Linde MH, T14 –T20 model transpaletleriyle en dar alanlarda maksimum manevra kabiliyeti sağlıyor

Linde MH, T14 –T20 model yaya kumandalı elektrikli transpaletleriyle en dar alanlarda bile maksimum manevra kabiliyeti sağlıyor. 1,4 tondan 2,0 tona yük kapasitesine sahip T14 – T20 model yaya kumandalı elektrikli transpaletler, kompakt tasarımları sayesinde depo içi taşımaları hızlandırarak intralojistik operasyonlarda zaman kazandırıyor.

Kullanıcının konforunu sağlama ve işlerin kolaylıkla yapılabilmesi amacıyla tasarlanan T14 – T20 modeller, alçak konumlandırılmış kumanda kolunun yük merkezine yakın olması sebebiyle operatörün yükü daha rahat taşımasını ve ekipmanın manevra kabiliyetini artırmayı sağlıyor. Ergonomik kumanda kolundaki tüm kontrollerin her iki elle de kolayca erişilebilir konumda olması operatör için rahatlık sunarken, hassas kullanıma da olanak tanıyor. Sessiz bir hidrolik pompa ile donatılan T14 – T20 model yaya kumandalı elektrikli transpaletler, konutların altındaki marketlere yapılan ürün teslimatlarında çevreye rahatsızlık vermiyor.

Kullanıcının konforunu artıran özelliklerle donatıldı

T14 – T20 modelleri sağlam şasi ve güçlendirilmiş çatallar sayesinde modele bağlı olarak 2 tona kadar olan yükleri rahatlıkla taşıyabiliyor. Merkezi ve alçak konumlandırılmış kumanda kolu, ekipmanın manevra kabiliyetini artırırken, isteğe bağlı olarak sunulan orantısal hız kontrolü, kumanda kolu açısına göre sürüş hızını otomatik olarak azaltarak, gerek operatör gerekse yüklerin güvenliğini artırıyor. Makine içerisinde bulunan çok işlevli ekran; çalışma saati sayacı, bakım programı, hata kodu ve akü şarj seviyesi göstergesi gibi önemli bilgileri gösteriyor.

Operatörlerin güvenliği ön planda tutuldu

Operatör güvenliğini artırmaya yönelik tasarıma sahip olan T14 – T20 model yaya kumandalı transpaletlerde alçak şasi eteği ayakları korurken, uzun, alçak konumlandırılmış kumanda kolu, operatörün çalışma sırasında transpaletle arasında güvenlik mesafesini korumayı sağlıyor. Ergonomik kumanda başlığı ise operasyon sırasında operatörün elini koruyor. Kumanda kolundaki kelebek butonu serbest bırakıldığında veya sürüş yönü değiştirildiğinde, ekipman otomatik olarak frenleme yapıyor. Otomatik park freni de eğimlerde istem dışı kaymayı önlüyor. Operatör, operasyon sırasında kumanda kolunun sıkıştırma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsa kumanda kolundaki göbek butonu ile ekipmanı durdurabiliyor.

İsteğe bağlı olarak lityum iyon akü seçeneği

Linde MH’nin T14-T20 yaya kumandalı elektrikli transpaletleri isteğe bağlı olarak lityum iyon aküyle donatılabiliyor. Ara şarja elverişli lityum aküler, kısa molalarda bile şarj edilerek vakit tasarrufu sağlıyor. Ayrıca lityum iyon akü, operasyonun özelliklerine bağlı olarak çalışma süresini 3 saate kadar uzatabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 2 =

scroll to top