JLG, güçlü talep ile destekleniyor

Eylül ayının 30’unda sona eren üç ayda, ekipman satışının 1,32 milyar dolar olduğunu bildiren JLG; bu sayının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27’lik bir artışı temsil ettiğini bildiriyor.

JLG, artıştaki sebebin; operasyonel uygulamadaki iyileştirmeler, tedarik zinciri sorunlarının hafifletilmesi, yüksek girdi maliyetlerine yanıt olarak daha yüksek fiyatlandırma ve Hinowa ile ilgili 19,0 milyon dolarlık satışların dahil edilmesi olduğunu belirtiyor.

Şirket, tüm yıl için hedefini 4,9 milyar dolardan 5,0 milyar dolara çıkarıyor

Doğrudan ürün sektörlerine bakıldığında; hava ekipmanı satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26,5 artışla 654,3 milyon dolara ulaşırken, telehandler satışları, yüzde 24,6 artışla 393,8 milyon dolara ulaşıyor. JLG; mega projeler, altyapı harcamaları, endüstriyel inşaat projeleri, yeni kullanım durumları ve eski müşteri filoları dahil olmak üzere güçlü talep etkenleri tarafından desteklenen sağlam bir görünüme sahip olduğunu ve 2024 siparişlerinin çoğunlukla yıl sonuna kadar rezerve edileceğini belirtiyor. Şirket, tüm yıl için hedefini 4,9 milyar dolardan 5,0 milyar dolara çıkarıyor. Şirketin geçen yıl rekor seviyelere ulaşan birikmiş birikimi, önceki yıla göre yüzde 2,3 artışla 3. çeyrekte 4,0 milyar dolara yükseldi. JLG’nin üçüncü çeyreğindeki toplam net satışları, geçen yıla göre yüzde 27 artışla 1,31 milyar dolara ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 9 =

scroll to top