlendirilmesi gereken en önemli konunun markayı temsil eden firmanın kolay erişebilir olması, çözüm ortağı olabilmesi ve sattığı ürünün arkasında durması gerektiğine inanıyoruz. Yaklaşık 25 yıldır vinç ve platform gruplarında verdiğimiz servis hizmeti dolayısıyla, Dingli ürün grupları, yatırım esnasında listenin her zaman en başındaki marka olmayı başarmıştır.”

Bu bir advertorial çalışmadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × four =

scroll to top