Mercedes – Benz Türk kamyonları Avrupa yollarında

Mercedes – Benz Türk, sonradan ürün portföyüne eklediği kamyonlarıyla yalnızca Türkiye’de değil Avrupa’da da boy gösteriyor. Temmuz ayında 293 adet kamyonu Avrupa’ya ulaştıran şirket, yılın ilk 7 ayında toplam bin 802 kamyon ihraç etti.

Marka kimliğinde mükemmelliyetçiliği ilke edinen Mercedes – Benz Türk, tüm ürünlerinde olduğu gibi kamyon ve çekici üretimlerini de dünya standartlarında tutuyor. Kaliteli makinelerle kullanıcıların vazgeçilmezi olan Mercedes – Benz Türk, Avrupa’ya olan ihracatını tüm hızıyla sürdürüyor.

İlk 7 ayda 13 bin kamyon üretti

Mercedes – Benz Türk, yılın ilk 7 ayında 13 bin adet kamyon üretti. Üretilen kamyonların 6 bin 802 adedi ihraç edildi. Temmuz ayında Türkiye iç pazarına 97 adet kamyon ve 341 adet çekici satışı gerçekleşirken, Avrupa ülkelerine 293 adet kamyon ihraç edildi. Aksaray’da üretilen kamyonlar, Batı ve Doğu Avrupa’da 10’dan fazla ülkeye gönderildi. Aksaray Kamyon Fabrikası ile Daimler Truck’ın önemli üretim üslerinden biri olan Mercedes – Benz Türk, performansını giderek artırarak Türkiye kamyon pazarındaki konumunu korumayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 6 =

scroll to top